• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EN57-839 PR Oddział Dolnośląski we Wrocławiu

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
#1
EN57-839

EVN: 94 51 2 121 242-3 (PL-PREG ra)
EVN: 94 51 2 121 243-1 (PL-PREG s)
EVN: 94 51 2 121 244-9 (PL-PREG rb)

Numer fabryczny: 372
Rok produkcji: 1971
Wiek pojazdu: 47 lat
Status: Czynny

Ostatnia naprawa rewizyjna: 2014-11-27 wykonana przez PR Idzikowice
obecne malowanie: biało-żółte
Wykonana naprawa rewizyjna: 1P4/7
wyświetlacz: diodowy
siedzenia: skaj
blacha: ryflowana


Drugi w kolekcji.
Model wykonany na zestawie Milosa. Skala H0.
Malowanie: niebiesko - żółte w okresie od: 2004-07-27 do 2009-05-26
Silnik pojedynczy: Tenshodo Motor Bogie 31WB10.5D
Oświetlenie: Diody LED
Dekoder DCC
Długość pracy: około 100 godzin
Malatura: dobrana według własnego uznania zbliżona do pierwotnej kolorystyki. Wykonana farba w aerozolu, malowanie ręczne.
Kalkomania: gotowa kalkomania dostępna w internecie + druk własny.
 

Załączniki

OP
OP
zbokolejowyEN57

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
#3
Ładny model, szkoda tylko że nie podkreśliłeś ramek okien i wycieraczek.
Mógłbyś pomolestować @14D40 o odbłyśniki.
Rozwin temat... bo jestem ciekaw a nie bardzo wiem o co konkretnie chodzi. Todrugi model z mojej reki a jak najbardziej chce rozwijac umiejetnosci. Napisz o co dokladnie chodzi z ramami okien i wycieraczkami. I co z tymi odbłyśnikami.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#4
Na odlewach okien masz odlane ramki okna. I są one u Ciebie przezroczyste tak jak szyby. Wypadałoby je pomalować tak jak w oryginale. Szyba przezroczysta ramka srebrna.
A co odbłyśników, tak to wygląda w realu:

A tak wygląda odbłyśnik od @14D40 w modelu:
DSCN0359.JPG

U Ciebie w modelu nie ma takiego refleksu światła, lustra.
Ramki można by było zrobić trawione, ale to już wyższa szkoła jazdy.
Mam nadzieję że dogadaliśmy się, jak coś to pisz:)
 
OP
OP
zbokolejowyEN57

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
#5
Na odlewach okien masz odlane ramki okna. I są one u Ciebie przezroczyste tak jak szyby. Wypadałoby je pomalować tak jak w oryginale. Szyba przezroczysta ramka srebrna.
A co odbłyśników, tak to wygląda w realu:

A tak wygląda odbłyśnik od @14D40 w modelu:
Zobacz załącznik 532158
U Ciebie w modelu nie ma takiego refleksu światła, lustra.
Ramki można by było zrobić trawione, ale to już wyższa szkoła jazdy.
Mam nadzieję że dogadaliśmy się, jak coś to pisz:)
Ok juz wiem co jest grane.. co do reflektorow tez o tym pomyslalem moze na zdjeciu tego nie widac ale w srodku lampu przestrzen pomalowana jest srebrna farba zeby wlasnie ten efekt osiagnac
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#6
Też kiedyś szukałem podobnego metalizera, ale nie znalazłem aż takiej farby. Chciałem jeszcze kiedyś spróbować takiej farby chrom w sprayu, ale jak na razie takie odbłyśniki są najlepsze.
 
OP
OP
zbokolejowyEN57

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
#7
Też kiedyś szukałem podobnego metalizera, ale nie znalazłem aż takiej farby. Chciałem jeszcze kiedyś spróbować takiej farby chrom w sprayu, ale jak na razie takie odbłyśniki są najlepsze.
Mam dobre srebro w markerze. Jakbyś kiedyś potrzebował i chciał spróbować daj znać powiem gdzie kupić. Mógłbyś zdradzić technikę realizacji ramek w oknach czym i jak?
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#8
Te co masz odlane to srebrnym markerem olejowym, lub ekstremalnie cienkim pędzlem jeżeli są wypukłe.
Jeżeli są wklęsłe to najlepiej zapuścić srebrny wash. Rozrzedzasz farbę, i zapuszczasz w szczeliny.
A jeżeli chciałbyś kiedyś pobawić się w ramki okien fototrawione to polecam kolegę @popowe zaprojektuje i wytrawi bez problemu.
 
OP
OP
zbokolejowyEN57

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
#9
Te co masz odlane to srebrnym markerem olejowym, lub ekstremalnie cienkim pędzlem jeżeli są wypukłe.
Jeżeli są wklęsłe to najlepiej zapuścić srebrny wash. Rozrzedzasz farbę, i zapuszczasz w szczeliny.
A jeżeli chciałbyś kiedyś pobawić się w ramki okien fototrawione to polecam kolegę @popowe zaprojektuje i wytrawi bez problemu.
Mam to z odlewu musze sie przypatrzeć dobrze w te szczeliny czy wogole one tam są. Zaraz to obadam na nastepnym zestawie
 
OP
OP
zbokolejowyEN57

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
#12
No.dobra do reflektorow mnie przekonaliscie a jak rozwiazwcie sprawe srodkowo usadowionego swiatla bialego w reflektorze i ponizej swiatla czerwonego. Konkretnie chodzi mi tu o przymocowanie czerwonej diody w tym chromowanym wkladzie do lampy? Wiercic otwor??
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#14
Problem z reflektorami w tym EN polega na tym, że one nie są polskiego wymiaru, powinny być takie same jak do ST43, ta średnica.
Szkoda, że te 100 godzin nie przełożyłeś na więcej detali, np zmiana anten, czy też zamontowanie pantografów chociażby od PIKO np z EU07, z zestawów naprawczych.
 
OP
OP
zbokolejowyEN57

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
#15
Rozumiem że można sie do wszystkiego przyczepić.. pantografy wziąłem takie jakie były na stanie i wizualnie pasowały do oryginalnych. Pokaż proszę o jaki konkretnie Tobie chodzi. Co do anteny nie zmienialem jej bo jednostka jest odwzorowana taka jak w realu. Pozdrawiam
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#17
Rozumiem że można sie do wszystkiego przyczepić.. pantografy wziąłem takie jakie były na stanie i wizualnie pasowały do oryginalnych. Pokaż proszę o jaki konkretnie Tobie chodzi. Co do anteny nie zmienialem jej bo jednostka jest odwzorowana taka jak w realu. Pozdrawiam
Absolutnie się nie czepiam, tylko napisałem , że szkoda, że nie poszedłeś dalej, bo ten "kit" jest podatny na modernizację.
 
OP
OP
zbokolejowyEN57

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
#18
Absolutnie się nie czepiam, tylko napisałem , że szkoda, że nie poszedłeś dalej, bo ten "kit" jest podatny na modernizację.
Ani ja:) i też tego tak nie odebrałem. Modernizacja jak najbardziej jak wjadą jednostki w nowych malowaniach polregoi albo tygrys ... ale to z czasem póki co skupiony jestem na tych prostszych ..... starszych modelach malowań. A jeśli chodzi o nowe dodatki to wiem ze koledzy z Nysy szykują totalną bombę. Nowy bardziej szczegółowy odwzorowany jeden do jeden model EN57, więc spokojnie lada miesiąc będzie nad czym siedzieć i poświęcać godziny topiąc się w szczegółach..
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
E
Tabor 38
Tabor 23
Tabor 10
Tabor 225
Tabor 21

Podobne wątki