• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EN57 1:87

OP
OP
E

Ełk 81

Użytkownik
Reakcje
159 4 0
#2
Przepraszam, za fotki telefonem robione więc du... y nie urywa. Model z wydawnictwa Delta Te reszta to moja walorka i praca z dokumentacji internetowej oraz zdjęć. Model będzie posiadał pełne wnętrze itp. Została trzecia jednostka, którą wykonuję.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#7
Tabor elektryczny to nie moja bajka , ale są wyjątki .
Praca zaprezentowana przez Kolegę jest zatytułowana En57 .
Błąd w oznaczeniu ( mała litera "n") zainspirowała mnie doo zabawy w ... fantazję historyczną .
-Otóż po wojnie na naszych kolejach znalazł się zespół elektrycznych wagonów silnikowych, pochodzących z .. metra stolicy Kraju Rad , ponoć to był dar od generalisimusa dla odbudowującej się naszej stolicy.Tę jednostkę dostosowano do obsługi odcinka tunelowego linii średnicowej. I ta jednostka ponoć miała właśnie takie oznaczenie -duże "E"i małe "n" tylko numer mi się nie zgadza , ponieważ ja mam dane ,że to był numer " 45"... Duże "E" oznaczało Elektryczny a małe "n" oznaczało nietypowy , a numer " 45 " oznaczał rok wejścia do służby. Nic nie wiadomo o pracy trakcyjnej owej jednostki w stolicy , udało mi się tylko dotrzeć do informacji, a może plotki ,że w póżniejszych latach ten En45 zakupiła któraś z kolei przemysłowych( pewności nie mam ale chyba kolej kopalń węgla brunatnego) do przewozów pracowniczych .
Przepraszam Kolego,że tak odleciałem w Twoim wątku , ale sam widzisz ile ten Twój model wywołał we mnie twórczej potrzeby pofantazjowania .Bardzo ciekawa przygoda jak dla mnie, dzięki Kolegi pracy.
Gratuluję .

Pięknie ,że poręcze drzwi przechodnich czołowych pozostały , jedynie wygięto je w połowie .
 

Załączniki

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#9
Szacunek to mam tylko dla Ludzi.
I bardzo dobrze kolego. Ale należy mieć też na uwadze " prawdę historyczną " i jak wskazał kolega @CoCu nazwę tego zespołu trakcyjnego piszemy EN57. Tylko w taki sposób nie szerzymy zakłamania wśród najmłodszych adeptów tego modelarstwa.
Poprawiłem tytuł Twojego tematu.;)
Pozdrawiam serdecznie
 

JacekGG

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#12
Chłopaki. Trzy komentarze i mało o pracy nowego kolegi! Ja nie dziwię się że na FB fora się rozwija a tu mało nowości jest w typie pracy kolegi Ełk 81. Jak raz zobaczyłem błąd w literówce to napisałem komuś na priv by poprawił bo zaraz Miodki go zaczną nękać. Co do modelu to fajnie jakby kolega pokazał zdjęcia z powstawania i budowy. Może w końcu i ja się zabiorę za budowę tego co chcę a takie posty są dla mnie kolejnym bodźcem. Obecnie jestem na etapie planowania jak szybki ładnie zamocować. Z tym że ja szykuję już wszystko by z polistyrenu zrobić SA 105 na początek. Jak w miarę mi wyjdzie to wezmę się za kolejne.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
E

Ełk 81

Użytkownik
Reakcje
159 4 0
#13
JacekGG nic się nie dzieje, no tak bywa, nie ma się czym przejmować trzeba robić swoje trzymam kciuki i czekam na Twoje wzmsgsnia z modelem. Pozdrawiam
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#14
To Ty pokazywałeś swoją pracę na Facebooku? Byłoby super jakbyś umieścił tu relację z budowy, na fb widziałem tylko końcowe posty a początek również byłby interesujący :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#19
OP
OP
E

Ełk 81

Użytkownik
Reakcje
159 4 0
#20
Nie ma się czym przejmować. Ja wiem, że Niektórzy chcą pokazać się z dobrej strony, a Inni myślą, że są Bogami. Pamiętać trzeba, że albo psy na Tobie powieszą, albo wyjdziesz na prostą, Panowie fora modelarskie mają pomagać innym, można zwrócić uwagę co się podoba lub nie, co zmienić ewentualnie, Ja to wszystko rozumiem. Na koniec też powiem, że nie jestem modelarzem, który na siłę chce by Wszyscy mu słodzili itd. Poproszono mnie abym pokazał swoją pracę na tym właśnie forum i tak robię, nie myślę się rozczulać nad sobą bo buduję dla siebie i mam to gdzieś co inni powiedzą, niech zrobią lepiej jak potrafią i pokażą, a nie zachwycają się gotowcami i nie chce tutaj nikogo urazić w żaden sposób i chwalic się, robię to po to by pomóc innym jak będą pracować nad tym modelem i pokazać, że się da zrobić coś z niczego jak to się mówi. I chętnie służę pomocą. Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
E
Tabor 38
Tabor 23
Tabor 10
Tabor 225
Tabor 21

Podobne wątki