• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EN Jan Kiepura - zestawienie wagonów

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
NA razie :podstepny: A po za tym, zdarzało się, że jechał bez knajpy ;) Tak samo czekam, na zmodernizowane 152Az Row i liczę na białoruskie wagony od Cegielskiego.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
Panowie, może Was to zainteresuje: modellbahnshop-lippe promuje właśnie różne wagony sypialne w tym także PKP. z tego co pamiętam maja chyba darmową wysyłkę w ramach EU?


 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
Sluszna uwaga. Przepraszam, ale nie zwrocilem uwagi na temat dyskusji. W takim razie zeby nawiazac do tematu dodam tylko, ze wagony skladu Jan Kiepura tez tam widzialem.
 

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
W takim razie zapomnij o knajpie do Kiepury:)
Ja póki nie pojawi się coś innego myślę, że najbardziej odpowiednie będzie podczepianie za Husarzem wagonu Z1AWR. W końcu jako jedyny z dostepnych na rynku jeździł w "Janku". Można zatem przyjąć, że w ramach wyjątku kiedyś tam mógł się pojawić po 2010 roku.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Tak były opisywane w większości sklepów. Muszę poszukać jeszcze katalog ACME.[DOUBLEPOST=1411467256][/DOUBLEPOST]Hmm, w katalogu 2013 jest tylko:
Set composed by two couchette PKP cars Type Z 136 Bcdmnu.
To jak to z nimi było ?
 

DBahn

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Te kuszetki w tym malowaniu i zresztą w malowaniu PKP IC również na 120% kursowały w "Kiepurze" i zdjęć na potwierdzenie tego jest kilka -oba malowania nawet w jednym składzie można znaleźć. Natomiast nie rozumiem takiego nagminnego awizowania tych wagonów jako do Kiepury bo nic no tym nie świadczy. Okres kursowania? Zdaje się że do 2004 r kiedy do służby weszły nowoczesne WLABy.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Czyli kursowały w pociągu D248 Jan Kiepura w relacji Warszawa - Köln
Zanim powstał EN Jan Kiepura z jego charakterystycznym malowaniem.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
A co to zdjęcie wyjaśnia? Jest mi znane, ale co potwierdza?
Ze wagony te były w składzie pociągu d248 a nie en348/349?
Ciekawe ze p. Andrzej Wilk w KMiD jako datę pierwszego kursu EN Jan Kiepura podaje właśnie 12.06.2004 - datę ze zdjęcia. Jako pierwszy inauguracyjny przejazd do Brukseli. Oczywiście w skladze nie ma tam polskich kuszetek. Czy możliwe że kursowały oba pociągi na raz? Raczej wątpliwe. Moze data zdjęcia jest nieprawidłowa?[DOUBLEPOST=1411588407][/DOUBLEPOST]w KMiD 1-2/2014 kedtbtez zdjęcie ruszającego z w- wy wschodniej EN JK uwalony sa już w harakterystycznym malowaniu- polskie i niemieckie.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Dokładnie ta fotografia jest KMiD.
Czy skład powrotny nie miałby numeru d249?
Nie znam historii czy genezy powstania tego pociągu, dlatego sie pytam. W każdym razie kuszetki acme 55055 i 55093 jeździły u EC Jan Kiepura (nie wiem czy EC na pewno nie EN) do Köln do 1.06.2004.
Te drugie w malowaniu IC jak wskazuje data rewizji najwcześniej od 30.04.2004

http://forum.modelarstwo.info/threa...nu-51-51-50-70-003-4-51-51-50-70-011-7.20999/
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
A co to zdjęcie wyjaśnia? Jest mi znane, ale co potwierdza?
Ze wagony te były w składzie pociągu d248 a nie en348/349?
Ciekawe ze p. Andrzej Wilk w KMiD jako datę pierwszego kursu EN Jan Kiepura podaje właśnie 12.06.2004 - datę ze zdjęcia. Jako pierwszy inauguracyjny przejazd do Brukseli. Oczywiście w skladze nie ma tam polskich kuszetek. Czy możliwe że kursowały oba pociągi na raz? Raczej wątpliwe. Moze data zdjęcia jest nieprawidłowa?
Na pamięć nie wiem, jak to dokładnie było, ale zwróćcie uwagę, że jeżeli zdjęcie w Kolonii było zrobione 12 czerwca, to na pewno nie był to ten sam skład, który tego samego dnia 12 czerwca sfotografowano na Zachodniej w Warszawie. Pociąg z Warszawy wyjeżdżał późnym popołudniem i w Kolonii był dopiero następnego dnia rano, czyli jeżeli pierwszy "Jan Kiepura" w nowym składzie w charakterystycznym malowaniu wyjechał z Warszawy 12-go, to w Kolonii był 13 czerwca, nie 12-go. Bardzo jest więc prawdopodobne, że pociąg sfotografowany w Kolonii 12 czerwca było ostatnim "starym" składem, przed startem nowego EN "Jan Kiepura". Może też na to wskazywać numer pociągu z literą D, a nie EN, ale tu się nie upieram.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje innych krajów 0

Podobne wątki