• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie ET22 - zdjęcia i inne ciekawostki z tematu "byczek"

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#21
ET22-063 Lok Skarżysko Kamienna prowadzi pociąg ,,San'' do Przemyśla .Nad składem widoczny nie istniejący budynek ,,Waryńskiego'' oraz trakcja Warszawy głównej.jesień 1996
PKP 96-98_0033.jpg
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#23
Takiego byka (reflektory i malowanie) to jeszcze w tym wątku na zdjęciach nie widziałem :) (foto własne - miejsce Szczecin Port Centralny)
P1010288aaa.JPG


Oraz Byk na sterydach :) (ex marokańczyk, foto również moje)
DSC00070_1_2_tonemapped2.jpg

Tutaj dwa filmiki z przeciągania marokańskich przybyszów po przybyciu do szczecińskiego portu
 
Ostatnio edytowane:

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#28

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#31
Na Śródmieściu nie widziałem, za to pamiętam - było to w około 1983 roku, tuż po elektryfikacji linii do Raciborza. Z Rybnika kursowały tam składy piętrowe "bipa" ciągana przez ET21. Zdjęć niestety nie mam:(
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#33
Z Rybnika kursowały tam składy piętrowe "bipa" ciągana przez ET21.
Widok wagonów piętrowych na Górnym Śląsku prowadzonych lokomotywami serii ET21 a wcześniej EU04 to rzecz normalna. Natomiast widok składu wagonów Bipa z elektrowozem był w roku 1979 sporym zaskoczeniem. Sytuacja ta była spowodowana "zimą stulecia" i związaną z tym zwiększoną awaryjnością EZT. Wcześniej /gdzieś około roku 1965-66/ były prowadzone próby z zastosowaniem lokomotywy i wag. piętrowych na węźle warszawskim ale jeśli dobrze pamiętam z powodu dodatkowych czynności związanych ze zmianą czoła na stacjach końcowych .... skończyło się na próbach.
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#34
W "zimę stulecie" musiały być ciekawe składy. Z opowiadań jednego kolejarza z warmii dowiedziałem się, że raz do Olsztyna przybył skład pociągu osobowego lokalnego - dwa ryflaki i trzy lokomotywy: SP45, ST44, SP45. Nieźle!:)
 

Podobne wątki