• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ESU LokSound v5- Czujnik HALLA

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
613 18 5
#1
Witam kolegów do nowego projektu chciałbym wykorzystać czujnik Halla. Chciałbym uzyskać załączenie wybranego dzwięku w chwili kiedy czujnik jest załączony przez magnes. Podłączyłem czujnik według schematu ESU.jpg Wydaje mi się że działa ,po przyłożeniu magnesu zapala się AUX 10 IMG_0388.JPG IMG_0390.JPG Po ustawieniach w programie nie działa zaprogramowany dzwięk. mapping.jpg settings.jpg Próbowałem różnych kombinacji lecz nic się nie zmieniło dalej nie ma dzwięku. Może Koledzy podpowiedzą gdzie jest błąd i jak to ogarnąć. W schemacie 22411-LS5H0M4-Diesel-ESU-Class66-CNet-V3-R4 wykorzystane są aż trzy czujniki po wgraniu do dekodera też nie działa. 66.jpg
 

Marcus-Polonus

Aktywny użytkownik
Reakcje
273 2 0
#2
A patrzyłeś zależności uruchamiające skrypt slotu dźwiękowego? Może "Function = true" odnosi się dosłownie do klawisza funkcji i nie bierze pod uwagę innych zależności, np. sensora?
 
OP
OP
Asan

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
613 18 5
#3
Tak patrzyłem wszystkie możliwości, wgrałem do dekodera gotowy projekt:
22411-LS5H0M4-Diesel-ESU-Class66-CNet-V3-R4 W którym jest użyty właśnie ten sensor i nie działa coś jest nie tak. Wydaje mi się że uruchomienie tego sensora jest w ustawieniach CV
class66-1.jpg
Class66.jpg
 
OP
OP
Asan

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
613 18 5
#6
Jest 12 dzwięków wyzwalanych losowo po 6 na jeden kontener i losowo wrzuca np.dzwięk z nr 1 slot 3 i przechodzi na 2 i tam nr5.Trochę tego jest jeden wielki MIX ale jak mi się znudzi to mogę wyłączć sensor klawiszem funkcyjnym F7 tak sobie to zaprogramowałem i jest cisza jak zawsze.:)
 

Załączniki

  • 94,1 KB Wyświetleń: 15
  • 92,4 KB Wyświetleń: 16
  • 87 KB Wyświetleń: 14

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
258 35 1
#9
Przy takiej lokomotywie to przydałby sie basowy głośnik przy makiecie. Dobry to pomysł że dźwięk automatycznie się pojawia, gdy lokomotywa wjedzie na ciasny łuk. Jeszcze gdyby potrafiła rozpoznać swoje obciążenie.
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.262 26 1
#12
W dźwiękowcach ZIMO serii MX i MS które mam jest taka możliwość aby ustawić dźwiękowe odzwierciedlenie obciążenia.
Również można obciążenia generatora dymu, czy wentylatorów (scan2).
Można ustawić to w programie ZCS, gdzie wybieramy odpowiednie pola wyboru,
później sczytujemy zmienione tym działaniem cefałki, które w tabeli cefałek zaznaczają się na czerwono.
Następnie wpisujemy te cefałki do dekodera ręcznie. Nie mam możliwości wgrania gotowej paczki do dekodera.:(
Więc nie jest to łatwe i "łopatologiczne", bo trzeba trochę pokombinować. Jednak jest taka możliwość.
Tu przykład jak to wygląda w programie.
zcs1.JPG zcs2.JPG zcs3.JPG
Nie wiem czy w dekoderach ESU takie coś jest, ale zdziwiłbym się jeśli nie, więc pewnie też jest.

A odnośnie czujnika Halla i dźwięku pisku na rozjazdach, to jaki inny na rozjeździe mógłby się załączać losowo...? Trąbka? :)
@Asan napisał, że klawiszem F7 może sobie to wyłączyć gdy jest taka potrzeba, więc jest super.(y)
 
OP
OP
Asan

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
613 18 5
#13
Do Zimo MS 450 wykorzystuje programator MXULFA i na rolkach robisz co chcesz w czasie rzeczywistym każda ingerencja w programie automatycznie zmienia ustawienia w dekoderze. W lewym dolnym rogu zielona ikona informuje o stanie połączenia z programatorem.
 

Załączniki

Podobne wątki