• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET41

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Nie kolekcjonuję HO ale przeglądając pod kątem moich działań z makietą w skali Z literaturę natrafiłem na fotkę, która może zainteresować fanów tego wątku. Jeśli gdzieś już była ta informacja - to sorry za powtórzenie ale nie chce mi się przeglądać ponad 20 stron Waszej dyskusji. Ale do rzeczy - nie wiem czy PIKO zrobiło bądż zamierza zrobić ET 41 - 110. Jeśli tak to super jeśli nie a ktoś nie podchodzi w 100% ortodoksyjne i zaakceptuje pewne odstępstwa od realu to może być zainteresowany faktem że ET 41 przez pewien czas na stałe obsługiwała wagony pasażerskie:
IMG_1876.JPG


Zdjęcie pochodzi z książki "Kolej Transwersalna" R. Stankiewicza i E. Wieczorka i jest autorstwa p. A. Palli i przedstawia ET 41-110, która w 1997 roku regularnie kursowała w takim zestawieniu na odcinku Zwardoń - Rajcza w związku ze zniszczeniem mostu na w Milówce.

Więc jeśli ktoś chce podpiąć ET 41 pod zestaw piętrusów to nie będzie to "świętokradztwo".
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
karol_mar pokazywał już zdjęcia reflektorów Pana Kluby na EU07/EP08, to ja wrzucam zdjęcia ET41 z pomalowanymi już ramkami (dla porównania człon B na oryginalnych Pikowskich reflektorach).
Jeszcze będę musiał tylko przerobić płytkę, aby światło czerwone było doprowadzone do światłowodów i odizolowane od białego.
DSCF4725.jpg DSCF4730.jpg DSCF4730_1.jpg DSCF4738.jpg
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
Mnie jeszcze do szczęścia brakuje lepszych tabliczek na bokach lokomotywy. Te które są wydają mi się za grube i zbyt odstające. Może jest to spowodowane tym że zdjęcia są robione w zbliżeniu. Mimo wszystko jednak te tablice z boku z napisem PKP lub ET41 i numerem lokomotywy są jakieś przeskalowane.
 

Podobne wątki