• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie ET22 - zdjęcia i inne ciekawostki z tematu "byczek"

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Cześć może nie miejsce na ten wpis... ale trafiłem na ciekawy film gdzie ET22 przejeżdżając przez most składa pantograf. Dlaczego ?? Ktoś wie i może mi to wyjaśnić ??

 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
To jest most zwodzony i nie ma na nim ciągłości przewodu jezdnego. Na odcinku podnoszonym sztywny przewód jezdny w ogóle nie jest zasilany. Przejazd pociągów odbywa się rozpędem, bez poboru prądu z sieci. Są wprawdzie zabezpieczenia przed wystrzeleniem pantografu w górę, ale na wszelki wypadek obowiązuje też opuszczenie pantografów.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Niedawno na tej lokomotywie pracowałem. 2021 12 16 ET22 666 podczas przygotowania pociągu 414021 KWK Sośnica - Warszawa Okęcie (czyżby węgiel miał być nowym paliwem lotniczym :D;)). KWK Sośnica rejon nastawni SZK.
20211216_123252(1).jpg
20211216_123242(1).jpg


Kiedy ta lokomotywa stacjonowała w MD Gliwice z kolegą nazwaliśmy ją "El Diablo" ;).
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Niedawno na tej lokomotywie pracowałem. 2021 12 16 ET22 666 podczas przygotowania pociągu 414021 KWK Sośnica - Warszawa Okęcie (czyżby węgiel miał być nowym paliwem lotniczym :D;)). KWK Sośnica rejon nastawni SZK.
Zobacz załącznik 862023 Zobacz załącznik 862024

Kiedy ta lokomotywa stacjonowała w MD Gliwice z kolegą nazwaliśmy ją "El Diablo" ;).
N

Od Okecia odchodzi bocznica do Elektro Ciepłowni Siekierki ( oraz metra, a kiedyś także samego lotniska), więc nie jest to nowe zastosowanie tego paliwa...
Znajomy, gdy jeszcze byłem kursantem u niego, opowiadał jak ją miał jeszcze na stanie ( chyba) w Bielsko Białej to w okolicy jak po radiu słychać było " (nazwa stacji) przelot dla Diabła proszę " to bylo wiadomo kto i czym luzem na szopę wraca...

Pozdrawiam,...
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
No tak nazwa geograficzna Okęcie chyba już na zawsze będzie się kojarzyć z lotniskiem. A z tym paliwem lotniczym to oczywiście jest żart i wiedziałem że tam musi być jakaś duża bocznica jakiegoś masowego odbiorcy węgla.
A dzisiaj znowu mam na haku "paliwo lotnicze" ;) tym razem siostra El Diablo czyli ET22 665 na stacji Ruda Bielszowice w trakcie przygotowań pociągu 414077 do wyjazdu. 2021,12,23.
20211223_095819_(1).jpg
 

Podobne wątki