• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EP09 - epoka

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#41
Co do głośności zębatek z POMu i mosiądzu to myślę że nie będzie tu dużej różnicy, ponieważ w obu przypadkach niezbędne jest dobre smarowanie. Ale te z Pomu pewnie też są dosyć wytrzymałe, obawiałbym się jednak co do trwałości przy intensywnej eksploatacji.
Doświadczenie w temacie odlewania z mosiądzu mam o tyle że zlecałem odlewanie u różnych wykonawców i robiłem modele matki. Ta płaska część obudowy może być oczywiście frezowana z blachy mosiądz, a ta obudowa silnika wg. mnie nadaje się idealnie do odlewania bo: 1. ma cienkie ścianki, im cieńsze tym lepiej bo mniejsze odkształcenia i skurcz materiału, 2. Kształt jej umozliwia wykonanie prostej i niedrogiej formy odlewniczej. Myślę że nawet najtańsza forma silikonowa mogłaby być tu odpowiednia. Dokładność mocowania wałków uzyskasz po obróbce frezowaniem CNC otworów i powierzchni mocowania pokrywy, tej frezowane. Taka technologia jest właśnie stosowana przy produkcji w skali wyjściowej (1:1) i nawet w naszych mikroskalach czasem warto korzystać z rozwiązań sprawdzonych już w mechanice. Oczywiście w 1:1 materiałem jest żeliwo lub staliwo a nie mosiądz.
 
Ostatnio edytowane:

matu

Nowy użytkownik
Reakcje
20 0 0
#44
Cześć, nie wiem czy wątek EP09 jest u Ciebie aktualny, ale dopiero dziś na niego wpadłem. Jeślibyś potrzebował wsparcia, służę. Siedziałem nad nią zarówno jako modelem jak i pierwowzorem. Projektowałem dla PKP Cargo, a obecnie dla.. Schlesienmodelle. Więcej o mnie tu: matu.waw.pl.
Pzdr, Maciek - matu