• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie EP09 - Zdjęcia

OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#46
2015-04-13 Gołonóg EP09-025 z pociągiem TLK "Korfanty" zmierza z Katowic do Warszawy

EP09-025.jpg


Jak maszyniści znoszą to bujanie się lokomotywy na boki? Chyba, że to takie wrażenie widza z zewnątrz.
 
OP
OP
Adam Okuń

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#48
Gołonóg 2015-04-14 EIC "Klimczok" z Bielska Białej mknący do Gdyni z lokomotywą EP09-015

EP09-015.jpg


Na żywo "różowe pantery" TMobile prezentują się nieźle na przelocie. Choć ten kolor na polskich torach jest ostatnio męczący :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#51
Z powodu tzw. galopowania, czyli szarpania wzdłuż osi toru. Potwierdzam wrażenia kolegi Michała, przynajmniej było tak w latach 1990-tych i nieco później. Być może coś poprawiono, ale już dawno nie jechałem pociągiem, prowadzonym przez EP09.
 

JacekGG

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#52
Z powodu tzw. galopowania, czyli szarpania wzdłuż osi toru. Potwierdzam wrażenia kolegi Michała, przynajmniej było tak w latach 1990-tych i nieco później. Być może coś poprawiono, ale już dawno nie jechałem pociągiem, prowadzonym przez EP09.
Z EP09 to jest tak że każda następna była troszkę inna od poprzedniej, tzn. unowocześniana.
Problem pewnie w usprężynowaniu wózków? http://www.transportszynowy.pl/kolopiswozkidyn.php
w EP 09 poprawiono to?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#53
Widzę, że połączyłem dwa terminy: szarpanie i galopowanie. Nie wiem dokładnie, które zjawisko występowało w EP09, ale efekt w składzie był taki sam: szarpanie wzdłużne na sprzęgu. Występowało to w wielu, jeżeli nie wszystkich egzemplarzach. Potem w ramach napraw i modernizacji zmieniano wiele elementów, ale nie mam wiedzy, czy omawiane zjawisko wyeliminowano.
 

JacekGG

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#54
Widzę, że połączyłem dwa terminy: szarpanie i galopowanie. Nie wiem dokładnie, które zjawisko występowało w EP09, ale efekt w składzie był taki sam: szarpanie wzdłużne na sprzęgu. Występowało to w wielu, jeżeli nie wszystkich egzemplarzach. Potem w ramach napraw i modernizacji zmieniano wiele elementów, ale nie mam wiedzy, czy omawiane zjawisko wyeliminowano.
Jak udało się rozwiązać ten problem, to fajnie by było jak byśmy się dowiedzieli w jaki sposób.
W przypadku ET22 też były problemy i je rozwiązano. (na tym forum zdaje się doczytałem w jaki sposób lub był odnośnik do info w necie)
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#56
Widzę, że połączyłem dwa terminy: szarpanie i galopowanie. Nie wiem dokładnie, które zjawisko występowało w EP09, ale efekt w składzie był taki sam: szarpanie wzdłużne na sprzęgu. Występowało to w wielu, jeżeli nie wszystkich egzemplarzach. Potem w ramach napraw i modernizacji zmieniano wiele elementów, ale nie mam wiedzy, czy omawiane zjawisko wyeliminowano.
Niestety ale zjawisko to dalej występuje.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#57
A ja bardzo często jeżdżę składami ciągniętymi przez EP09 i nieraz w 1. wagonie za lokomotywą - żadnego zwiększonego szarpania względem EU07 nie odczuwam, a przy niektórych dziewiątkach mam wrażenie, że szarpią dużo mniej. Nie wiem jak było kiedyś - tu się nie wypowiem, ale jeśli mówicie że nic się nie zmieniło, to ja tego efektu nie odczuwam.
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#58
Przez zamknięcie odcinka Lębork - Słupsk, na linii 202, w Lęborku można zobaczyć EP09 z Pobrzeżem.
Zobacz załącznik 287519
Dziś nawet ŻUŁAWY na 09 w Lęborku a więc chwilowo nawet 2 dziewiątki można trafić jedna po drugiej :)
ps ŻUŁAWY 34 minuty wcześniej zajeżdżają do Lęborka.

a to moje wypociny, 017 wjeżdża do Wejherowa od strony Lęborka.
IMG_6236.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 30
Koleje w Polsce 10
Koleje w Polsce 13
Koleje w Polsce 29

Podobne wątki