• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Epidemia koronawirusa, a spotkania/imprezy/pokazy modelarskie - dyskusja

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

jery7ru

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Widzę że Śląsk szaleje. Nie liczyłbym na to. Jedno jest pewne Żyrardowa nie będzie. Było fajnie ale się skończyło. Szkoda że tak szybko. Czekamy na normalne czasy i nową miejscówkę.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Zerkam ile imprez jest odwołanych lub przeniesionych. Nie dzieje się dobrze w tym kierunku i nie będzie lepiej. Po roku czasu pewnie nie pierwszy odkryłem takie zjawisko jak "pewne" dni. Obecnie mamy rygor do 9 kwietnia a 10 jest na luzie i to zdaje się być pewniakiem. Czyli mając takiego pewniaka więcej imprez powinno być ustalane w takie dni jak np. święto brzozy i wtedy jest bardziej prawdopodobne, że impreza będzie mogła się odbyć. Pewne jest też to, że imprezy w okolicy świąt będą zakazane. Być może taka analiza kiedy co było wolno ułatwi organizację. Jest pewien szablon działań tylko trzeba odszukać w nim luki, które jak wspomniany 10 kwietnia są pewne. Ja na 10 planuję też wycieczkę krajoznawczą no bo musi być wiadomo dlaczego dobrze to wykorzystam.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
Widzę, że niezależnie od tematów związanych z pandemią, Piotrków i Trybunały na dobre zniknęły z mapy imprez modelarskich :confused:
 

ESM

Znany użytkownik
Reakcje
963 5 0
Widzę, że niezależnie od tematów związanych z pandemią, Piotrków i Trybunały na dobre zniknęły z mapy imprez modelarskich :confused:
Trybunały mają się dobrze ;) Wystartują w 2022 przy wsparciu firmy PGO S.A. oczywiści pod warunkiem, że w końcu wirus odpuści i powrócimy do jakiejś normalności. Do tego czasu, będąc odpowiedzialnym nie ryzykujemy zdrowia i życia organizatorów oraz uczestników naszych wydarzeń modelarskich.
 
Ostatnio edytowane:

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
Trybunały mają się dobrze ;) Wystartują w 2022 przy wsparciu firmy PGO S.A. oczywiści pod warunkiem, że w końcu wirus odpuści i powrócimy do jakiejś normalności. Do tego czasu, będąc odpowiedzialnym nie ryzykujemy zdrowia i życia organizatorów oraz uczestników naszych wydarzeń modelarskich.
Kolega pisząc w ten sposób niejako stawia zarzut organizatorom imprez w Gliwicach, w Poznaniu, w Gdańsku czy organizatorowi imprezy w Iławie która ma się odbyć w lipcu, że nie byli odpowiedzialni lub nie są odpowiedzialni i ryzykują zdrowie i życie uczestników tych wydarzeń. Zarzut oczywiście nie wprost, ale dorozumiany - skoro my nie robimy imprezy bo jesteśmy odpowiedzialni, no to Ci, co ją robią są nieodpowiedzialni. Nie zgadzam się z taką retoryką, uważam, że każdy - zarówno organizator jak i uczestnik jakiejkolwiek imprezy musi rozważyć za i przeciw i postąpić zgodnie ze swoim sumieniem. Nikt nikogo do udziału w żadnej imprezie nie zmusza, a udział w niej nie jest obarczony większym ryzykiem niż przejazd autobusem, tramwajem czy pociągiem w godzinach szczytu.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Wydaje mi się, że kolega @Salsa jest trochę przewrażliwiony. Warunki lokalowe w Piotrkowie są jednak nieco mniej korzystne, niż w dużych halach, jak w Gliwicach, Poznaniu, czy Iławie, więc być może organizatorzy Trybunałów wolą dmuchać na zimne. Nie musi to od razu oznaczać niedopowiedzianego oskarżenia organizatorów innych imprez.
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
Wydaje mi się, że kolega @Salsa jest trochę przewrażliwiony. Warunki lokalowe w Piotrkowie są jednak nieco mniej korzystne, niż w dużych halach, jak w Gliwicach, Poznaniu, czy Iławie, więc być może organizatorzy Trybunałów wolą dmuchać na zimne. Nie musi to od razu oznaczać niedopowiedzianego oskarżenia organizatorów innych imprez.
Cóż, jeśli sala jest mniejsza wystarczy zachować limit wpuszczanych osób, miłośnicy kolei z pewnością wyrozumiale poczekają na możliwość wejścia. Wydaje mi się jednak, że imprezy nie odbywają się z zupełnie innego powodu niż troska o zdrowie uczestników, a mianowicie nie odbywają się z tego powodu, że po pierwsze w obecnej chwili niezbyt chętne w wielu przypadkach do sponsorowania i patronowania imprezom są miasta, firmy czy ogólnie mówiąc sponsorzy, co już na wstępie utrudnia organizację, a po drugie firmy-wystawcy zaciskają na wszelki wypadek pasa i nie chcą się wystawiać na imprezach, gdzie muszą płacić za stoisko i przyjmują na razie postawę wyczekującą z myślą o wznowieniu działalności wystawienniczej po zakończeniu pandemii lub wyraźnym zmniejszeniu jej zakresu (nie odnoszę tego do żadnej konkretnej imprezy, taki wniosek mi się nasuwa po rozmowach z kilkunastoma właścicielami firm). Kalendarz imprez nie jest tu bez znaczenia - patrz zeszłoroczne zbliżenie terminów imprez w Poznaniu i Gliwicach.
 
Ostatnio edytowane:

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.064 140 0
miłośnicy kolei z pewnością wyrozumiale poczekają na możliwość wejścia
A inny rodzaj oglądaczy?

Raczysz żartować, albo nie oglądałeś ostatnich "lewackich" doniesień o tym jak się Polacy ( i inne nacje zresztą też) zachowują przy każdej ładniejszej pogodzie. W rzyci mają ograniczenia.
I dlaczego niby ja mam czekać, jak tamten wlazł?
I dlaczego on łazi tam już godzinę, a ja kwitnę w kolejce do wejścia?
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
A inny rodzaj oglądaczy?
Raczysz żartować, albo nie oglądałeś ostatnich "lewackich" doniesień o tym jak się Polacy ( i inne nacje zresztą też) zachowują przy każdej ładniejszej pogodzie. W rzyci mają ograniczenia. I dlaczego niby ja mam czekać, jak tamten wlazł? I dlaczego on łazi tam już godzinę, a ja kwitnę w kolejce do wejścia?
Kwestia egzekwowania ograniczeń należy przede wszystkim do zarządzających danym obiektem. Nie bez powodu w pociągach kontrolowane są bilety, bo inaczej większość jeździłaby... bez biletu. Nie żyjemy w państwie wolnym od stuleci, byliśmy pod zaborami i pod narzuconym jarzmem komunistyczmnym, przyzwyczailiśmy się do tego że państwo oszukuje i tłamsi, zanim wykształci się w ludziach nawyk że państwo nie jest naszym wrogiem trzeba dwóch pokoleń i zmiany mentalności zwykłych ludzi oraz urzędników i polityków. Do tego czasu będziemy grali z państwem w grę państwo nam coś narzuca i do czegoś przymusza, a my omijamy narzucenia jak się tylko da.
Ostatnio byłem w banku i ochroniarz nachalnie kazał każdemu nakładać maskę na nos, w kilku sklepach podobnie. Albo maseczka albo Cię nie obsługujemy. Z kolei w Auchan byłem świadkiem sprzeczki, kiedy pracownica tego sklepu na uwagę zgłoszoną przez kupującego że nie ma maseczki dobrze założonej, odpowiedziała, że ma w nosie rozporządzenia sklepu i w ogóle maseczki i doszło do wielkiej awantury z wezwaniem kierownictwa zmiany. Więc wszędzie można to przeprowadzić - na sopockie Molo wpuszczać ograniczoną liczbę osób itp. itd.
Oczywiście, niezadowoleni będą zawsze i wszędzie, ale czy należy się tym przejmować? Po każdej imprezie modelarskiej czy targowej były głosy niezadowolonych z tego czy owego. Wśród tych co oglądają makietę modułową jedni będą zadowoleni inni powiedzą że pociągi kursują za rzadko a jeszcze inni że nie ma pendolino albo jest za mało parowozów. Z pewnością nie może to stanowić przyczyny dla której się rezygnuje.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
Wybaczcie. W dobie internetu, możliwości do dojścia bardzo dokładnie różnych informacji... Nadal jak za średniowiecza są osoby co uważają te obecny "szał" za śmiercionośny niczym Hiszpanka? Że szmatką chroni? Że szepionki z d... Wzięte, nie testowane, producent (i nie tylko) umywa ręce od powikłań, są skuteczne?  dawno się tak nie usmialem.

Idąc dalej takim tokiem myślenia wychodzi na to, że osoby pracujące w bezpośrednim kontakcie z klientami są normalnie nieśmiertelne! :eek:
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Może nie ta skala, ale....
W 2019 byl ostatni konwencjonalny Woodstock/Polandrock w Kostrzynie... Trzeciego i ostatniego dnia sam Kazik /Kult się spóźnił na własny koncert, bo (szacunki mowią, ze pod 1 000 000 osób podchodzila frekwencja)miasto stanęło w korku...
2020 rok impreza przeniosła sie do sieci... bo Covid.
O ile sam rozumiem rozgoryczenie potencjalnych oglądaczy makiet, to i tu i tu jest cholerne ryzyko transmisji tego goowna oraz ewakuacji na tamten swiat. To czy się będziemy pchali na chama to kwestia odpowiedzialności... Za siebie i za innych.

Ja mogę poczekać na imprezę... byle bylo bezpiecznie...

Pozdrawiam po dziennej służbie za nastawnikiem,...
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Wybaczcie. W dobie internetu, możliwości do dojścia bardzo dokładnie różnych informacji... Nadal jak za średniowiecza są osoby co uważają te obecny "szał" za śmiercionośny niczym Hiszpanka? Że szmatką chroni? Że szepionki z d... Wzięte, nie testowane, producent (i nie tylko) umywa ręce od powikłań, są skuteczne?  dawno się tak nie usmialem.

Idąc dalej takim tokiem myślenia wychodzi na to, że osoby pracujące w bezpośrednim kontakcie z klientami są normalnie nieśmiertelne! :eek:
No to teraz ja się uśmiałem... :ROFL: Negowanie faktów ma znamiona choroby psychicznej. ;)
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
@Meggido jakimi faktami? Spójrz na inne pandemie jakie przetaczały się w dziejach choć by naszego kontynentu. To ten swirusek wygląda przy nich jak pchełka. Fakty są takie że media napompowany tego balonika, ludzie przestali sami myśleć tylko wierzyć to co jest w TV. Może jeszcze powiesz mi że to są wiarygodne testy :X3:? Wirus jest, tego nie neguje. Neguje jedynie sztucznie pędzona psychozę.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.