• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? EP09

B

BartekPKP89

Gość
#1
Witam wczoraj napisałem do Piko Polska z zapytaniem czy powstanie EP09 z seri expert , czy są jakieś szanse ? : dostałem taka odpowiedz.

Tak, model EP09 jest opracowany i moglby pojawic sie nawet w 2019. Pracuje nad nim jednak takze inna firma, dlatego koncentrujemy sie nad innymi waznymi modelami i w 2020 pojawi sie model innej polskiej lokomotywy od PIKO. Jezeli jednak EP09 nie pojawi sie do konca przyszlego roku, to wtedy wyprodukujemy EP09 Pozdrawiam.


Co sądzicie ?
 

SP47-001

Aktywny użytkownik
Reakcje
242 12 4
#8
Jestem tu nowy , ale sam fakt ze jest szansa ze model będzie bardzo mnie zadawala :)
Niestety większość nie będzie mogła sobie na taki model pozwolić, bo koszt to ok. 4000 zł, model Piko pewnie kosztowałby ok. 750 zł - no ale coś za coś, jednak Piko nie ma podjazdu do jakości takiego modelu z manufaktury. ;) Elvisa model jest o tyle ciekawy, że jest to opracowany model EP09 po modernizacji lamp, Piko pewnie by zrobiło klasyczne, okrągłe (tak jaki kiedyś EFC-Loko).
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#13
Złe nie, wręcz tragiczne, przynajmniej jeżeli chodzi o polski tabor. Z tego co tu na forum ktoś gdzieś napisał to Czesi też psioczą na tę firmę.
Od MTB mam tylko "Gabrysię" też przewymiarowaną i na tym koniec. W ogóle tej firmy nie biorę pod uwagę.
Tak jak kolega @SP47-001 wspomniał, Elvis robi EP09 po modernizacji lamp i w odpowiedniej cenie, więc jak PIKO zrobi EP09 od IV do VI epoki to nie będzie żadnej konkurencji. Miałem kiedyś EP09 od EFC i to było TO. Nie wiem czy EFC jeszcze robi EP09 w malowaniu z IV epoki. Szczerze mówiąc to wolałbym z EFC za 4k niż dobry model z PIKO za 0,7k. Znając życie to jednak będę miał PIKO.
Oby Bartku to była pewna wiadomość od PIKO o tej EP09 ;-).
Tak więc ma być EP09 i EN57 (prawdopodobnie) i to będą HITY, choć EN57 nie każdy od razu kupi.
Tak więc czekamy ;-) i zbieramy złotóweczki do skarbonki po 2 zł dziennie ;-) .
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Mam pytanie 1

Podobne wątki