• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? ESU LokSound 5 światła długie vs krótkie.

dark

Użytkownik
Reakcje
13 1 1
#1
To teraz Ja zapytam o LS V5.
Denerwuje mnie trochę niekonsekwencja producenta w programowaniu.
Przykład.
ESU LS V5 dla Su45. Światła długie są włączane klawiszem "6"
ESU LS V5 dla SU46. Światła długie są wyłączane klawiszem "6"
Chciałby ustawić w deku dla Su46 Światła jak dla Su45.
Nie wiem które CV zmienić.
Ktoś pomoże?
Z góry dziękuję.
Edit.
Może ktoś ma tłumaczenie wszystkich CV dla LS V5.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.958 494 33
#2
Po pierwsze, kolega @dark wymienił ten sam klawisz "6" dla SU45 i SU46, więc w czym problem? Domyślam się, że to literówka. ;)
A po drugie, czy to ESU przygotowywało oprogramowanie dekoderów dla tych modeli?
Ale niestety, nie potrafię pomóc w szczegółach programowania, w tych dekoderach jest to dość uciążliwe bez programatora. Na stronie ESU są dostępne instrukcje po niemiecku i także po angielsku, może będzie łatwiej?

Aha, już chyba rozumiem: chodzi o to, że w jednym modelu klawiszem 6 się włącza, a w drugim wyłącza światła długie. Ale w takim razie to chyba nie jest tylko sprawa klawiszy...
 

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.246 32 6
#3
Opisał odwrotne działanie świateł długich, w zależności od aktywnego f6 - na tym polega różnica, na zanegowaniu dziallania
 
OP
OP
dark

dark

Użytkownik
Reakcje
13 1 1
#4
Jeszcze raz.
Dekoder ESU LokSound V5 dla Su45 naciśnięcie klawisza nr. 6 powoduje zwiększenie jasności świateł.
Dekoder ESU LokSound V5 dla Su46
naciśnięcie klawisza nr. 6 powoduje zmniejszenie jasności świateł.
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
913 60 10
#5
Po pierwsze piszemy SU/ST/EP a nie Su/St/Ep.

Po drugie nie rozumiem Twojego problemu, po jaką cholerę Ci ta zmiana? Ustaw raz na zawsze "moc" świateł jaka Ci pasuje i zapomnij o sprawie.
W takiej sytuacji z automatu po "uruchomieniu" lokomotywy masz "właściwie" światła. Ot cała filozofia.
 
OP
OP
dark

dark

Użytkownik
Reakcje
13 1 1
#6
Po pierwsze piszemy SU/ST/EP a nie Su/St/Ep.

Po drugie nie rozumiem Twojego problemu, po jaką cholerę Ci ta zmiana? Ustaw raz na zawsze "moc" świateł jaka Ci pasuje i zapomnij o sprawie.
W takiej sytuacji z automatu po "uruchomieniu" lokomotywy masz "właściwie" światła. Ot cała filozofia.
Zrobię nawet krok dalej. Wyrzucę sterowanie cyfrowe i zastosuje analogowe. Przecież po co dobra mi dobra zabawa.
Skoro DCC daje taką możliwość, to dlaczego mam nie skorzystać?
 

Marcus-Polonus

Aktywny użytkownik
Reakcje
273 2 0
#7
@dark

Cześć, to co opisujesz to banalne zagadnienie. Na programatorze to mniej niż 5 minut roboty, ale na CV też się da.
Jak będę przy komputerze to spróbuje zerknąć na CVki i ci podeślę.

Nie spodziewaj się, że ktoś gdzieś przygotował pełną listę CV. Ich jest z kilka tysięcy.
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.262 26 1
#8
Denerwuje mnie trochę niekonsekwencja producenta w programowaniu.
Przykład.
ESU LS V5 dla Su45. Światła długie są włączane klawiszem "6"
ESU LS V5 dla SU46. Światła długie są wyłączane klawiszem "6"
Chciałby ustawić w deku dla Su46 Światła jak dla Su45.
Nie wiem które CV zmienić.
Ktoś pomoże?
W ZIMO, to bym pomógł. W ESU niestety nie.
Tu jest tylko pewnie zmiana jednej wartości CV, aby klawisz działał odwrotnie. Proste, ale trzeba wiedzieć która to cefałka.
Ten, kto programował dekoder wie, co, gdzie i jak, bo to nie jest wina ESU tylko programującego.
Nie wiem, czy masz dekodery od @Elvis , czy od @karol_mar z DCC24. Może się odezwą i pomogą.
 
OP
OP
dark

dark

Użytkownik
Reakcje
13 1 1
#12
CV403=1.
Wpisałem CV403=0. Światła przygasły a klawisz F6 stał się nieaktywny.
Wpisałem więc CV403=2 Światła przygasły a klawisz F6 włącza Światła jaśniejsze. Czyli jest tak jak w SU45
Pawel bardzo dziękuję za pomoc.
 

Podobne wątki