• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EN Jan Kiepura - zestawienie wagonów

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
jeśli był tam białoruski wagon to zapewne we wcześniejszym schemacie malowania tj. zielonym
W ostatnim "Ost-West" w maju 1998 roku był taki wagon białoruski:

335 (30)a.jpg


Należy sądzić, że w następnych dniach były to takie same wagony, ale nie wiem, kiedy koleje białoruskie wprowadziły nowe, niebieskie malowanie.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Jakby komuś było potrzebne, najstarsze zdjęcie z niebieskim wagonem białoruskim znalazłem z 21.06.2002 roku: KLIK
Kwestia tego czy to był wagon po wizycie u PESY czy jeszcze u ZNTK Bydgoszcz. Wydaje mi się ze wagony które odwzorowuje LS models 305Ad w wersji z niebieskim malowaniu, zostały dostarczone w 2008. Sa jeszcze podobno prototypy z 2003 które wg tej strony były przeróbką z Z1.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
Bardzo często w Kiepurze jeździł wagon łudząco podobny do tego samego wagonu jaki wystawiały koleje RZD. Był to zdaje się wagon przebudowany z wagonów które BC nabyły od kolei rumuńskich. Nie pamiętam dokładnie już w czym tkwiła różnica, ale był łatwy po tym do zidentyfikowania.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
To jeszcze tylko jedno zapytanie. Czy w pierwszym okresie funkcjonowania pociągu pod kategorią Euronight skład pociągu od Warszawy do Kolonii ulegał zmianie (doczepianie, odczepianie wagonów na stacjach pośrednich), czy w takim stanie w jakim wyjechał z W-W docierał do Kolonii ?
 

sybic

Aktywny użytkownik
Reakcje
229 71 0
Pociąg Ost-West jechałem nim do Paryża w roku 1991.
Wyjazd 14-ta, przyjazd 14-sta.
Trafił mi się wagon SNCF.
Ktoś kojarzy te czasy i pamięta jakie wagony SNCF wtedy były?
Czy w składzie, w tych czasach były nasze wagony?
 

MariuszU

Aktywny użytkownik
Reakcje
306 2 0
Pociąg Ost-West jechałem nim do Paryża w roku 1991.
Wyjazd 14-ta, przyjazd 14-sta.
Trafił mi się wagon SNCF.
Ktoś kojarzy te czasy i pamięta jakie wagony SNCF wtedy były?
Czy w składzie, w tych czasach były nasze wagony?
W 1991 roku był w składzie wagon SNCF typu Y w konfiguracji AB czyli 1/2 klasa. Obok niego była kuszetka PKP. Pozostałe w relacji do Paryża to były ruskie WL-RIC.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje innych krajów 0

Podobne wątki