• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU04 - wykonanie własne

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#1
Niedawno postanowiłem wykonać prostą konwersję starego modelu BR211 (BTTB) na EU04. Pierwszy elektrowóz przemalowałem zgodnie z pekapowskimi barwami i dokleiłem refelektory z obudowy do długopisu. Całość uzupełniłem kilkoma elementami dodatkoymi: węże hamulcowe, stopnie do kabiny, itd. Cała reszta pozostała bez zmian.
Wykonałęm również drugi, troszkę ulepszony model z poprawionymi szybami czołowymi i żaluzjami na burtach. Elektrowozy te mają niestety fikcyjne numery. Prowadzą składy "Bip" na mojej sentymentalnej makiecie z lat 80-tych.
Podziękowania dla kol. Pawła Włodarskiego z ŁKMK za wytrawienie tabliczek.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#5
Nie jest to model najwyższych lotów ale taki, trochę improwizowany z założenia miał być. Tworzywo sztuszczne, z którego wykonana jest obudowa, zupełnie nie nadawało się do obróbki.
 

Załączniki

SM03-422

Znany użytkownik
Reakcje
675 9 1
#6
Sześć lat temu też przerabiałem niemkę na EU04. Czoła z fartuchami wózków nadlewane i szlifowane,dach podniesiony z imitacją pokryw rewizyjnych plus jego kształtowanie wraz z rynienką na około, imitacja żaluzji z nacinanego papieru i takie tam... M
P1000023.JPG
P1000027.JPG
P1000030.JPG
P1000082.JPG
P1000084.JPG
iała być dokończona m. in. oznaczenia,wycieraczki i wymienione żaluzje,ale czas upłynął,a powoli będziem się brać za następną EU04, a ta obecna bardzo cieszy oko :)
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#7
Świetny model, gratuluję wykonania tej lokomotywy. Jest akuratny. I Czech też świetny. Jestem właśnie w trakcie konwersji klasycznego BTTB na EP05.
Bardzo lubię EU04.
 
J

Jurek ST44

Gość
#10
Sorry, te czerwone z napisem PKP wygląda jakby z plasteliny było gniecione. Wiem że nie należy podcinać skrzydeł, ale ślepca też nie ma co udawać.
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#11
Po prostu autorzy zgodzili się na pewne uproszczenia. Dużo szpachlowania i szlifowania. A w pewnym momencie po prostu pasujemy (mówię o swoim dłubankowym EU04). Następne modele powinny być lepsze.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#12
P Następne modele powinny być lepsze.
Chyba już kiedyś to pisałem że doświadczenie zdobyte bez cenne.
Następne modele na pewno będą lepsze jak oswoisz się z materią, uzbroisz w cierpliwość ale też kiedy będziesz umiał krytycznie spojrzeć na swoje prace lub wykorzystać krytykę innych.
Działaj dalej bez tego samo nie przyjdzie;)
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#13
Dzięki. Trochę popracowałem nad całością i poprawiłem nieco wygląd modelu. Dodałem urządzenia SHP i urealniłem nieco dach. Uwagi i sugestie Kolegów doceniam. Dużo pracy będę miał przy EP05.