• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET41

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.492 33 0
Ale zainwestuj też przy okazji w nowe reflektory, sporo te modele zyskują po wymianie, więc jeśli teraz Ci się tak bardzo podoba, to pomyśl co będzie jak będzie miał prawidłowo wykonane lustrzanki ;)
Tak wiem. Mam 2 kpl w szufladzie. Oczy czekają na lepszy moment :) Teraz nie ma mowy o tym przeszczepie :) Przeróbki będę chciał pogodzić razem z wymianą sprzęgu i z lekką patyną ;)

Tak czy siak czekam na EU07-187 po tuningu od 14D40 ;D
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
Odgrzewam kotleta, pytanie jest prozaiczne, ale pytam bo może ma ktoś większą wiedzę :D Czy ET41 z pierwszej serii różniły się od ET41 z drugiej serii po za ryflami? Może jakieś podzespoły na dachu, czy cuś?
Za każdą podpowiedź dziękuje z góry :)
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Podobno już jest dostępny model ET41-171. Czy ktoś w związku z tym mógłby poinformować jaki jest przydział i data rewizji na modelu? Zdjęcia też byłyby mile widziane ;-)
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Mozna ja samemu zmienić/przerobić i model mamy doskonały :)
[DOUBLEPOST=1476036449,1476036103][/DOUBLEPOST]
Zgarniacze. Lemiesze ma rolnik w plugu do orania pola.
O tutaj się spotkałem z dwoma kategoriami nazewnictwa. Zgarniaczem w lokomotywowni nazywano zgarniacz np. EU07, ST43, ST44, ET41 ale juz w SM42 słyszałem jak mówiono na te zgarniacze "lemiesze" pewnie i ze względu skojarzenia skosu do pługu ale takie nazewnictwo lata temu zasłyszałem. To chyba jak "patyk" do pantograf, na warsztacie patyki robili ale mistrz mówił i wpisywał w rubryce naprawa- pantograf. Czasami te obiegowe nazwy wpisywały się w codzienność kolejową. Jednak "lemiesz" syszałem i przy SM42 jak i czasami z tymi, którzy pamiętają parowozy. To co zasłyszałem co do nazewnictwa było w MD Ostrów Wlkp. może w innych rejonach było inne nazewnictwo nie przeczę.
Być może to jest podobne uproszczenie językowe jak przy slizgaczu/slizgu na pantografie obiegowo mówiono na to "łyżwa" taki kątownik z miedzi doskonałej jakości 99,9% montowany na pantograie, który odpowiada za styk z siecią.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
0 0 0
Przecież one się nie zmienią
A mogłyby się jednak zmienić.Z tzw."realizmem"ma to nie wiele wspólnego.
Może nasi - polscy modelarze podesłali by do Sonnerbergu swoje rozwiązania?;)
[DOUBLEPOST=1476040317,1476039810][/DOUBLEPOST]
Mozna ja samemu zmienić/przerobić i model mamy doskonały :)
[DOUBLEPOST=1476036449,1476036103][/DOUBLEPOST]
O tutaj się spotkałem z dwoma kategoriami nazewnictwa. Zgarniaczem w lokomotywowni nazywano zgarniacz np. EU07, ST43, ST44, ET41 ale juz w SM42 słyszałem jak mówiono na te zgarniacze "lemiesze" pewnie i ze względu skojarzenia skosu do pługu ale takie nazewnictwo lata temu zasłyszałem. To chyba jak "patyk" do pantograf, na warsztacie patyki robili ale mistrz mówił i wpisywał w rubryce naprawa- pantograf. Czasami te obiegowe nazwy wpisywały się w codzienność kolejową. Jednak "lemiesz" syszałem i przy SM42 jak i czasami z tymi, którzy pamiętają parowozy. To co zasłyszałem co do nazewnictwa było w MD Ostrów Wlkp. może w innych rejonach było inne nazewnictwo nie przeczę.
Być może to jest podobne uproszczenie językowe jak przy slizgaczu/slizgu na pantografie obiegowo mówiono na to "łyżwa" taki kątownik z miedzi doskonałej jakości 99,9% montowany na pantograie, który odpowiada za styk z siecią.
Zgarniacz kolego.Istnieje duży zgarniacz i mały zgarniacz.
Zgarniacze miały za zadanie usuwać (zgarniać)wszystkie przedmioty małe i te większe z szyn aby nie doszło do najechania pierwszej osi i wykolejenia.
Zgarniaczy nie posiadaja wagony gdyż te jadą po szynach za lokomotywą.
Terminologia ta obowiązywała nawet w MD Ostrów.
Gdzie jako st.maszynista przepracowałem 35 lat i trochę znam się na tym.Pozdrawiam.:)
 

Wojtek`61

Aktywny użytkownik
Reakcje
40 1 3
[QUOTE="xxx..
...Być może to jest podobne uproszczenie językowe jak przy slizgaczu/slizgu na pantografie obiegowo mówiono na to "łyżwa" taki kątownik z miedzi doskonałej jakości 99,9% montowany na pantograie, który odpowiada za styk z siecią.[/QUOTE]

Bezpośredni styk z przewodem jezdnym miał płaskownik miedziany, a nie kątownik.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Ja bym malkontentom proponował cofnąć się zaledwie do czasów przed 2011r., kiedy dopiero miał nastąpić przełom na naszym rynku modelarskim w postaci wydania SM42 przez Piko/SK-Model... Niektórym nigdy nie dogodzisz...
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki