• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EN57 Milosa i Modela

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
karol_mar napisał(a):
Milos już nie sprzedaje gotowych wersji, więc do zakresu prac jeszcze trzeba doliczyć malowanie i oznakowanie.

Wybaczcie duży krój ale jest to pierwszy mój post w wątku o jakimkolwiek EN57 a mam do zaoferowania co następuje:

Przyjmę do pomalowania i oznakowania EN57 na niemal dowolny schemat malowania.

W tym także schemat szaro-czerwono-srebrny znany także z wersji po modernizacji z użyciem barw z oryginalnej palety i autentycznymi oznaczeniami!

Posiadam własną bazę-galerię przygotwywaną z myślą o wykonaniu modelu gdyż sam chciałem mieć takowy. Schematy są współczesne (tylko XXI wiek) z południa i centralnej Polski. Oto moja wstępna lista. Może kogoś zainteresuje to proszę się zgłosić. Po numerze taborowym występuje macierzysty Zakład Przewozów Regionalnych i ewentualnie inne cechy. Numery od 19xx mają niestety inne kabiny co zdecydowanie je dyskwalifikuje. Szczególną szansę na realizację widzę dla taboru z Katowic :) Tym samym ogłaszam zbiórkę zapotrzebowania! Proszę tylko poważne oferty.

Niezależnie od tego mogę wykonać inny dostarczony schemat malowania i oznaczenia!

UWAGA! Sprowadzenie zestawów należy przeprowadzić we własnym zakresie! Także montażu i oświetlenia nie przewiduję na chwilę obecną. Jak zestaw do montażu to i montaż samodzielny.

Możliwe są takie dodatki jak nowe oszklenie (całkowicie przejrzyste), fototrawione wycieraczki okienne, nowe atrapy wózków czy siedzeń po zebraniu odpowiedniej ilości chętnych!
 

Załączniki

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
W ten weekend biorę się za wnętrze, zgromadziłem niezbędne materiały mam odpowiednie farby. Jak zrobię to Wam zdam relację. Miałem jechać do Poznania ale 24.10 są moje imieniny i jednak nie obędzie się od niezapowiedzianych wizyt.

Rafał
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Wiemy tyle, ile tu na forum Modela sam nam napisze.

Jeśli ktoś chce coś wiedzieć więcej, musi do niego napisać. Ale chyba to zły pomysł, sądząc po tym co napisałeś. :D
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Odgrzewany kotlet czyli witam miło :D . Ponieważ prace nad segmentami stanęły z powodu braku potrzebnych materiałów. Weekend (wbrew Rodzinie) poświęciłem na zakończenie składanie miloszowego kitu. Na zdjęciach wersja oryginalna z pięknymi garnkami od Fenixa i przeskalowanymi trąbkami sygnałowymi oraz kit z kalkomanią od Alegratki. Kolejny raz przekonałem się, że nawet z pozoru proste rzeczy nie zawsze są proste, a uczenie się czegoś w moim (wszak nie zaawansowanym) wieku przychodzi trudno. Wiem też już, że "Kropelka" wyżera kalkomanie (piszę gdyby ktoś przypadkiem jeszcze tego nie wiedział). Postanowiłem trochę EZT-a pobrudzić, ale nie mogłem już używać alkoholu (też niszczy kalkomanię mimo, że pokryta została lakierem), więc efekt jaki jest widać, w jednyhm miejscu lepiej (dach) w innym koszmar (burty). Kit, jest modelem doczepnym.
 

Załączniki

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
Dotarły wycieraczki szyb od Rocketmana - nie powiem bo bym skłamał - model z nimi się prezentuje elegancko :)

Ja Milosovi przedpłacałem za pośrednictwem ING - 5 PLN całkowity koszt transferu.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Witam :D . Już kiedyś pisałem o pewnej delikatnej sprawie (choć nie wiem czy nadal jest ona aktualna). Kiedy dokonywałem przedpłaty zapytano mnie w banku (PKO BP) czy chcę ponieść cały koszt czy tylko część, a drugą część przenieść na odbiorcę. Trochę mi było głupio obarczać odbiorcę więc wziąłem wszystko na siebie ..... i zapłaciłem ponad stówkę za sam przelew. Ołata więc 5PLN w ING to tanio jak barszcz (tylko czy to nie ta wersja economy - gdzie większym kosztem obarcza się odbiorcę? a w ogóle to być może w cenę jest wliczona część opłaty?)
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
To dlatego że niektóre banki nie biorą (nie informują może) pod uwagi przelewu typu SEPA(SH) - do krajów UE, i fakt w ING kosztuje 5zł, poza UE 2% min 30 max 250zł, w USD to samo, lub więcej
 

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
987 1 0
I jest to chyba też efektem wejścia do Unii. Przed wejściem taki przelew w ING kosztował jakiś procent od sumy przelewu ale nie mniej niż 45 złotych (chyba nie pamiętam tego dobrze).
Wtedy bardziej mi się opłacało wysłać pieniądze pocztą.
Teraz rzeczywiście 5 złotych.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Ja nie mam skrupółów w wybraniu opcji "płacą obie strony".
Oszczędziając w PKO BP wolę też wybrać opcję późniejszego przelewu, co daje oplatę "tylko 9zl" a nie 18zl, jak kiedyś zapłaciłem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
E
Tabor 38
Tabor 23
Tabor 10
Tabor 225
Tabor 21

Podobne wątki