• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Eszelon - irokez46

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
#22
Wszystko mi się podoba w tym wątku, wszystko prócz wózków z platformach Rs, to zapewne przeróbki, Piko ma bardziej ''Nasze'' wózki.
Ogólnie suuuuuuper.(y)
Zbyszkowi chodziło pewnie o te czarne platformy Rs. Rzeczywiście, mają typowe wózki niemieckie (DB) i chyba jest to jakaś przeróbka na PKP, bo jakoś nie kojarzę takich modeli fabrycznych w oznakowaniu PKP. Ale Roco robi też podobne platformy z wózkami bardzo podobnymi (choć nie identycznymi) do naszych 1XTa. Te brązowe Res są ok.
 

bor

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Jelcz z paką chyba za wysoki na platformę, czy posiadasz może zdjęcia lub inne materiały z Jelczem w składzie eszelonu.Reszta bardzo ciekawa, sprzęt ciężki w przyszłości możesz postawić na platformy Smms.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#24
Zbyszkowi chodziło pewnie o te czarne platformy Rs. Rzeczywiście, mają typowe wózki niemieckie (DB) i chyba jest to jakaś przeróbka na PKP, bo jakoś nie kojarzę takich modeli fabrycznych w oznakowaniu PKP. Ale Roco robi też podobne platformy z wózkami bardzo podobnymi (choć nie identycznymi) do naszych 1XTa. Te brązowe Res są ok.
Rsy są przeróbkami z DB i przyznam że nie rozpaczam z powodu wózków.Mają mnie cieszyć a i tak nie są w pełni zgodne z oryginałem bo mają fikcyjne numery.Może jak kiedyś trafią mi się te wózki to wymienie, ale na chwilę obecną nie mam takiego parcia.

Jelcz z paką chyba za wysoki na platformę, czy posiadasz może zdjęcia lub inne materiały z Jelczem w składzie eszelonu.Reszta bardzo ciekawa, sprzęt ciężki w przyszłości możesz postawić na platformy Smms.

Nie mam zdjęć z takim Jelczem w eszelonie, ale tak jak w przypadku platform Rs ma to cieszyć moje oko.
Ciężkiego sprzętu nie przewiduję ze względu na brak odpowiednich wagonów.Smms mi nie odpowiadają kompletnie i takowych nie będzie w składzie a kolejna sprawa to ograniczone miejsce.

Ps.Proszę nie umieszczać fotek w moim temacie.;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
#25
Rsy są przeróbkami z DB i przyznam że nie rozpaczam z powodu wózków. Mają mnie cieszyć a i tak nie są w pełni zgodne z oryginałem bo mają fikcyjne numery.
I bardzo dobrze, chodziło mi tylko o wyjaśnienie ew. wątpliwości, co do tego, o które wagony chodzi, jakie mogły się pojawić po wpisie Zbyszka.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
#27
Ja mam identyczny model platformy SNCB, sprzedawany pod firmą ViTrains Models, ale takie same są Roco DB, DR i CFL. Mam nadzieję, że kolega Irokez nam wybaczy mały odskok i wrzutkę moich zdjęć (w dziale samochodowym to w zasadzie niedopuszczalne), ale te platformy chyba lepiej nadają się na przemalowankę na PKP.

http://www.roco.cc/de/product/161497-0-0-11-1-0-0-003001/products.html
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
#29
Widzę, że kolega Irokez nie wybaczył. No trudno, nie będę się obrażał, choć nie mogę powiedzieć, żeby mi się ten zwyczaj podobał. Zbyszek, fotki wysyłam na pw bo nie będę specjalnie tematu zakładał dla dwóch zdjęć.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#30
Panie Andrzeju nie lubię jak ktoś w moim temacie wstawia fotki, tym bardziej że temat jest samochodowy a nie wagonowy.
Wracając do głównego tematu to sklad dopiero ma cieszyć oko.Sporo pracy jeszcze zostało a i pojazdów do kupienia.Muszę jeszcze conajmniej osiem ciężarówek nabyć.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#31
Dawno nic tu się nie działo.Dziś dotarł do jednostki nowy pojazd a na dniach kilka kolejnych.Powoli też muszę zacząć robić mocowania na wagonach, ale jakoś na samą myśl mam już dosyć.:(


SAM_0355.jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#36
Jeszcze nie wiem jak je będę robił, ale Tomek idealnie je pokazał w ŚK.Zacznę pewnie od klinów pod koła a potem kupie cienką linkę a Eureki i będzie trzeba robić pozostałe mocowania.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#38
Dziś dotarły dwa z czterech BRDM-2, które po sklejeniu staną na Res'ach.Model to Arsenal-M.Sporo części w bardzo dobrej jakości do tego gumowe opony a wszystko za niską cenę.
SAM_0413.jpg
SAM_0414.jpg
SAM_0415.jpg
SAM_0416.jpg
SAM_0417.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.903 386 20
#39
Wojskowe, to nie moja bajka, ale znając życie to w Twoich rękach zmieni się w kolejne cudeńko.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.404 108 2
#40
Kurde jak mi pokazywałeś linka do tego modelu to przekonany byłem że to żywica , a tu taka niespodzianka, chyba muszę zapolować na takiego :)
 

Podobne wątki