• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ET21 czyli "sputnik"

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
W nazwie pliku są informacje o zdjęciu - gdzie i kiedy.
Pozwoliłem sobie edytować Pana wpis. Dodałem opisy zdjęć z ich nazw. Niestety (przynajmniej mi) nie wyświetlały się one. Ponadto taki zabieg umożliwi użytkownikom naszego forum oraz wszystkim użytkownikom internetu również spoza naszego forum na odnalezienie zdjęcia danej maszyny przy pomocy jakiejkolwiek wyszukiwarki, bowiem opis zawierający serię i numer danej lokomotywy będzie stanowić "punkt zaczepienia" dla wyszukiwarki, która poda odnośnik do Pana wpisu jako wynik wyszukiwania zdjęć np. lokomotywy ET21-16.
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Chodzi nam o malowanie fabryczne ET21 pierwszej serii produkcyjnej
Oznaczenie E06 :love: Granatowo-Kremowe :love:
1572783923820.png

Oliwkowe :love: ET21-57 :love: Wiem, że to malowanie HISTORYCZNE - nienadające się do analizy historycznej :niepewny:
1572784171004.png

Normalne malowanie ET21 :love: Ale prehistoryczne reflektory - Ile było typów reflektorów fabrycznych na ET21 ?

https://polska-org.pl/953986,foto.html?idEntity=560354
Malowanie jest to najbardziej popularne wśród fanów epoki IV :love: Liczę na rzetelną analizę
Historii ET21: reflektory i malowanie to najbardziej ciekawy temat wśród tej pierwszej masowej
POLSKIEJ LOKOMOTYWY ELEKTRYCZNEJ :niepewny: Jedyne co pamiętam to czynną ET21-57 w skansenowych
barwach na terenie MD Chabówki jak przez mgłę ....:eek: Ta lokomotywa nie istnieje w mojej głowie
jako podstawowa lokomotywa elektryczna na PKP :oops: Czy ja ją widziałem w ruchu to nie wiem ...
Na pewno będzie to lokomotywa już minionej epoki na PKP bo prywaciarze mnie nie interesują :obcy:
A historia to ważny element Kolejowej rzeczywistości na PKP :cool: Dlatego pytam
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
Kiedy nastąpiło przeoznakowanie lokomotyw serii E06 na ET21?
"Norma resortowa RN-58/MK-0001 Tabor Kolejowy Pojazdy Trakcyjne Normalnotorowe Oznaczenia, Ministerstwo Komunikacji Wydawnictwa Normalizacyjne Warszawa, ustanowiona przez Ministra Komunikacji dnia 8 grudnia 1958 r. obowiązuje od 1 lipca 1959 roku. Format A4, 24 strony, druga okładka przedziurkowana do segregatora, w środku jak na 59 lat stan bd. Przedmiotem normy są oznaczenia trakcyjnych pojazdów parowych, elektrycznych i spalinowych, składające się z umownych symboli, biblia w tym temacie."
https://archiwum.allegro.pl/oferta/tabor-kolejowy-oznaczenia-i7120880654.html
 

krzysieksn61

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 6 3
Zdjęcia Twojego autorstwa ET21 są przewspaniałe, czy pozostałych pojazdów też robiłeś fotki ? Np te widoczne ST44 czy inne elektryki.
Co do zdjęcia ET21-39 w Bytomiu to czy to 1997 ? Chyba raczej nie bo w 1997 to już tam nic nie było.
 

bankier9a

Aktywny użytkownik
Reakcje
246 9 4
Wracamy do 2008 roku... Jaworzno Szczakowa i kolejne zdigitalizowane ówczesną technologią lokomotywy. Tym razem ET-21:

PICT0013.JPG


Dopiero teraz odkryłem, że jestem leserem - bowiem w czeluści cyfrowego świata nie natrafiłem na zdjęcia eENa...

PICT0012.JPG


Tu dla lubiących detale i wszelkiej maści Waloryzantów ;)

PICT0011.JPG


Co dane mi było ujrzeć - i Wam przekazuję! Choć teraz widzę elementy na zgarniaczu o których nie mam pojęcia?

PICT0010.JPG


A tak towarzysz Sputnik prezentował się z dalszej perspektywy.

PICT0009.JPG


I z profilu - aby każdy mógł pojąć złożoność kolorów na płaszczu Tow. Sputnika.

PICT0014.JPG


I na koniec... akt urodzenia. Obym nie zaliczył wpadki i nie wkleił "blaszki" z innej lokomotywy...
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.391 463 29
Ta pionowa dźwignia w górnej ramce to pokrętło śruby sprzęgu, więcej niczego tam nie widzę. A płyta niżej to "ochraniacz" zgarniacza w sytuacji, gdy sprzęg jest rozłączany i swobodnie spada po zdjęciu ucha z haka wagonu.
 

Gagar358

Znany użytkownik
Reakcje
1.223 3 0
Mała sesja sputników w innych odsłonach - przewoźników prywatnych.

3E/1M-201, Kraków Łobzów, 16.07.2011 r.
P1050323.jpg


3E/1-006 DLA na stacji Bieruń Nowy, 25.07.2018 r.
P1130818.jpg


Parka sputników DLA, ponownie Bieruń Nowy, 06.08.2019 r.
P1020404.JPG


ET21-23 CTL, Dąbrowa Górnicza Towarowa, 31.07.2018 r.
P1130893.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 3
Koleje w Polsce 8
Koleje w Polsce 11

Podobne wątki