• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU/EP-07 Przewozów Regionalnych w nowym malowaniu

mauser

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#24
Bardzo szybka ta krowa (jak na polskie warunki), taka wyścigowa, 160 km/h na blacie. A logo ICC pojawi się w swoim czasie, tzn wtedy kiedy te lokomotywy przejdą do ICC, bo narazie jeszcze są w CARGO. Prosił bym o więcej szacunku dla czyjejś pracy, bo są ludzie ktorzy się trochę namęczyli nad tą lokomotywą. A te barwy to pomysł jakiegoś specjalisty z Warszawy, ZNLE Gliwice robą malowanie pod klijęta.
 

DBv

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
Ja nie wiem, czy się ktoś przy tym napracował, nie wiem też jak to będzie ostatecznie wyglądało po dodaniu logo (tak jak w publikowanym już gdzieś artykule o designie?) ale jak na razie to jak mam wybierać pomiędzy Cargo, PR a IC to to ostatnie zdecydowanie wygrywa. Jest proste, konsekwentne, uniwersalne i dobrze nawiązuje kolorem do elementów stylistycznych stosowanych przez tego przewoźnika.
 

mauser

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#29
No to ja dodam dwie odsłony EP09-007 i EP09-008.

http://i214.photobucket.com/albums/cc155/mauser1898/IMG_3183.jpg


http://i214.photobucket.com/albums/cc155/mauser1898/Obraz012.jpg
 

DBv

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
Kwestai gustu... Ja uważam, że malowanie przewoźnika nie ma być porywające i pełne barwnych fajewerków. IC jak dotychczas najbardziej mi się podoba, jest przede wszystkim eleganckie.
 
OP
OP
7
Reakcje
0 0 0
#33
Mnie osobiście w malowaniu IC podoba się jego prostota i praktyczność, na tego typu odcieniach barw nie widać brudu ani zacieków np. z dachu lokomotywy. Przeciwieństwo stanowi malowanie PKP Cargo które wręcz stworzone jest do brudzenia się, duże jasne powierzchnie, jasna czerwień, i dlatego lokomotywy te mimo nowego lakieru po kilku tygodniach eksploatacji wyglądają gorzej, niż tabor odstawiony latami w krzakach.
 
Reakcje
0 0 0
#35
750mm napisał(a):
Przeciwieństwo stanowi malowanie PKP Cargo które wręcz stworzone jest do brudzenia się, duże jasne powierzchnie, jasna czerwień, i dlatego lokomotywy te mimo nowego lakieru po kilku tygodniach eksploatacji wyglądają gorzej, niż tabor odstawiony latami w krzakach.
a nowe malowanie PKP PR?
też bardzo jasne
 

mauser

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#37
PKP przechodzi teraz z nakładek miedzianych na grafitowe więc jest szansa że zniknie ten rdzawy nalot na całym taborze, a przynajmniej na EP09 i wagonach ICC bo epoki już dostają nowe pantografy z nakładkami grafitowymi. Niewiem jak to jest z EU/EP07.
 
P
#38
mauser napisał(a):
PKP przechodzi teraz z nakładek miedzianych na grafitowe więc jest szansa że zniknie ten rdzawy nalot na całym taborze,
Pojawi się czarny - tylko trochę dłużej to potrwa :cool:
mauser napisał(a):
epoki już dostają nowe pantografy z nakładkami grafitowymi
Bo zapewne o wjazd do czeskiego Bohumina chodzi - i podejrzewam że wszystkie nie dostaną. A w siódemkach rzeczywiście cisza - poza Katowicami, gdzie też grafit ma być.
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#39
Byłem dzisiaj w HCP na drzwiach otwartych i was zmartwię. 3 EU07 stały pomalowane na czerwono kremowy kolor. Niedługo chyba wszystkie będą tak wyglądały.
 

mauser

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#40
Epoki dostają wszystkie nowe pantografy jednopołwkowe z nakładkami grafitowymi i z autodropem, a chodzi o mniejsze zużycie trakcji na CMK, tylko EP09-007 ma pantografy z klasycznymi nakładkami bo niestety decyzje o zmianie nakładek podjęto poźniej już po kupnie pantografow, a do jazdy po czeskich torach jest doposażona tylko jedna EPOKA i jeden Byk. A co do EU07 to przewozy regionalne dostały 60 maszyn i chyba tylko te będą przemalowane.
 

Podobne wątki