• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Eszelony

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#61
Eszelon z powyższego ciekawy,pomijając sprzęt to czerwone wagonyi gagar w klasycznym malowaniu PKP
Tymczasem polecam film szkoleniowy-praca dyplomowa o kolejowych transportach kolejowych z przed ponad 20 lat

 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#63
Każdy zapewne jakieś programy/portale informacyjne przegląda, więc tylko przypomnę, że w czerwcu br. odbędą się międzynarodowe ćwiczenia Anakonda-2016. Należy się spodziewać dużego ruchu eszelonów na polskich torach.
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
#67
Witam Wszystkich
W zbiorach Ośrodka Karta są piękne zdjęcia o różnej tematyce i pośród nich znalazłem takie oto dwa:

Pierwsze tu: http://foto.karta.org.pl/fotokarta/IS_Album+[DR+10+BK+-+tom+2]_006.jpg.php
IS_Album [DR 10 BK - tom 2]_006_580.jpg
Opis: 1938, brak miejsca, Polska, Zamaskowana gałęziami tankietka zjeżdża z platformy pociągu. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album fotograficzny Dywizjonu Rozpoznawczego 10 BKZ - część II]

Z tego co sam znalazłem wiem iż jest to tankietka TK-3, mały pojazd gąsienicowy służący w wojsku polskim II RP jako pojazd rozpoznawczy oraz osłonowy w przypadku odwrotu. Moje pytanie odnośnie kolejowej części tego zdjęcia jest takie. Czy można określić typ platformy oraz tego wagonu w tle ? Tak by móc podać te dane dalej do Ośrodka Karta by uzupełnić opis?

Zdjęcie drugie pod tym sznurkiem: http://foto.karta.org.pl/fotokarta/OK_020628.jpg.php
OK_020628_580.jpg
Opis: lata 40-te, Szkocja, Anglia. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie - żołnierze przygotowują transport czołgów. Podpis na odwrocie: "Odjazd na front". Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnili Katarzyna i Tomasz Krzywiccy.

Na platformach stoją czołgi Crusader Mk II - pytanie jak powyżej, jaki to typ platformy czy ktoś potrafiłby określić która to jednostka na tym zdjęciu jest ujęta tak by uzupełnić opisy na Foto Karta.
 

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
989 1 0
#70
Witam Wszystkich
W zbiorach Ośrodka Karta są piękne zdjęcia o różnej tematyce i pośród nich znalazłem takie oto dwa:

Pierwsze tu: http://foto.karta.org.pl/fotokarta/IS_Album+[DR+10+BK+-+tom+2]_006.jpg.php
Zobacz załącznik 441181
Opis: 1938, brak miejsca, Polska, Zamaskowana gałęziami tankietka zjeżdża z platformy pociągu. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album fotograficzny Dywizjonu Rozpoznawczego 10 BKZ - część II]

Z tego co sam znalazłem wiem iż jest to tankietka TK-3, mały pojazd gąsienicowy służący w wojsku polskim II RP jako pojazd rozpoznawczy oraz osłonowy w przypadku odwrotu. Moje pytanie odnośnie kolejowej części tego zdjęcia jest takie. Czy można określić typ platformy oraz tego wagonu w tle ? Tak by móc podać te dane dalej do Ośrodka Karta by uzupełnić opis?

Zdjęcie drugie pod tym sznurkiem: http://foto.karta.org.pl/fotokarta/OK_020628.jpg.php
Zobacz załącznik 441182
Opis: lata 40-te, Szkocja, Anglia. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie - żołnierze przygotowują transport czołgów. Podpis na odwrocie: "Odjazd na front". Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnili Katarzyna i Tomasz Krzywiccy.

Na platformach stoją czołgi Crusader Mk II - pytanie jak powyżej, jaki to typ platformy czy ktoś potrafiłby określić która to jednostka na tym zdjęciu jest ujęta tak by uzupełnić opisy na Foto Karta.
Nie jestem fachowcem ale jeśli chodzi o zdjęcie pierwsze to widoczny na nim wagon osobowy jest pochodzenia austriackiego, coś jak tutaj:
PIC_1-G-3650-1.jpg
natomiast platforma to, mimo pewnych wątpliwości, Pdkz:
KA027p.jpg

Natomiast, co do angielskiej wersji to się nie wypowiem.
 

wa1aw

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#71
Wyświetlamy sobie obrazki z eszelonami z różnych okresów historycznych, więc dzisiaj wrzucę te starsze.
Pierwsze zdjęcie (mam takich więcej) nosi następujący opis: "Train, loaded with Polish troops and equipment, waiting to move in one of the Polish or Ukrainian railway stations. Soldiers seem to be alarmed with a presence of a British photographer, taking pictures of them. 1919"
Train, loaded with Polish troops ....jpg


Dla wielbicieli 2WŚ, omawiających transport czołgów na platformach mam obrazek - schemat. Pochodzi on z angielskiego tłumaczenia: "Handbook on German military forces Chapter VI:
2. Rail Transportation"
Zapisano w niej (w tej książce - instrukcji), że:
"K-Trains (Kraftfahrzüge) - avg. 51 cars per train, carries c. 250 soldiers, 20 heavy vehicles (but no tanks), 20 light vehicles and other equipment.

S-Trains (Sonderzüge), for tanks - avg. 30 to 35 cars, carries from four to eight tanks, 125 soldiers, and other equipment. Tanks are distributed out along the entire length of the train.

Sp-Trains (Sonderpanzerzüge) - avg. 33 cars, carries approx. 20 medium tanks, as well as personnel and other equipment.

I-Trains (Infanteriezüge) - approx. 55 cars per train, holds about 350 soldiers, 10 light and 10 heavy vehicles, 70 horses, as well as other equipment. Up to 800 men can be carried in this train type if equipment carried is cut back to a minimum."

Komentarz do powyższego: "Maximum vehicle weight in non-S and Sp trains is stated as 22 tons. Additionally, trains would carry Flak flatcars, and a guard (?) car at the end of the train.
For example,
a Sp-Train would consist of locomotive, followed by two 22-foot flatcars, followed by seven 35-foot flatcars, then four 26-foot boxcars, a 22-foot AA car, and finally 18 27,6-foot flatcars with stanchions, finally a 27,6-foot 'guard car' (=caboose with soldiers?) apart from the AA car, this train seems to be made up of standard stock railcars -

the S-Train, on the other hand, would include special 36,7-foot flatcars for 'Tiger' tanks (These are the famous SSYs and SSyms flatcars)".

Na samym końcu właściwy schemat zestawienia składów eszelonów.
FM-E-30-451-Chapt 06 German MIlitary Trains.jpg
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
#74

dyżurny ruchu

Znany użytkownik
Reakcje
154 3 0
#76
Cygany, na szlaku Ocice-Dęba Rozalin (linia 71). 13 września 2006 roku eszelon z Rzeszowa do Dęby Rozalin; wtedy linia 71 nie była czynna na całym odcinku i skład jechał przez Łańcut, Leżajsk i Stalową Wolę Rozwadów. Prowadzi ST44-859
_7A_0044.jpg

__8_0045.jpg
 

dyżurny ruchu

Znany użytkownik
Reakcje
154 3 0
#77
Jak widać tylko jednej osobie się zdjęcia nie podobają... http://forum.modelarstwo.info/members/jakub81.9650/, może kolega wyjaśni na forum publicznym dlaczego tak ocenia moje prace? Zazdrość czy inna cecha? Większość z moich dodawanych wpisów została oceniona negatywnie przez tą osobę, oczywiście gdybym dodawał mega knoty to bym się nie zdziwił, ale to co publikuję staram się by było przynajmniej przeciętne ;) fakt ocen został zgłoszony do admina strony a zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z moimi ocenami...pozdrawiam Michał
 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#79
Jak widać tylko jednej osobie się zdjęcia nie podobają... http://forum.modelarstwo.info/members/jakub81.9650/, może kolega wyjaśni na forum publicznym dlaczego tak ocenia moje prace? Zazdrość czy inna cecha? Większość z moich dodawanych wpisów została oceniona negatywnie przez tą osobę, oczywiście gdybym dodawał mega knoty to bym się nie zdziwił, ale to co publikuję staram się by było przynajmniej przeciętne ;) fakt ocen został zgłoszony do admina strony a zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z moimi ocenami...pozdrawiam Michał
Kolega Ci nie wyjaśni, bo takich kolegów tu jest mnóstwo, wielokrotnie na priva zadawałem takie pytanie z czystej ciekawości i po to żeby wyciągnąć wnioski,ale nigdy Ci bohaterowie nie odpowiadają, więc porzuć nadzieję i wrzucaj zdjęcia dalej.(y)
[DOUBLEPOST=1494263581,1494261864][/DOUBLEPOST]Dlatego albo usuwamy wszelkie oceny, albo w przypadku negatywnej, wyskakuje okienko i trzeba uzasadnić przyznanie takiej oceny inaczej system blokuje dawcę, zapewniam Cię że ilość negatywnych ocen drastycznie by spadła.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 8

Podobne wątki