• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Elektryka (tory)

michal1712

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich.
Mam 14 lat i chciałbym zbudować makietę kolejki H0, tylko mam problem bo nie wiem jak podłączyć sterowanie i jakie tory wybrać ponieważ chciałbym aby jedne pociągi na torach jeździły, a drugie stały, a także chciałbym sterować sygnalizacją, zwrotnicami i oświetleniem z pulpitu.
Proszę o szybkie odpowiedzi.
 
Reakcje
30 1 0
#4
No cóż, w tej sytuacji nie sądzę, aby były jakieś szanse na zrozumienie przez Ciebie jakiejkolwiek odpowiedzi na zadanie pytanie.

Spróbuję podpowiedzieć: skoro piszesz, że masz stare lokomotywy, to zapewne nie masz w nich dekoderów, za to masz do nich zwykły zasilacz (zapewne F-ileśtam, a w optymistycznym przypadku FZ1). Czytaj więc o sterowaniu analogowym i odcinkach izolowanych.
 
Reakcje
0 0 0
#6
A może lepiej by było ułożyć na stole posiadane przez Ciebie skarby - lokomotywy, akcesoria , tory... i zrobić im zdjęcie!!. A potem je wysłać do któregoś z kolegów, którzy podjęli z Tobą rozmowę na ten temat na priva, lub nawet zamieścić na forum. Jak będzie wiadomo co masz - to łatwiej będzie Ci pomóc - nie zrażaj czasem uszczypliwymi uwagami kolegów - jesteś początkującym adeptem tej wspaniałej zabawy i czasem możesz zadawać zabawne pytania, ale nigdy nie obrażaj na żarty - tylko dokładnie wczytuj w przekazane odpowiedzi. List kolegi BLUE napewno wiele Ci wyjaśnił - zatem dalej, do dzieła!!! Pozdrawiam
 
OP
OP
M

michal1712

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Zdjęcie moge zrobić tylko ja nie mam zbyt wiele bo dopiero chce kupować różne zestawy i rzeczy :cry: I niestety niemam takiego funduszu aby kupować nowe zestawy z sterowaniem cyfrowym
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#9
michal1712 napisał(a):
Zdjęcie moge zrobić tylko ja nie mam zbyt wiele bo dopiero chce kupować różne zestawy i rzeczy
każdy z nas kiedyś miał niewiele i zaczynał od zera...... nie przejmuj się... wrzuć fotki
I niestety niemam takiego funduszu aby kupować nowe zestawy z sterowaniem cyfrowym
święta idą, choinka, może zamiast pierdułek od rodziny poproś ich o pierwszy zestaw cyfrowy na początek przygody. Powiedz, aby się wszyscy złożyli na jeden prezent ;)

Chyba, że chcesz o odcinkach izolowanych itp....... ja juz to przerobiłem więc mogę Ci pomóc... pytaj tutaj lub na PW ;)
 
OP
OP
M

michal1712

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Zdjęcia prześle w niedziele bo czekam na aparat, ana święta chce aby wszyscy mi dali pieniądze na dalsze akcesoria bo za tydzień jadę po deski i masę do gór. Niestety mam tylko na to 300zł :mad: a makieta ma iść wokół mojego pokoju 7x4 metry i ma mieć szerokość 35cm z momentem stacyjnym 45cm :D :grin: :LOL: :idea:
 
OP
OP
M

michal1712

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
oto moje skarby + makieta którą stworzył mój tata jak był w moim wieku.
 

Załączniki

Podobne wątki