• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ET21 czyli "sputnik"

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Koledzy mam pytanie. Zauważyłem, że ma modelu ET21-92 napisy PKP i nazwy serii są w kolejności: PKP, a potem ET21-'numer'.
Tak jest po obu stronach lokomotywy. Myślałem aby mój egzemplarz przerobić na Warszawski lub Łukowski (267).
Ze zdjęć znalezionych w sieci wynika jednak że jedna strona lokomotywy w aspekcie tych oznaczeń jest typowa, ale druga już nie....
Zdjęcia są tutaj: Ilostan Pojazdów Trakcyjnych ForumKolejowe.pl
Lubię nietypowe egzemplarze. To jakiś ewenement? Ten egzemplarz mógł tak mieć od początku?
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.749 102 1
Ciekawostki z Facebooka - Stefan Mader

A tymczasem nowy tydzień przywitał takim oto miłym widokiem, najpewniej świeżo po P4 Sputnika, którego jest nadzieja niebawem ujrzeć w ruchu. Ale to już gdzieś na sieci PLK bo na "piachach" próżno szukać drutu...
ET21-106 CTL Logistics


417465684_7351607254859900_7223272066705249908_n.jpg
 

kary62

Aktywny użytkownik
Reakcje
202 0 0
Anonimowe (bo oznaczenia serii i numery usunięto) "sputniki", wycofane ze służby, przybyły do Chełma, gdzie mały zostać "stałymi urządzeniami grzewczymi". Ocalone od zapomnienia dzięki tym moim zdjęciom. ET21 z lok. Karsznice - Północna DOKP (aż tak daleko sięga ta DOKP ?). Widać także datę naprawy jednej z maszyn. Za lokomotywami stoi hala wagonowni. Chełm, czerwiec 1994 roku.
 

Załączniki

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
ET21 chyba nigdy nie stacjonowały w lokomotywowniach Wschodniej DOKP. Czy tak ?
Lublin, Dęblin, Sędziszów, Skarżysko - tam stacjonowały.
Fajne zdjęcia, wg mnie pierwszy to 464 (późniejszy SUG w Rozwadowie), drugi, to 106. 464 wrócił do ruchu...
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 3
Koleje w Polsce 8
Koleje w Polsce 11

Podobne wątki