• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU07-193 PKP Cargo w ZNTK Rybnik

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#2
Na razie jeszcze nie dumałem nad tym, ale nie będzie to jakoś kosmicznie dużo kosztowało.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#3
A to jeśli chodzi o barwę nieświecącej końcówki czerwonego światłowodu to się zgodzę, mogła by być czerwona, tylko trzeba by ją malnąć jakąś farbką przepuszczającą światło, pomyślę nad tym :)
Farbka do witraży - czerwona nr 300 firmy Talens, do dostania w sklepie dla artystów. Nie uszkadza światłowodu.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
Kilka dni wstecz zawitała na warsztatach ZNTK Rybnik Cargowska EU07-193 w celu przymiarki do wymiany wkładów reflektorów na właściwe. Jako że ZNTK czeka na podzespoły do TEM2, na próbę został zainstalowany jeden reflektor, dla porównania sąsiedni pozostał fabryczny. Wybaczcie malowanie pierścienia reflektora ale malowany był z łapy pędzelkiem, docelowe będą malowane natryskowo i będą miały ładniejsze rameczki trawione. Świecenie mizerne z uwagi na fakt iż diodki odpalane były przy użyciu miernika, niestety nie mam jeszcze dekodera do tej maszynki aby w pełni odpalić oświetlenie.
:)"Bocian Uratowani"....(y) Fajnie ,że Ci się udało wykonać te reflektory , na pewno chętnych do nabycia będzie wielu , aby mocy przerobowej wystarczyło .
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#6
Bardzo się cieszę że próbny reflektor się podoba :)
Właściwy cytat we właściwym miejscu ;)
na pewno chętnych do nabycia będzie wielu , aby mocy przerobowej wystarczyło .
Czas pokaże, kto będzie miał chęć podesłać model do ZNTK Rybnik to zapraszam. Planuję jeszcze wykonać kilka detali trawionych do tych Siódemek (min. lusterka) ale to niebawem.
 
OP
OP
J

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#7
Muszę przyznać, że te lampy lustrzane po tej przeróbce kolegi wyglądają wyśmienicie. Brawa. Jestem pod wrażeniem.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#12
14D40 napisał(a):
A to jeśli chodzi o barwę nieświecącej końcówki czerwonego światłowodu to się zgodzę, mogła by być czerwona, tylko trzeba by ją malnąć jakąś farbką przepuszczającą światło, pomyślę nad tym :)
To i ja coś dorzucę - Tamiya X-27 Clear red - Stosuję do reflektorów i bardzo jestem z niej zadowolony.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#13
Bardzo się cieszę że próbny reflektor się podoba :)
Właściwy cytat we właściwym miejscu ;)
Czas pokaże, kto będzie miał chęć podesłać model do ZNTK Rybnik to zapraszam. Planuję jeszcze wykonać kilka detali trawionych do tych Siódemek (min. lusterka) ale to niebawem.
A jak będzie wykonany odbłyśnik , mam na myśli lustrzany efekt , malowany, chromowany ?? Jak wykonujesz takie elementy ,to może będziesz wiedział , metalizacja próżniowa czy tą metodę można by wykorzystać do małych detali z mosiądzu lub plastiku??
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#14
Odbłyśniki są chromowane, co do metalizacji próżniowej to zapewne można by pokrywać małe detale kolorem srebro/chrom, ale to najlepiej podpytać ludzi pracujących przy użyciu tej metody. Z tego co wiem daje ona możliwość pokrywania powłoką chromu również elementów z tworzyw sztucznych.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#15
Odbłyśniki są chromowane, co do metalizacji próżniowej to zapewne można by pokrywać małe detale kolorem srebro/chrom, ale to najlepiej podpytać ludzi pracujących przy użyciu tej metody. Z tego co wiem daje ona możliwość pokrywania powłoką chromu również elementów z tworzyw sztucznych.
Nawet odszukałem zakład ,który nie odmówił mi usługi pokrycia (drobnicy) tworzywa sztucznego chromem za przysłowiową "flaszkę" tyle ,że Twój sposób na światełka wydaję się być dużo lepszym
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#17
Jak Ci pochromują to pokaż efekty :)
Sam jestem ciekawy jak to by wyszło ,myślałem aby zamówić dodatkowe reflektory ,bo ryzyko nie powodzenia zawsze istnieje ,i po chromować tylko te białe wkładki i zobaczyć jak to by wyglądało ,bez "głębi reflektora " może być lipa ,a po szlifowaniu tych wkładek ,nie wiem jak z powierzchnią pod metalizacje czy ona musi być idealnie równa , dlatego chciałbym pojechać do tego zakładu osobiście i porozmawiać z fachowcem ,żeby on zobaczył te elementy ,może coś doradzi ,a jak mi się uda coś wykombinować to na pewno się podzielę wiadomością i zdjęciem.Tak w sumie to bym wolał nabyć odbłyśniki od osoby np. od Ciebie jak by była taka możliwość ,niż jako część zamienna z katalogu PIKO i je jeszcze przerabiać do metalizacji.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#18
Powiem Ci szczerze że nie wiem czy jest sens bawić się w przeróbkę tych plastikowych paskudztw, tak czy inaczej wciąż wnętrze reflektora będzie nadal płaskie, szkoda zachodu wg. mnie. No ale każdy ma swoją wizję szczęścia :)
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#19
Powiem Ci szczerze że nie wiem czy jest sens bawić się w przeróbkę tych plastikowych paskudztw, tak czy inaczej wciąż wnętrze reflektora będzie nadal płaskie, szkoda zachodu wg. mnie. No ale każdy ma swoją wizję szczęścia :)
Też tak uważam ,że te płaskie nawet w chromie super efektu się nie uzyska.dlatego odpuszczę sobie
 

jpl

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#20
Zapewne się da tylko trochę kłopot sprawia ustawienie diodek (jedna obok drugiej zamiast jedna nad drugą). Trzeba by wyginać światłowody a to jak na razie jakoś mnie nie przekonuje.
Tak sobie pomyślałem, że to jednak może być droga, bo czasem ktoś może chcieć wymienić tylko reflektory bez ingerowania w samą lokomotywę. Więc mimo wszystko, dobrze byłoby to rozważyć. ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 6
Tabor 36
Tabor 29
Tabor 19
A
Tabor 85

Podobne wątki