• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EN57 1:87

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#41
No to ja trochę pokrytykuję. Albo okna boczne są za niskie, albo czołowe są za wysokie. Jedne i drugie powinny być tej samej wysokości, a są różnej:confused:.
 
OP
OP
E

Ełk 81

Użytkownik
Reakcje
159 4 0
#42
No to ja trochę pokrytykuję. Albo okna boczne są za niskie, albo czołowe są za wysokie. Jedne i drugie powinny być tej samej wysokości, a są różnej:confused:.
Ależ oczywiście Kolego, krytyka mile widzina. Co do okien to może się wydawać tylko, każde pudło jest wycięte laserowo, a, raczej ścianki boczne, okna i postawa podwozia, tutaj osobno wycinalem srebne wstawki na okna (ramki) i to może delikatnie gubić, bo każdą osobno malowałem i wycinałem. Także niema mowy o różnych wysokościach, aczkolwiek jedna rzecz może też mylić pasek bordowy luz żółty.
Pozdrawiam
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#43

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#45
Nie ma co się spinać, ja odpuściłem sobie ten model właśnie ze względu na "skopane" okna przez producenta co psuje odbiór modelu. Ełk 81 jakbyś miał dobrą "bazę-wycinankę" (ale nie ma takiej na rynku oprócz modelu delta-te i wycinanego laserowo z gpm na bazie tego modelu) to wyszłoby cudo.
 
OP
OP
E

Ełk 81

Użytkownik
Reakcje
159 4 0
#47
Nie ma co się spinać, ja odpuściłem sobie ten model właśnie ze względu na "skopane" okna przez producenta co psuje odbiór modelu. Ełk 81 jakbyś miał dobrą "bazę-wycinankę" (ale nie ma takiej na rynku oprócz modelu delta-te i wycinanego laserowo z gpm na bazie tego modelu) to wyszłoby cudo.
Tak i to jest właśnie problem, że model nie do końca jest idealny. Ale tak jak mówiłem i pisałem, za gotowca nie dam tyle, bo mnie nie stać, kogo stać niech kupuje, ja będę miał z wadami ale swojego. Pozdrawiam.
To co napisałeś masz rację.
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#48
Mi się model podoba bardzo, szczególne wrażenie robią wnętrza pojazdów i staranność wykonania.

Pierwszy raz widzę te białe barierki z przodu, co dowodzi po raz kolejny ile było wersji EN57 (a najeździłem się tymi pociągami niemało).

Dobrze, że kolega ma świadomość problemu z oknami. Jeśli bazą był gotowy plan, jest to konieczne uproszczenie, takie samo jak szyny 2,5 mm czy za ostre rozjazdy lub łuki. Modelarstwo to sztuka kompromisu, ale dla każdego oznacza to co innego. Znam ludzi, których denerwują zbyt grube pantografy w modelach piko.

Mam nadzieję, że pojawi się galeria, kiedy praca zostanie ukończona.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
#49
Koledzy, litości! Bierzcie przykład z działu motoryzacyjnego, gdzie nikt z nikim nie drze kotów. Uwielbiam popatrzeć na interesujące wątki, posłuchać "za i przeciw", ale do licha na spokojnie :) Jak się pojawiają nieporozumienia cała radość z czytania słabnie. A to wszystko nikomu niepotrzebne, każdy i tak robi swoje, ale fajnie dowiadywać się szczegółów o różnych aspektach powstawania różnych prac/modeli.
Za projekt trzymam kciuki. (y)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#50
Warto zauważyć, że oprócz tego co jest w fabrycznej "wycinance" kolega dorobił górny reflektor (y) Jakby tylko jeszcze udało Ci się zaszpachlować lepiej te łączenia na czole pojazdu dużo by zyskał na odbiorze, chociaż może tylko zdjęcia tak wyolbrzymiają.
 
OP
OP
E

Ełk 81

Użytkownik
Reakcje
159 4 0
#51
Warto zauważyć, że oprócz tego co jest w fabrycznej "wycinance" kolega dorobił górny reflektor (y) Jakby tylko jeszcze udało Ci się zaszpachlować lepiej te łączenia na czole pojazdu dużo by zyskał na odbiorze, chociaż może tylko zdjęcia tak wyolbrzymiają.
Dzięki powiem, że nie tylko reflektor, wszystko co na dachu też ponieważ wycinanka nie posiadała i trzeba było wszystko od początku rozryzowac. Wzorowałem się na tym zdjeciu, może za blisko aparatem zrobiłem. Myślę, że jak ukończę model to wszystko wyjdzie co i jak, wtedy też stwierdzę co ja źle zrobiłem i co bym jeszcze zmienił. Do modelu dodałem dużo od siebie. Zjecie dodaję

PicsArt_02-23-02.13.38.jpg
 

Załączniki

Kolejman

Użytkownik
Reakcje
11 1 1
#52
Piękna praca, naprawdę szacun. Mam pytanie. Można jeszcze kupić ten model do sklenia, jeżeli tak to mogę linka? Pozdrawiam
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
#53
Opinii nie będę powielał, bo wszystko, co napisali Koledzy to szczera prawda - przede wszystkim zapał, radość z pracy i wykonanie :) No tak, miałem nie powielać ;):LOL:. Wątek poświęcony Twojemu "kibelkowi", więc wybacz, ale "muszem";), z czystej ciekawości, zapytać. Semafory Łukaszu, które wkradły się w jeden z kadrów.... Możesz o nich słów kilka? Zaintrygowały mnie troszkę - mam (bardzo pozytywne zaznaczam) - "myśli";).
 
OP
OP
E

Ełk 81

Użytkownik
Reakcje
159 4 0
#54
Opinii nie będę powielał, bo wszystko, co napisali Koledzy to szczera prawda - przede wszystkim zapał, radość z pracy i wykonanie :) No tak, miałem nie powielać ;):LOL:. Wątek poświęcony Twojemu "kibelkowi", więc wybacz, ale "muszem";), z czystej ciekawości, zapytać. Semafory Łukaszu, które wkradły się w jeden z kadrów.... Możesz o nich słów kilka? Zaintrygowały mnie troszkę - mam (bardzo pozytywne zaznaczam) - "myśli";).
Witam, oczywiście semafory jak semafory, wykonane, też z kartonu, tylko podstawa to drut, całość już karton. Sciaglem je z neta za free szukaj (pkprepo) repozytorium tam jest wszystko. Oczywiście semaforki są troszkę uproszczone ale do HO bardzo mi odpowiadały, jest ich na tej stronie dużo i są różne na pewno znajdziesz, ja dodałem od siebie drabinkę i parę innych detali.
Pozdrawiam
 
OP
OP
E

Ełk 81

Użytkownik
Reakcje
159 4 0
#56
Opinii nie będę powielał, bo wszystko, co napisali Koledzy to szczera prawda - przede wszystkim zapał, radość z pracy i wykonanie :) No tak, miałem nie powielać ;):LOL:. Wątek poświęcony Twojemu "kibelkowi", więc wybacz, ale "muszem";), z czystej ciekawości, zapytać. Semafory Łukaszu, które wkradły się w jeden z kadrów.... Możesz o nich słów kilka? Zaintrygowały mnie troszkę - mam (bardzo pozytywne zaznaczam) - "myśli";).
Tu troszkę fotek semaforów. Foty może dupci nie urywaja, ale coś widać.
PicsArt_02-24-12.36.32.jpg
PicsArt_02-24-12.36.02.jpg
PicsArt_02-24-12.35.21.jpg
 
OP
OP
E

Ełk 81

Użytkownik
Reakcje
159 4 0
#58

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#59
Nasączasz karton cyjanoakrylem lub paraloidem? Semafory ładne, dobra alternatywna dla blaszek chyba sam spróbuję złożyć.
 
OP
OP
E

Ełk 81

Użytkownik
Reakcje
159 4 0
#60
Nasączasz karton cyjanoakrylem lub paraloidem? Semafory ładne, dobra alternatywna dla blaszek chyba sam spróbuję złożyć.
Powiem tak karton nasączam tylko w przypadku wózków i drobnych detali by je bardziej usztywnić i były stabilne, tak robiłem przy wózkach bo chciałem, żeby EN jeździła po moim skromnym module i wstawiłem gotowe Koła.
Resztę staram się dodatkowo podklejać kartonem, akurat przy tym modelu gdzie korpusy miałem już gotowe, poszedłem na łatwiznę i pomalowałem lakierami z puchy, a następnie prysnolem lakierem matowym też z puchy. Resztę wzmocniło wnętrze, czyli szyba i ścianki wewnętrzne, zabawne jest to, że model miał być metoda prób i błędów robiony czyli wyjdzie to wyjdzie, nie to nie, malowałem sprayemi bo aero nie chciało się wyciągać i znowu czyścić. Tak naprawdę model wymaga poświęceń, ale moim zdaniem warto, zresztą wszystko wyjdzie i czas pokaże po jego ukończeniu.
Pozdrawiam Łukasz
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
E
Tabor 38
Tabor 23
Tabor 10
Tabor 225
Tabor 21

Podobne wątki