• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Estakada naramowicka

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#1
Witam wszystkich.

poszukuję rysunków przęseł blachownicowych, jakich użyto przy budowie estakady Naramowickiej w Poznaniu, oraz przęseł przerzuconych nad Wartą.



Wprawdzie realizacja planu budowy fragmentu tej estakady to dość odległa perspektywa, ale samo przygotowanie rysunków i próby budowy zajmą przy moim tempie pracy masę czasu.
 
OP
OP
T

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#2
Czasem mam więcej szczęścia niż rozumu. Zaczynam czegoś szukać a PLK sama publikuje dokumentację w warunkach przetargu na przebudowę obwodnicy towarowej Poznania.

Większość potrzebnych wymiarów będę w stanie z tego odczytać. Jak się ociepli podjadę zrobić kilka brakujących pomiarów, które będę w stanie bezpiecznie wykonać. To co brakuje albo zrobię na czuja albo uda mi się jakoś inaczej uzupełnić. Czas pkarze.

1642619118899.png

1642619405743.png
 

kelo83

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
154 0 0
#3
Skoro masz PDFy to już nie musisz tam jeździć. Zainstaluj sobie pdf xchange viewer. Tam jest narzędzie do pomiarów. Ja dobrze sobie poustawiasz skalę, to domierzysz sobie brakujące wymiar z dokładnością do +/- centymetra. Jakbyś miał problem to pisz do mnie PW.
 
OP
OP
T

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#4
Dzięki za podpowiedź, ale są elementy nie ujęte w udostępnionej dokumentacji. Na przykład wzmocnienia pionowe blach zewnętrznych. świetnie widoczne na filmie i zdjęciach a całkowicie pominięte w rysunkach. Dlatego latem podjadę rowerkiem, popatrzę pomyślę, pomierzę i obfotorafuję.