• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii ET41

B

bobby74

Gość
Człon A: Ślinik, i płytka elektroniczna ze złączem na dekoder 21MTC.

Człon B: Ślinik, płytki złączone z członem A, bez dekodera.
Gratuluje pomyslu! Jest ambitnie - 2 silniki - i praktycznie, bo wątpię, żeby było wielu chętnych do rozpinania połówek do samodzielnej jazdy, a zyskujemy pewność, że 1 dekoder tak obsłuży 2 silniki, żeby lokomotywa jechala bez szarpania i innych takich zakłóceń.

Pozdrawiam!
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
Człon A: Ślinik, i płytka elektroniczna ze złączem na dekoder 21MTC.

Człon B: Ślinik, płytki złączone z członem A, bez dekodera.
Gratuluję dobrego pomysłu i kibicuję mu. :) Uda się z pewnością.

Gratuluje pomyslu! Jest ambitnie - 2 silniki - i praktycznie, bo wątpię, żeby było wielu chętnych do rozpinania połówek do samodzielnej jazdy, a zyskujemy pewność, że 1 dekoder tak obsłuży 2 silniki, żeby lokomotywa jechala bez szarpania i innych takich zakłóceń.
Nie rozumiem o co chodzi z tym, z przeproszeniem "sraniem w gacie", przed zastosowaniem dwóch silników sterowanych z jednego dekodera. Dekoder poradzi sobie i model nie będzie szarpać, jeździć nierównomiernie lub mieć innych utrudnień.
 
B

bobby74

Gość
Gratuluję dobrego pomysłu i kibicuję mu. :) Uda się z pewnością.


Nie rozumiem o co chodzi z tym, z przeproszeniem "sraniem w gacie", przed zastosowaniem dwóch silników sterowanych z jednego dekodera. Dekoder poradzi sobie i model nie będzie szarpać, jeździć nierównomiernie lub mieć innych utrudnień.
No po odpowiedzi wlasnie zauwazylem, ze kolega nie zrozumial. Tylko po co to "sranie w gacie" - nawet z przeproszeniem? Po takich wstawkach odechciewa się to forum czytać, a już napewno się w nim udzielać.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Roco stosuje takie rozwiązanie w dwuczłonach i wszystko działa poprawnie. Co więcej, w drugim członie po wyjęciu zaślepki można wstawić drugi dekoder, przy zamontowanej zaślepce, oba silniki są sterowane z dekodera w członie A.
 
B

bobby74

Gość
Roco stosuje takie rozwiązanie w dwuczłonach i wszystko działa poprawnie. Co więcej, w drugim członie po wyjęciu zaślepki można wstawić drugi dekoder, przy zamontowanej zaślepce, oba silniki są sterowane z dekodera w członie A.
Dokladnie. I to jest lepsze rozwiązanie, niż 2 silniki i 2 dekodery - jak pierwotnie było w Schlesienmodelle ET41 planowane. I nie chodzi wcale o cene drugiego dekodera.

Pozdr
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
Czart.

Widzę że jesteś kolekcjonerem modeli Schlesienmodelle tak jak ja. I bardzo dobrze.
Jeśli ktoś lubi modele Piko zabawki to niech sobie zbiera i kolekcjonuje. Ja wole jednak modele takie które wyglądają bardziej realnie.
Tak według mojej oceny wyglądają modele firmy Schlesienmodelle.
Ja jestem bardzo cierpliwy do tych modeli i tej właśnie firmy.
Mam jak na razie trzy siódemki ( 433, 539 oraz 527) i jestem z nich zadowolony. Czekam jeszcze jak wyjdzie siódemka z numerem 400.

Elektryk33

Nie mam nic przeciwko gdyby ET41 pojawiła by się dopiero pod koniec 2016 roku np na targach hobby 2016 w Poznaniu czy na imprezie w Piotrkowie.
Ale po rozmowie na targach w tym roku w Poznaniu rozmawiałem z Robertem i starają się aby modele kolejne były jak w najlepszej jakości.
Odrobinę cierpliwości.
 

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
Modele ET41 firmy Schlesienmodelle będą kosztowały 1099,00 PLN (z VAT). Jakość detali będzie taka sama jak na modelach EU07, i oba człony będą napędzane silnikiem pięcio-biegunowym.
Był jakiś czas temu jeszcze katalog do pobrania, w którym oprócz siódemek było kilka Jamników- 2 niebieskie ( -157 i -124) i jakiś zielony z Lublina. Nie mogę go znaleźć
 

Podobne wątki