• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie EP08

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
Potrzebuję pomocy w doborze farby pomarańczowej do pomalowania pudła lokomotywy EP08.
Wydaje mi się, że swoją prośbę wpisałeś w niewłaściwym wątku,
bez wątpienia w dziale modelarskim uzyskałbyś stosowną odpowiedź, gdyż tam precyzowane są takie kwestie.

Koledzy (koleżanki) nikt mi nie pomoże?
Tylko potem się nie wymadrzajcie że wam odcień nie pasuje...
Koleżanki - to już gorszego są sortu ? ( k )
A tak w ogóle to cierpliwość jak na modelarza masz małą, jeśli już po kilku dniach w sposób tak arogancki zwracasz się do tu czytających - nieładnie.

... oczywiście ma posiadać oryginalne listwy aluminiowe.
tego może model nie wytrzymać ...
( Wątpię aby PKP-IC pozwoliło na malowanie swej lokomotywy przez osobę prywatną )
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Z tego co można wyczytać i wywnioskować na Forum to Kolega Tokarz jest etatowym pracownikiem PKP Intercity w Gdyni. I zajmuje się tam (przypuszczam) przeglądami okresowymi lokomotyw elektrycznych. Zwrócił się o podanie nr koloru, gdyż najprawdopodobniej jedna z EP08 jest na przeglądzie i będzie pomalowana w barwach z lat osiemdziesiątych.
To nie jest modelik, mogący sobie spokojnie czekać tylko pojazd trakcyjny, który ma być jak najprędzej oddany do eksploatacji, stąd ta ponowna prośba Kolegi Tokarza.
Moje uznanie zarówno dla pracowników Grabówka za chęć odtworzenia historycznych barw. Widzę, że nie jest to pierwsza lokomotywa w innych niż granatowe barwach i miejmy nadzieję, że nie ostatnia.
Ale także dobrze pamiętam rozmaite słowa krytyczne wypisywane przez "wszystkowiedzących bachorów" w przypadku poprzedniego malowania EP08 bodajże nr 007.
I zapewne teraz też się znajdą "znawcy" szukający włosa w rosole, a prośba Kolegi Tokarza miała na celu to aby takich malkontentów było jak najmniej.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
Z tego co można wyczytać i wywnioskować na Forum to Kolega Tokarz jest etatowym pracownikiem PKP Intercity w Gdyni. I zajmuje się tam (przypuszczam) przeglądami okresowymi lokomotyw elektrycznych.
Istotnie, tak jest jak napisałeś Jarząbku, chodzi o prawdziwą lokomotywę EP08.
Ze swej strony czuję pewien dyskomfort, że zaszufladkowałem Kolegę w gronie modelarzy.
Niniejszym chciałbym tu publicznie przeprosić Kolegę tokarz76 za mój niestosowny wpis :oops:
Niemniej jednak sprawa doboru koloru RAL chyba w dziale modelarskim może być dokładniej wyjaśniona.
W tym wątku Koledzy bardziej zajmują się eksploatacją i historią taboru.
 

piotrek092

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
Gdyby kol tokarz76 sprecyzował o co mu konkretnie chodzi ,po prostu napisał że chcą malować prawdziwą lokomotywę /chyba że miała to być niespodzianka/nie doszło by do dyskusji w tej formie,inaczej by się potoczyła.Nie tylko PREZES TS wpis kolegi tokarz76 tak zinterpretował ,przyznam że ja też.A tak nawiasem, jeżeli pracownicy kolei mają problemy z doborem kolorów farb, a chcą pomalować w barwy historyczne lokomotywę, powinni zwrócić się do fachowców o pomoc ,podam przekład takowego działania ET 21/pomoc p R Boduszka- informacja podana w Świecie Kolei nr nie pamiętam/.Wszystkie takie działania czyli przywracanie barw historycznych ,powinny być konsultowane z MK - FACHOWCAMI W TEJ DZIEDZINIE,uniknelibyśmy takich kwiatków jak Tkt 48 /wściekła zieleń trawiasta i wielu innych ;pięknych helen;/
 

piotrek092

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
Chodzi o formę jego postu,wiadomo że trafił dobrze ,lepiej niemógl ,podałem tylko znany mi przykład ET21 i naraziłem oczywiście na drwiny,tym bardziej boli że to uczynił szanowany przeze mnie kol Jarząbek,przykre i wcale śmieszne.A czy przedstawiona przeze mnie koncepcja przywracania barw historycznych lokomotyw też jest śmieszna .
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
A mnie chodziło o to, że Kolega Prezes już wystarczająco wszystko wyjaśnił i Twój post w części wykrzyczany (wielkie litery) był po prostu niepotrzebny i irytujący.
A co do miłośniczych malowań taboru to mogę podać zgoła odmienny przykład - cytrynowy elektrowóz.
 

piotrek092

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
Specjalnie użyłem dużych liter ,widząc różne malowania pseudohistoryczne .Zaskoczył mnie kolega odpowiedzią i podsumowaniem ,a myślałem że w pewnych kwestiach jesteśmy zgodni, dziękuję i pozdrawiam.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Istotnie, tak jest jak napisałeś Jarząbku, chodzi o prawdziwą lokomotywę EP08.
Ze swej strony czuję pewien dyskomfort, że zaszufladkowałem Kolegę w gronie modelarzy.
Niniejszym chciałbym tu publicznie przeprosić Kolegę tokarz76 za mój niestosowny wpis :oops:
Niemniej jednak sprawa doboru koloru RAL chyba w dziale modelarskim może być dokładniej wyjaśniona.
W tym wątku Koledzy bardziej zajmują się eksploatacją i historią taboru.
Jak amerykanska policja, najpierw strzelaja, po tem pytaja o dane;)
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
07 lutego odbyła się prezentacja odnowionej lokomotywy EP05-23. Przy tej okazji z ulotki okolicznościowej można było się dowiedzieć, że pudło tej lokomotywy zostało odmalowane w kolorze pomarańczowym RAL 2009.
Nie jestem w sprawach doboru koloru farby obeznany ale być może to ten kolor, o który pytał się Kolega tokarz 76 (?)
 

tokarz76

Aktywny użytkownik
Reakcje
313 1 5
Panowie, z Panem Prezesem całą sytuację wyjaśniłem już kilka dni temu. Publicznych przeprosin nie oczekiwałem, bo nie czuję się urażony. Mimo tego bardzo za nie dziękuję.
Proponuję dalej się nad sprawą nie rozwodzić. Pozdrawiam!
 

map69

Znany użytkownik
Reakcje
79 0 0
EP08-001 w pierwszym dniu planowej służby po naprawie P5/3+M prowadzi pociąg TLK12108/9 Nida relacji Warszawa Wschodnia - Kielce na stacji początkowej 30.05.2017.
P1310780a_1.jpg

Patrząc na tę maszynę gęba mi się śmiała "od ucha do ucha" :). Szacunek dla pracowników IC, ZNTK Oleśnica oraz kolegi @tokarz76 za tę naprawę (y).
No i jest to jedyna obecnie warszawska maszyna w historycznym malowaniu.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 4

Podobne wątki