• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EN57 1:87

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
515 57 11
#21
Ja też mam wrażenie, ze najwięcej tu "polonistów", marud, i bardzo niemiłych ludzi. Szacunek do drugiego człowieka można, a nawet trzeba, pokazać zwracając mu uwagę na priv bo jest taka możliwość, a nie urządzając publiczne "połajanki", szczególnie kiedy w zasadniczym temacie mało, lub co gorsza nic się nie wypowiada.

Świetny model, dobry modelarz, miło popatrzeć na zdjęcia w zdecydowanie lepszej jakości niż na FB.
 
Ostatnio edytowane:

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
445 18 0
#23
Bardzo fajnie zrobiony model. Dodatkowy plus ode mnie za karton.
Sprawdź jednak ustawienie na wózkach. Nie powinno być tak dużego prześwitu a już na pewno pomiędzy kołem a krawędzią pudła.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#24
I bardzo dobrze kolego. Ale należy mieć też na uwadze " prawdę historyczną " i jak wskazał kolega @CoCu nazwę tego zespołu trakcyjnego piszemy EN57. Tylko w taki sposób nie szerzymy zakłamania wśród najmłodszych adeptów tego modelarstwa.
Poprawiłem tytuł Twojego tematu.;)
Pozdrawiam serdecznie
Uważam, że dobrze iż poprawił, krótko i konkretnie..... ale po co za chwilę te niemiłe morały o szacunku do taboru.... kolega zapewne nie wiedział, więc po co go zaraz strofować takimi uwagami?
Szacunek do drugiego człowieka można, a nawet trzeba, pokazać zwracając mu uwagę na priv bo jest taka możliwość, a nie urządzając publiczne "połajanki",
Otóż to...
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#25
To forum coraz częściej zaczyna przypominać zrzędzące stare wrony siedzące na drucie trakcyjnym i z nudów krytykujące wszystko co zobaczą. Od razu zaznaczam, że jak się komuś mój "drut trakcyjny" nie podoba to powiem mu żeby się odkrochmalił.

Pamiętam, że jak pojawiłem się na forum to też mnie próbowano przeczołgać że ST-43 pisze się bez myślnika i takie tam głupoty. Dla "zielonego" wchodzącego w temat kolejowy to normalne, że się trafi błąd czy literówka, zwłaszcza jak na początku nie rozumie się skąd się bierze oznaczenie np parowozów.

A teraz o tym wątku.
No i co? Poprawiło się kolegom purystom samopoczucie. Facet pokazuje wam moldelarską perełkę, a cała strona wątku jest o literówkach. Połowa purystów kolejowych robi błędy MERYTORYCZNE w dziedzinie modelarskiej. Mylą nazwy specyfików, żywic, farb. Mają żenująco niską wiedzę o modelarstwie w ogóle, i jakoś nikt im z tego powodu nie robi wykładów. Literówka wynikająca z braku wiedzy, nie jest objawem braku szacunku dla materii. Dupogodziny pracy przy modelu to okazanie większego szacunku zespołowi trakcyjnemu niż wasze pseudo intelektualne brednie. Można zwrócić komuś uwagę jak robi błąd, ale dorabianie do tego ideologii "braku szacunku" to bezpodstawne nadużycie.

Jak nie umiecie powiedzieć czegoś pozytywnego człowiekowi, który zrobił piękny kawał modelarskiej roboty, to w ogóle nic nie piszcie. Bo takie traktowanie Modelarza przez duże "M" jest właśnie brakim szacunku dla trudu i pasji drugiego człowieka.
 
OP
OP
E

Ełk 81

Użytkownik
Reakcje
159 4 0
#26
Bardzo fajnie zrobiony model. Dodatkowy plus ode mnie za karton.
Sprawdź jednak ustawienie na wózkach. Nie powinno być tak dużego prześwitu a już na pewno pomiędzy kołem a krawędzią pudła.
Jacekk dziękuję
Już wszystko tłumaczę dlaczego jest prześwit, wsadziłem pomiędzy podkładkę by wózek swobodnie się kręcił dla tego ponieważ na moim torcie jest naprawdę ostry zakręt jak to mówią i wagon wyskakiwał, nie zawsze ale zdarzało się gdy moja EN-57 była pchana przez inną maszynę, w każdej chwili można ściągnąć wózek, zdjąć podkładki. Model miał być statyczny, ale jakoś tak ubzdurałem sobie, że fajnie i ciekawie by było jakby chociaż był pchany przez inną maszynę i stąd ta przerwa.
Pozdrawiam
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#27
Super, że do nas dołączyłeś.
Model elegancki.
Niektórzy nie mają FB, fajnie by było jakbyś również tutaj zamieścił relację z budowy tego modelu.
P.S.
Puryści są w każdej dziedzinie życia, trzeba jakoś z nim żyć.
 

Gagar358

Znany użytkownik
Reakcje
1.223 3 0
#28
Robota faktycznie super, zwłaszcza, że z kartonu. A mógłbyś dać namiar (linka) do Twojej relacji na facebooku (nie wiem tylko czy muszę być tam zarejestrowany)?
 

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
#32
Dobra robota, z resztą już swoje słowa uznania pisałem pod którymś z Twoich postów na FB :) Model, mimo że bez napędu, to zawsze można podpiąć do Pikowskiego Kibla w przyszłości jakbyś się skusił i jeździć w duecie. Pozdrawiam i powodzenia na w sumie już ostatniej prostej :)
 
OP
OP
E

Ełk 81

Użytkownik
Reakcje
159 4 0
#34
Dobra robota, z resztą już swoje słowa uznania pisałem pod którymś z Twoich postów na FB :) Model, mimo że bez napędu, to zawsze można podpiąć do Pikowskiego Kibla w przyszłości jakbyś się skusił i jeździć w duecie. Pozdrawiam i powodzenia na w sumie już ostatniej prostej :)
Dziękuję
Jeszcze dużo przede mną, a chęci coraz mniej.
Pozdrawiam
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#36
Model naprawdę wykonany bardzo dobrze. Pełen szacun dla Ciebie kolego @Ełk 81, a puryści języka kolejowego niech sami wrócą do modelarstwa i niech zaczną pokazywać swoje prace... ;)
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#40
Powiem, że monotonia straszna, ale zawzięty jestem i ten model muszę mieć
Tak to często bywa, że ta najbardziej monotonna praca, wykonywanie często kilkudziesięciu identycznych detali, powoduje że potem model prezentuje się tak dobrze. Pamiętam to z modelarstwa okrętowego, gdzie to nie kominy czy nadbudówki "robią model", a relingi, gretingi, żurawiki, które zapełniają przestrzeń i cieszą oko. Budowa takiego modelu to jak bieg maratoński, trzeba rozłożyć siły i wytrzymać do końca.
Wytrwałości życzymy kolego:)(y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
E
Tabor 38
Tabor 23
Tabor 10
Tabor 225
Tabor 21

Podobne wątki