• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ET40 z blachy fototrawionej z dodatkami żywicznymi

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
804 0 0
#1
Przedstawiam model ET40 z blachy trawionej z dodatkami z żywicy (dwie zewnętrzne części dachu).
Numer boczny 34.
DCC, pełne E1, napęd Roco w obydwu członach, oświetlenie kabin i pulpitów.
Będzie do obejrzenia w Poznaniu na targach na stoisku Elvis-Model.

Na obecną chwilę fotki jednego członu.


ET40_1.jpg ET40_2.jpg
 
OP
OP
DJs

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
804 0 0
#11
No ten sprzęg między członami nie powala, Jarosław w swoim ET42 zbudował od podstaw sprzęg który nieomal wygląda jak oryginał.
Nie wiem czemu nie powalił Cię ten sprzęg, choć ma on inne zadanie. Ma pozwolić łatwo spiąć i rozłączyć dwa człony.
Ma to być robione bez skutków ubocznych dla 12 przewodów jakie mają połączenie między "budami".
Zresztą temat sprzęgów weryfikują tory po jakich porusza się tabor modelarski.
A Jarosław owszem, zrobił swoją konstrukcję sprzęgu, ale pewnie zapomniałeś, że nie działał...

Bardzo zależało mi na schowaniu kinematyki w przejściu między członami i taką sobie zaprojektowałem robiąc w rysunkach wiele symulacji jej działania. Niestety kinematyka w rzeczywistości nie sprawdziła się, gdyż jest za mała i posiada jeden dość istotny błąd - bolce które wystają z niej do zaczepu powinny być kwadratowe a nie okrągłe. I to samo dotyczy oczek w zaczepach. Ostatecznie chyba odpuszczę temat, ponieważ i tak miejsca mam za mało. Użyję jakiejś gotowej kinematyki, którą umieszczę pod spodem pudła.
Ten kto robi modele zawsze stara się to robić najlepiej, aby było to jak najbardziej zbliżone do oryginałów, choć nie raz się nie da, a niektórzy robią klepankę w klawiaturę.

Literki na burtach pudła to kalkomanie?
Tak, to kalkomanie.

A tak świeci kabina i światła ...

ET40_12.jpg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#13
a niektórzy robią klepankę w klawiaturę.
A niektórzy chcieliby słyszeć tylko to co dla nich wygodne, jeśli słyszą coś innego,są smutni.
Wytłumaczę Ci dlaczego mnie nie powalił na przykładzie modeli naszego kolegi forumowego, wiem dlaczego robi czarne szyby i zero wnętrza, ale to nie powód abym piał z zachwytu, wielokrotnie dyskutowaliśmy na ten temat, za to odtwarza pieczołowicie wszystko inne w modelu, co stwarza pewnego rodzaju dysonans, model cacy i czarne szybki.
U Ciebie model jest cacy a sprzęg do dupy, i już.
Na tym zakończmy dyskusję, z pewnością nie będziesz zadowolony, a ja swego zdania nie zmienię.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 36
Tabor 38

Podobne wątki