• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Epidemia koronawirusa, a spotkania/imprezy/pokazy modelarskie - dyskusja

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
tak jak ci na filmach ze znikającą igłą i pustą strzykawką
Nawet jak będzie igła i pełna strzykawka to jeszcze nie dowód na szczepienie.Jak sprawdzisz czy w strzykawce jest szczepionka czy placebo?
Znowu teorie spiskowe. Ręce opadają...
nie mądre teksty naukowców ich przekonają, a dane, które będą jasno obrazować obecny stan rzeczy
Trudno się nie zgodzić z takim stwierdzeniem.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Nie teorie spiskowe a brak wiary w uczciwość rządzących tym krajem.
Ja też nie mam zbyt wielkiej wiary - tylko, że jeszcze nikt nie pokazywał szczepienia na covid kogokolwiek w Polsce, więc komentarze dotyczące pustych strzykawek w tym kontekście chyba są nie na miejscu.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
więc komentarze dotyczące pustych strzykawek w tym kontekście chyba są nie na miejscu.
Z całym szacunkiem sugeruję dokładniejsze czytanie wypowiedzi, mowa była o przewidywanej zawartości jednej strzykawki w czasie hipotetycznego filmowania jednego równie hipotetycznego szczepienia na pokaz.
Nawet jak będzie igła i pełna strzykawka to jeszcze nie dowód na szczepienie.Jak sprawdzisz czy w strzykawce jest szczepionka czy placebo?
Pewnie się zaszczepi... tak jak ci na filmach ze znikającą igłą i pustą strzykawką :rolleyes:
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
664 64 8
W czerwcu siedziałem z dodatnią Żoną na kwarantannie. Było tego 34 dni, więc raczej się zaraziłem tym piekielnie zaraźliwym świństwem? Charakterystyczne objawy były przekonujące, ale dwa wymazy negatywne, więc statystyk nie zawyżyłem. Wymaz zbyt późno, aby wyszedł dodatni? Na początku miesiąca zrobiliśmy testy na przeciwciała. Wynik <0,8U/ml jest ujemny, a ja uzyskałem 87,5, Żonka pobiła mnie swoim... 137! Więc szczepić się czy nie? :niepewny::ROFL:
Dziwne, że np w wyborach chwilę po zamknięciu urn sondaże potrafią wskazać zwycięzcę, a tu jedna wielka niewiadoma. Mam wrażenie, że wszędzie w temacie koronawirusa panuje chaos informacyjny. Nie analizuje się sytuacji tak, jak można, albo nie chce nikt podać wniosków wynikających z tych danych. Więcej pytań, jak odpowiedzi jest powodem większego strachu i obaw przed szczepieniem. I ja tych ludzi rozumie, bo to nie mądre teksty naukowców ich przekonają, a dane, które będą jasno obrazować obecny stan rzeczy.
Dziś mamy 1 239 998 potwierdzonych przypadków. Naukowcy twierdzą, że w rzeczywistości jest 6 do 12 razy więcej infekcji. Czyli między 7,43 do 14,87 miliona rodaków jest już po! Jest nas około 38 milionów, więc może nawet około 1/3 kraju przebrnęła już przez chorobę. Zaskakujące dane prawda?
Statystyki w Polsce były zaniżane na wszelkie sposoby. Przypomnijmy sobie sprawę wyborów, albo oświadczenie premiera na temat pokonania pandemii. W wielu miejscach na świecie, stosuje się bardzo pomocny system wczesnego ostrzegania, badanie zrzutów kanalizacji sanitarnej. Można w ten sposób zobaczyć, czy przypadków przybędzie (wynik pozytywny na kilka dni przed objawami) i jak bardzo wirus jest rozpowszechniony. Mając do tego dużą liczbę bezpośrednich testów osób zgłaszających się, pozwala to określić z większą precyzją liczbę aktywnych przypadków. Taki system wprowadzono w stolicy Kanady.
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.164 68 6
Ja też nie mam zbyt wielkiej wiary - tylko, że jeszcze nikt nie pokazywał szczepienia na covid kogokolwiek w Polsce
Pierwszą zaszczepioną osobą w Polsce będzie pielęgniarka
O tym, że pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko koronawirusowi w Polsce będzie pracownik szpitala MSWiA w Warszawie, mówił w środę rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że będzie to wydarzenie medialne.
Poczekaj 3 dni i zobaczymy co odwalą :)

więc komentarze dotyczące pustych strzykawek w tym kontekście chyba są nie na miejscu.
Dlaczego nie na miejscu? Widziałeś te filmy? Jeżeli nie to zerknij tutaj i tutaj. O ile znikającą igłę można uznać za prowokację bo wyedytowanie tego w programie do obróbki video jest proste, a sam film kiepskiej jakości, to z pustą strzykawką jest już gorzej, ujęcia z kilku kamer pokazują to samo :)
Dla mnie zwykła ściema.
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
Panowie wyluzujcie bo to zaczyna już zakrawać o paranoje, bezpieczna strzykawka gdzie igła się chowie po nakłuciu jest już stosowana od kilku lat, co do pustych strzykawek to nawet nie wiadomo jak się odnieść bo wystarczy zwykła sól fizjologiczna aby ją napełnić.
Wiele się na świecie dzieje i jest wiele podmiotów którym zależy na dezinformacji.
Póki co cieszmy się świętami i czasem spedzony z najbliższymi.
Zdrowych Wesołych i Spokojnych Świąt
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Hej Katolicy, nie powinniście się teraz łamać opłatkiem, składać fałszywe życzenia, czekać na prezenty bo misterium narodzin to pikuś i jeść karpia hodowanego na sterydach w Wietnamie, zamiast snuć teorie spiskowe.
Szczepcie się, nie szczepcie, umierajcie, żyjcie i wątek ten zamknijcie.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
664 64 8
As: Proszę się obudzić. Niech pan wstanie. Budzę pana!
Dróżnik: Niech ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje.
Razem: Ktoś nie śpi, żeby spać mógł ktoś, to są zwyczajne dzieje.
As: (odpychając dróżnika) Bredzi pan!
Dróżnik: Nie, lubię Shakespeare’a.
As: To bardzo dobrze, lecz bardzo źle, że pan śpi na służbie! Muszę pana ukarać!
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
664 64 8
Szkryflać, skrybać, scribe, schreiben....
Niedawno zakupiliśmy Szczepana Twardocha „Pokora”. To powieść o Śląsku, wątek fikcyjny, ale osadzony w realiach historycznych. Liczę na to, że to będzie spojrzenie na Śląsk oczami Ślązaków, a nie jak to w tradycji naszego kraju, obraz z Centralnej Polski.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.