• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EP05

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
Pytanie jakich wiele pozostało bez odpowiedzi na tym forum, czy ma ktoś zdjęcia wnętrza lokomotywy?, zdjęcia szczegółowe kabiny(tylna sciana , sufit itd, przedziału maszyn z maszynami włącznie, przydało by się zaprojektować w końcu porządny model w skali 1:25 :)
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
Pytanie jakich wiele pozostało bez odpowiedzi na tym forum, czy ma ktoś zdjęcia wnętrza lokomotywy?, zdjęcia szczegółowe kabiny(tylna sciana , sufit itd, przedziału maszyn z maszynami włącznie, przydało by się zaprojektować w końcu porządny model w skali 1:25 :)
Cytat z RK:

W tym miejscu należy wyrazić podziękowania i szacunek dla pana maszynisty Daniela Rolskiego. Dzięki jego wieloletnim zabiegom, uporowi i darem przekonywania decydentów doprowadził do wydania decyzji o kolejnej naprawie tej maszyny, odstawionej na długie lata na Grochowie. Kto był na Trako 2017 i zwiedzał wnętrze prezentowanej tam EU-05, mógł poznać pana Daniela osobiście.

Plus poniższe

Mam "trochę" zdjęć z przebiegu jej remontu w Remtraku.
kakaduczek@gmail.com
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.431 72 3
Co do wnętrza pogrzeb w wątku. Co miałem to wrzuciłem... ( zdjęcia sprzed ok 10 lat)
A co Daniela Rolskiego..., miałem przyjemność / zaszczyt poznać go osobiście i Panowie, szacunek i ukłony do samej ziemi się jemu należą. Przypuszszam, że gdyby nie On, to "Cześka" by nie było już wogóle.

Pozdrawiam,
 

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 7 0
Dostałem informacje, że "Czesio" prowadzi dziś EIC "Górnik" z Katowic do Warszawy Wschodniej. Może ktoś będzie miał chwilę, żeby go uchwycić gdzieś na szlaku. Ja niestety nie dam rady
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
Takie jedno z dziś - Pociąg specjalny z okazji Idustriady - Częstochowa STRADOM-Częstochowa-Radomsko-Częstochowa-Zawiercie-Częstochowa.
Bardziej odpicowanej EP05 to jeszcze nie widziałem, ani grama kurzu - nawet udało się wskoczyć do kabiny maszynisty.
Jak podaje broszurka z historią tego egzemplarza to najstarszalokomotywa w "PKP Intercity"S.A. , która powróciła do obsługi planowych połączeń pociągów. Fota mojego autorstwa/fotosymetria.
6083-fb.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.375 463 29
Prawie, a prawie robi różnicę, niestety. Za "dawnych czasów" (pytanie, co to dla kogo znaczy?) EP05 nie miały gniazd sterowania wielokrotnego, a wagony miały "trochę" inny kolor. O takich drobiazgach, jak inne ślizgacze pantografów nie wspominam, bo to jest konieczność, jeżeli lokomotywa ma być w normalnej eksploatacji.
 

torowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.215 2 1

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
997 63 25
W dniu dzisiejszym EP05 poprowadziła pociąg 18100 "Gałczyński" rel. Warszawa Wschodnia- Szczecin Główny (na odcinku Warszawa Wschodnia- Poznań Główny), oraz podsył EP08-001 na powrotny kurs.
Na zdjęciu po wyjeździe ze st. Gniezno, 25.11.2018r
PB252739.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki