• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET41

Darkman

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 1 0
Pierwsze zdjęcie i od razu rzucają się w oczy krzywo przyklejone tabliczki z oznaczeniami. Czy chociaż do takiej sesji nie można porządnie się przygotować?
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Wygląda niesamowicie, nie mogę się doczekać.
Mnie ciekawi tylko dlaczego stopnie na czołach zrobili pomarańczowe, a z tyłu czarne, skoro oryginał z przodu jak i z tyłu miał pomarańczowe tylko zewnętrzne ścianki. Z przodu też mogli zrobić całe czarne.
2015-01-23_231414.jpg 2015-01-23_231439.jpg 2015-01-23_231539.jpg 2015-01-23_231614.jpg
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
Wygląda niesamowicie, nie mogę się doczekać.
Mnie ciekawi tylko dlaczego stopnie na czołach zrobili pomarańczowe, a z tyłu czarne, skoro oryginał z przodu jak i z tyłu miał pomarańczowe tylko zewnętrzne ścianki. Z przodu też mogli zrobić całe czarne.
Zobacz załącznik 263806 Zobacz załącznik 263807 Zobacz załącznik 263808 Zobacz załącznik 263809
Jak to po co ?
Żeby wszelkiej maści malkontenci mieli zajęcie na dłuugie wieczory poprawiając różne smaczki jak i malując na czarno wspomniane stopnie :)
Wszak wiadomo iż lepiej działać tworząc modelarskie cuda niż klepać jak by było fajnie gdyby ... :)

Sam z przyjemnością przygarnę jamnika z V ep. i za cholerę nie pozwolę mu pozostać czyściochem :)
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
(...)Mnie ciekawi tylko dlaczego stopnie na czołach zrobili pomarańczowe, a z tyłu czarne, skoro oryginał z przodu jak i z tyłu miał pomarańczowe tylko zewnętrzne ścianki. Z przodu też mogli zrobić całe czarne.
Myślę, że akurat to można będzie łatwo wyjaśnić. Otóż firmy produkujące modele wielkoseryjne nie chcą wykonywać pewnych czynności (np. maskowania, kolejnych szablonów itd.) w ramach wcześniej ustalonej ceny. Są oczywiście firmy, które robią wszystko i to w dodatku za darmo :), ale akurat firma Piko do takich nie należy...
Dlatego też, niezbędny okazał się w tym przypadku kompromis.
Ponieważ pomalowanie na kolor pomarańczowy samej tylko czołowej powierzchni stopni, okazało się w tym przypadku niemożliwe, uznano za najbardziej odpowiednie, wykonanie stopni na czołach lokomotywy w kolorze pomarańczowym, natomiast stopni z tyłu każdego z członów lokomotywy - w kolorze czarnym i ja podpisuję pod taką decyzją oburącz :).
Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie (przynajmniej w tym modelu) tylnych stopni całych w kolorze pomarańczowym, ani też całych stopni czarnych z przodu lokomotywy.
Zarówno czałe stopnie czarne przy czołownicach z przodu lokomotywy, jak i całe stopnie pomarańczowe z tyłu każdego z członów, zbytnio raziłyby odstępstwem od pierwowzoru.
Dopiero wtedy "by było" ;)...
Uważam więc, że to, co ostatecznie zostało wykonane w tym modelu, wygląda (mimo wszystko !) najbardziej naturlanie i myślę, że opublikowane wyżej zdjęcia potwierdzają tylko trafność takiego wyboru.
 
Ostatnio edytowane:
P

ps

Gość
Żeby wszelkiej maści malkontenci mieli zajęcie na dłuugie wieczory poprawiając różne smaczki jak i malując na czarno wspomniane stopnie
Wszak wiadomo iż lepiej działać tworząc modelarskie cuda niż klepać jak by było fajnie gdyby ...
Święte słowa - i nie ma w tym co powiedziałeś nic śmiesznego. Tylko bym coś zrobił ze słowem "malkontenci"....
Bo wielu się tu .... zapomina.
[DOUBLEPOST=1422093719,1422093339][/DOUBLEPOST]
Jeszcze takie podobne ujęcie wrzucam
U tu najbardziej widoczny brak w modelu kabli sterowania wielokrotnego zakończonych wtyczkami.
Może nasz lokalny "przemysł" coś w tej kwestii wymyśli.....
 

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Koledzy i tak jest bajer:) Fajnie ,że została wypuszczona taka lokomotywa.Dla nas im więcej drobiazgów i detali tym lepiej,ale z drugiej strony nie kosztuje ona znowu ogromnych pieniędzy:) więc jak wpadnie jakiś model do kolegi o zdolnych paluszkach,to jeszcze nam szczęki opadną co z niej można zrobić.Ja z kolegą mamy na nią kilka fajnych pomysłów na jej tuning, tu się coś zmieni tam poprawi,przemaluje blaszki nowe pozakłada i będzie coś takiego jak za dawnych czasów "Jan-Kol" przerabiał Gagariny. A jeśli chodzi o porównywanie, to nie ma co porównywać modelu do prawdziwej,bo zaraz ją wezmą na szopę i przekręcą do niej część z innej lokomotywy bo tak taniej,wiem bo chodzę po szopach zbierając dokumentację, wymiary czy zdjęcia i dopiero jak się przyglądniemy z bliska,to coś nie pasuje na pierwszy rzut oka jest ok ,ale coś jest nie tak.Taki przykładzik ET22 zdjęcie zrobione w poprzedni weekend.Ciekawe co by jeden z drugim powiedział, jak by dostał taki model loka :) pewnie piłeś jak składałeś :p Otóż nie robiłem wierną kopie :D
 

Załączniki

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
U tu najbardziej widoczny brak w modelu kabli sterowania wielokrotnego zakończonych wtyczkami.
Jeśli to miał być żart, to ci się udał. A jeśli nie - to nie przesadzajmy koledzy. Za te pieniądze jest git i ja by, nie marudził :) Zaraz wymyślicie, że mogłyby być ruchome wycieraczki. A na poważnie, człony te można rozłączyć, gdyż w tym celu zamontowana jest specjalna wtyczka-złącze pomiędzy członami. Zapewne imitacje takich przewodów do gniazd sterowania wielokrotnego uniemożliwiały by tą operację w łatwy sposób. Trzeba by było wcześniej demontować te imitacje. Ale jak ktoś jest 'hardkor' to sobie zrobi :)
 
P

ps

Gość
Za te pieniądze jest git i ja by, nie marudził
Było już mowa o tym ze sto razy a Ty sam się już ....powielasz. W jakim celu to robisz? Dięki Tobie nabija się tylko ilość stron. "Pustych" stron.

I nie żartowałem. Ale też i nie narzekam - "podrzuciłem" temat, sam jestem (choć rzadko) modelarzem i właściwie przy tym modelu też coś podorabiam...
Podejrzewam, że w SM też tego nie będzie - czyli dość dużo takich elementów trzeba będzie robić....
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
I bardzo że coś będzie trzeba przy tym modelu zrobić.Model, który wystarczy postawić na półkę mnie akurat nie cieszy a zawsze lubię coś przy każdym poprawić, dodać.Przy ET41 mam już swoją listę rzeczy do zrobienia a same przewody spróbuję zrobić z czarnej gumki takiej jak w majtkach można znaleźć.:D
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Było już mowa o tym ze sto razy a Ty sam się już ....powielasz. W jakim celu to robisz? Dięki Tobie nabija się tylko ilość stron. "Pustych" stron.

I nie żartowałem. .
psob, rozumiem, że zbulwersował cię wpis o żarcie ale nie napinaj się tak ale nie bądź taki mądrala. Ulżyło ci gdy zapodałeś swoje uwagi o powielaniu 'pustych' stron? Odpowiedziałem co myślę na twój wpis podobnie, jak ty odpowiadasz na inne. Po to jest forum.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki