• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EN Jan Kiepura - zestawienie wagonów

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
Zdjęcia z magazynu są z roku 2000, kolega dał skład z 2001. Czy te czerwono-białe przyjeżdżały do Wawy, czy po prostu takie wstawili na stronę?
W 2000 jeździł jeszcze Wars sypialny widoczny na niektórych zdjęciach z magazynu.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
Oto zdjęcia z magazynu (byłem dzisiaj w Empiku i pstryknąłem). Ponawiam pytanie:
Jak wyglądały składy tego pociągu z tymi wagonami (czy były tam doczepiane rosyjskie wagony i czeskie) ?
Ja mam pytanie dotyczące składu ze zdjęcia, które wykonane zostało w pierwszym roku (a nawet półroczu) kursowania EN Jan Kiepura. Czy w składzie odjeżdżającym ze stacji Warszawa Wschodnia, w pierwszym roku kursowania tego pociągu, znajdowały się wagony rosyjskie i białoruskie, czy skład widoczny na zdjęciu z 1998 roku jest kompletny ?
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
Oto zdjęcia z magazynu (byłem dzisiaj w Empiku i pstryknąłem). Ponawiam pytanie:
Jak wyglądały składy tego pociągu z tymi wagonami (czy były tam doczepiane rosyjskie wagony i czeskie) ?
Czy mogę poprosić o info z jakiego numeru Świata Kolei pochodzi ten artykuł?
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
Ponieważ kompletuję skład EN Jan Kiepura z 1998 roku (tak jak na zdjęciu ze Świata Kolei)...

Oto zdjęcia z magazynu (byłem dzisiaj w Empiku i pstryknąłem). Ponawiam pytanie:
Jak wyglądały składy tego pociągu z tymi wagonami (czy były tam doczepiane rosyjskie wagony i czeskie) ?
chciałbym potwierdzić odpowiedź jaka się pojawiła na zadane przeze mnie pytanie :

Ja mam pytanie dotyczące składu ze zdjęcia, które wykonane zostało w pierwszym roku (a nawet półroczu) kursowania EN Jan Kiepura. Czy w składzie odjeżdżającym ze stacji Warszawa Wschodnia, w pierwszym roku kursowania tego pociągu, znajdowały się wagony rosyjskie i białoruskie, czy skład widoczny na zdjęciu z 1998 roku jest kompletny ?
tj :

Podpis pod zdjęciem z gazety wskazuje, że taki skład przyjechał z Niemiec. Według zestawienia na 2000r. wagony RZD i BC powinny być w relacji Kolonia-Warszawa bezpośrednio za lokomotywą. Jak widać na zdjęciu na czele jest EP09 więc zapewne lokomotywa która skład przyprowadziła. Czy mogła zostać ponownie podczepiona do składu po wypięciu wagonów RZD i BC, aby odstawić wagony na bocznicę? Czy może jednak w tym pierwszym roku kursowania EN JK nie było w składzie wagonów RZD i BC. Nigdzie nie mogę znaleźć zestawienia z premierowego roku tego pociągu.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Wydaj mi się ze tutaj troszkę zostały pomieszane historie tego połączenia. EN Jan Kiepura rozpoczął kursowanie pod ta nazwa 12/06/2004. A oto "premierowe" zdjęcie

1665403711093.png


Opis: 12 june 2004 - Warszawa Zachodnia. EN "Jan Kiepura" w swym dziewiczym rejsie :)

Źródło: http://rail.phototrans.eu/14,5121,0,PaFaWag_104Eb_EP09_043.html

Wcześniej jeździł jako Ost-West oraz pospieszny Jan Kiepura

Warto spojrzeć na watek kolegi @Kris który zapoczątkował dyskusje nt pociągu Ost-West

Zeby nie było tutaj proces łączenia/rozłączania na Warszawa Wschodnia. Niestety nie wiem kiedy to zdjęcie było zrobione

1665404991844.png


https://www.mobilitesmagazine.com/post/vers-un-retour-du-train-de-nuit-paris-varsovie
 
Ostatnio edytowane:

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
Kategoria pociągu zmieniała się na przestrzeni lat. Ale w momencie uruchomienia w 1998 roku był to EN.

Natomiast przywołane zdjęcie jest BARDZO często błędnie interpretowane. W 2004 r. pociąg powrócił do kategorii EN.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Według tego, co ja pamiętam, to 23 maja 1998 roku ostatni raz wyjechał z Warszawy pociąg "Ost-West" w relacji Warszawa - Ostenda (przez Brukselę). Następnego dnia rozpoczęła się "kariera" pociągu Euro Night "Jak Kiepura" Warszawa - Kolonia. Zarówno wcześniej ("Ost-West"), jak i potem ("Jan Kiepura") w składzie były wagony bezpośrednie z Moskwy i Mińska, ale nigdy nie było wagonów czeskich (ani wcześniej czechosłowackich). Nie potrafię z całą pewnością powiedzieć, czy "Jan Kiepura" miał od 1998 roku nieprzerwanie kategorię EN, ale z całą pewnością relacja "odświeżonego" pociągu EN "Jan Kiepura" (wagony w charakterystycznym malowaniu, z nazwą pociągu pod oknami) od czerwca 2004 roku została wydłużona do Brukseli. Ten stan trwał niestety, niezbyt długo i trasa pociągu ponownie została zmieniona (pociąg przestał jeździć do Brukseli), a w pewnym okresie pociąg jeździł nawet do Frankfurtu nam Menem, nie najkrótszą trasą przez Berlin, Hanower i Kolonię.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje innych krajów 0

Podobne wątki