• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Eszelon niemiecki z II Wojny Światowej

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#1
Chciałbym zbudować eszelon z okresu II Wojny przedstawiający transport sprzętu wojskowego, który wyruszył z fabryk niemieckich wprost pod Kursk, a zatem 1943 rok. Na razie chciałbym zakupić 3 wagony 6 osiowe którymi przewożono "Tygrysy" oraz 2 - 4 osiowe na "Pantery". To na razie oczywiście;). Wagony (modele) posiadają oznaczenia nowe DR jak i stare DRG, ale już ustaliłem, że tak było w rzeczywistości.

Czy wagony firmy Artitec ( http://www.modellbahnshop-lippe.com...26-0-0-0-2-2-2-0-gatt-de-p-0/ein_produkt.html http://www.modellbahnshop-lippe.com...60-0-0-0-1-2-2-0-gatt-de-p-0/ein_produkt.html) które pojawiły się w tych dniach w sprzedaży są dobrymi modelami w zakresie jakości wykonania a przede wszystkim wierności odwzorowania tych wagonów ?

Drugie pytanie. Bardzo chciałbym podpiąć pod tego eszelona jakąś lokomotywę elektryczną serii E94 lub E95 lub też innej. Nie znalazłem jednak żadnej wzmianki aby lokomotywy elektryczne (nawet na terenie samych Niemiec) prowadziły takie pociągi. Jeśli nie, to jakie lokomotywy parowe będą klasyczne i najbardziej odpowiednie do takiego pociągu ?
 

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
#2
Jeśli nie, to jakie lokomotywy parowe będą klasyczne i najbardziej odpowiednie do takiego pociągu ?
Chciałoby się odpowiedzieć, że przede wszystkim oczywiście BR52, ale niekoniecznie, bo na wschodzie chodziło też bardzo dużo różnych prusaków jak choćby BR57. A gdzieś jeszcze na terenie Niemiec można by sobie z takim ciężkim składem dobrze wyobrazić BR44 w wersji mniej lub bardziej uproszczonej.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#4
Ten pierwszy to tak zwany "Ommr-Wagen" z "Panzerzug 1941"czyli pociągu pancernego złożonego z lekkich lub średnich czołgów na specjalnych opancerzonych wagonach.
Później podobne wagony znajdowały się w składach większości niemieckich pociągów pancernych.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#5
Chciałbym zbudować eszelon z okresu II Wojny przedstawiający transport sprzętu wojskowego, który wyruszył z fabryk niemieckich wprost pod Kursk, a zatem 1943 rok. Na razie chciałbym zakupić 3 wagony 6 osiowe którymi przewożono "Tygrysy" oraz 2 - 4 osiowe na "Pantery".

Drugie pytanie. Bardzo chciałbym podpiąć pod tego eszelona jakąś lokomotywę elektryczną serii E94 lub E95 lub też innej. Nie znalazłem jednak żadnej wzmianki aby lokomotywy elektryczne (nawet na terenie samych Niemiec) prowadziły takie pociągi. Jeśli nie, to jakie lokomotywy parowe będą klasyczne i najbardziej odpowiednie do takiego pociągu ?
A gdzie szukałeś tych wzmianek o pracy E94 i 95?
Czy znasz stronę http://www.eisenbahnstiftung.de/bildergalerie/Reichsbahn im Krieg ?
Tu jest strona z listą modeli z 2 epoki http://web.hs-merseburg.de/~nosske/EpocheII/mb/e2mefidx.html .
Na forum drehscheibe było coś o modelach Artiteca, ale ja niemieckiego nie znam.
 
OP
OP
EC45

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#6
Niestety ,ale na stronie z pierwszego linku nie pokazują się żadne zdjęcia. Swoją drogą bardzo mało jest w necie zdjęć (dzisiaj cały dzień na to poświęciłem) lokomotyw tychże eszelonów. Zdjęć SSyms z ładunkiem jest dużo.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#7
Z tą stroną dzieją się dziwne rzeczy. Rano w żadnym temacie nie pokazywały się zdjęcia, poza pierwszą pozycją "100 najnowszych". Wyświetlał się komunikat, że nie znaleziono żadnych zdjęć. Później działało normalnie, a teraz znowu nie działa.
 
OP
OP
EC45

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#9
Panowie, jakie wagony (typ) znajdują się za wagonem z ciężarówką ? Jak myślicie ile ich tam jest, 2 czy 3 ? Czy są dostępne ich modele ?

Jaki jest typ wagonu przewożącego ciężarówkę ?

foto.jpg
 
OP
OP
EC45

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#13
A czy obok wagonów typu G10 na równi stosowane były wagony Grhhs czy Grs czy jednak były one przeznaczone do innych celów ? Pytam bo Brawa planuje w tym roku takie wagony.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#14
A czy obok wagonów typu G10 na równi stosowane były wagony Grhhs czy Grs czy jednak były one przeznaczone do innych celów ? Pytam bo Brawa planuje w tym roku takie wagony.
A przejrzałeś jakieś zdjęcia? Choćby z linku?
To byś sam zobaczył.
Tak oczywiście były.
Działasz już coś w realu? Czy wciąż teoretyzujesz?
 
OP
OP
EC45

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#15
Jeszcze teoretyzuje. W związku z tym mam pytanie. Czy znana jest komuś literatura traktująca konkretnie o tym temacie? Może być niemieckojęzyczna.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#17
Jeszcze teoretyzuje. W związku z tym mam pytanie. Czy znana jest komuś literatura traktująca konkretnie o tym temacie? Może być niemieckojęzyczna.
Jak chcesz tak dokładnie się wgłębić w ten temat to musisz uderzyć osobiście, skoro sam tu jeszcze nic nie dodał, do ST44-613. Specjalizuje się w takich tematach wojskowo-kolejowych - nawet kiedyś pisał o tym artykuł.
I właśnie TLLK sprzedaje książki, także i w tym temacie.
 
Ostatnio edytowane:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#18
Ciekawy filmik ale tylko w części z archiwalnymi ujeciami. Modele wyglądają mało realistycznie. Nie pasują mi wagony chłodnie zamiast krytych. Także platforma zaglebiona jest raczej nieodpowiednim środkiem transportu. Parowozy mają dziwne opancerzenie i w tej wersji raczej nie powinny mieć czerwonego podwozia szczególnie ten w kamuflażu .
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#20
Dokładnie tego nie zauważyłem bo oglądałem na smartfonie . No cóż widzę że Reynaulds wciska kit dla nieogarnietych Amerykanów .
 

Podobne wątki