• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Emulator Z21 + tory i lokomotyw PIKO - kilka pytań, proszę o pomoc

Reakcje
18 0 0
#42
Umożliwi podłączenie skrzynki kablem do routera WiFi, który trzeba dokupić, ale kosztuje on grosze.

Kod odblokowujący i ew. także router można kupić w sklepie np. dcc24 lub innym.
Może już trochę po fakcie - ale może i ktoś jeszcze będzie miał taki dylemat - moim zdaniem dobra opcja to jak kolega wspomniał np. ze sklepu dcc router + kod odblokowujący w zestawie. Koszt to 180-190zł, gdzie sam kod w granicach 150zł kosztuje. Osobno Router jakieś 60-70zł (chyba że ktoś ma coś w szafie i umie go sobie skonfigurować). No i jeszcze kabelek do tego też z 10zł w markecie. Parę dyszek oszczędności i konfiguracji sporo mniej. A jak to ożenić z z21 to na YT jest filmik krok po kroku.
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.071 20 1
#43
Panowie zaszło małe nieporozumienie spowodowane wpisem Piotra:
Sumarycznie (trafo + 10764 + multiMaus + emulator) to wcale nie wychodzi o wiele taniej, niż odblokowane kodem z21start, do którego potrzeba już tylko darmową apkę, żeby jeździć.
Później napisałem:
Jak odblokowanie kodem z21start ma uruchomić wi-fi, którego w tej skrzynce sprzętowo nie ma?
Więc chodziło mi o dosłowny wpis Piotra, który sugerował, że nic więcej już nie potrzeba by włączyć wi-fi, bo kod odblokuje z21start.
Stąd pomyślałem, że może ten kod odblokuje jeszcze coś w z21start.
Oczywiście teraz wszystko powinno już być jasne. :)
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.867 86 0
#44
Przepraszam, faktycznie pominąłem cenę routera. Konkretnie dlatego, że jak ktoś ma już domowy router WiFi, np. oferowany przez dostawcę internetu, to można podłączyć Z21 do niego i nie kupować osobnego routera.

Zapomniałem, że ktoś może nie mieć WiFi w domu :D
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.867 86 0
#46
Kolega Martinezo robił wieki temu. Został mi jeden z jego modułów MP02. Działa z Roco zarówno starym systemem, jak i Z21. Z innymi systemami nie sprawdzałem. Właściwie, chyba go nie potrzebuję. Kosztował mnie 100 zł, ale zejdę do 90 zł, żeby być konkurencyjnym. Mój jest w obudowie, w odróżnieniu od poniższego.

Poza tym masz do wyboru Railbox, jest na Allegro.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 6
DCC 1
DCC 5
DCC 8
DCC 6

Podobne wątki