• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie ET22 - zdjęcia i inne ciekawostki z tematu "byczek"

SP47-001

Aktywny użytkownik
Reakcje
242 12 4
Cześć, wrzucam moje trzy stare zdjęcia różnych byczków. :)
199.JPG

ET22-199 ze składem stoi w peronach Dworca Głównego Poznań - 21.08.2010
1060.JPG

Zielona bocznica byków i siódemek - Poznań Główny - 24.05.2009
1163.JPG

ET22-1663 ze składem bohunów - Poznań Główny - 24.05.2009

Pozdrawiam ;)
 

kovalsky

Aktywny użytkownik
Reakcje
341 20 1

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Ostatnio coś mam szczęście do byczka, kolejne ET22 spotkane na wiadukcie. Tym razem Koszęcin na linii Tarnowskie Góry - Lubliniec.
ET22-1157, 15.07.2018

6F5F2EED-D6F5-480F-9DC7-20679F0E7EDD.jpeg
DB4C5DF0-FC46-4B8C-A37C-8197F12EACBF.jpeg
A4E2F8E7-2969-4236-A1B1-BC08C90B5761.jpeg
B14C9516-E22A-4782-ABCC-CFD574947757.jpeg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Pozazdrościłem Markowi, i tez mam "byczka" co prawda trochę z daleka, bo stał pies z ochroniarzem i dziwnie się na mnie patrzyli, ale nie przekroczyłem granicy zony.

Łódź Olechów ET22-1022 z chińszczyńskimi kontenerami.

DSC_0211.JPG


A i jeszcze zdjęcie jest krzywe, puryści od prostości, proszeni są o zamknięcie oczu, na starość nawala mi żyroskop.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
508 41 1
Kto zna wymiary odiskiernika? Chodzi mi o srednice i wysokosc.
Chodzi Ci raczej o odgromnik i jego wymiary - wysokość i średnicę, tego gara (obudowy) na dachu?
Niestety nie mogę Ci zbytnio pomóc, na chwilę obecną, a nigdy też tego, będąc dawno, dawno temu na dachu, nie mierzyłem.
Jest opcja, że ktoś z forum pracuje na co dzień w sekcji utrzymania taboru, albo ma z nimi bliski (najlepiej też codzienny kontakt) i może ktoś na warsztacie to dla niego, dla Ciebie pomierzy. Jak mnie nikt wcześniej nie uprzedzi, to może uda mi się przy okazji poprosić o te wymiary,
ale nic nie obiecuję i może to trochę potrwać. A sam osobiście raczej nie będę miał okazji tego zrobić.
Jest też propozycja (mam nadzieję, że się Robert nie obrazi) skontaktować się z nim, jak robili pomiary (a z tego co wiem bardzo dokładne) do siódemek, to może Ci akurat poda.
Trzecia opcja, teoretycznie najprostsza, to pomierzyć z siódemki Roberta i przeliczyć ze skali, ale nie wiem na ile to rozwiązanie było by Tobie przydatne. Mam nadzieję, że ktoś zgłosi się jeszcze i wcześniej Ci pomoże.
 
Ostatnio edytowane:

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
Chodzi Ci raczej o odgromnik i jego wymiary - wysokość i średnicę, tego gara (obudowy) na dachu?
Niestety nie mogę Ci zbytnio pomóc, na chwilę obecną, a nigdy też tego, będąc dawno, dawno temu na dachu, nie mierzyłem.
Jest opcja, że ktoś z forum pracuje na codzień w sekcji utrzymania taboru, albo ma z nimi bliski (najlepiej też codzienny kontakt) i może ktoś na warsztacie to dla niego, dla Ciebie pomierzy. Jest też propozycja (mam nadzieję, że się Robert nie obrazi) skontaktować się z nim, jak robili pomiary (a z tego co wiem bardzo dokładne) do siódemek, to może Ci poda akurat te dwa.
Trzecia opcja, teoretycznie najprostsza, to pomierzyć z siódemki Roberta i przeliczyć ze skali, ale nie wiem na ile to rozwiązanie było by Tobie przydatne.
No pomogles mi jak cholera. ;) Moze ktos jednak ma te wymiary i moglby sie podzielic?
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
Pytanie do bardziej zorientowanych: od czego zalezy liczba odiskiernikow na dachu Byka? Niektore maja jeden, a inne dwa. Dlaczego?
 

Podobne wątki