• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Elektrosadzarka za 20 złotych!

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Wyjaśnijcie koledzy, dlaczego niebieski przewód idzie do minusa baterii, a nie do drugiego przewodu wysokiego napięcia z generatora? Trochę nie rozumiem takiego połączenia.
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
dlaczego niebieski przewód idzie do minusa baterii, a nie do drugiego przewodu wysokiego napięcia
Tu zastosowany jest generator IONB2. Ma on 3 przewody - czerwony i czarny na wejściu i czerwony na wyjściu. Czarny na wejściu jest wspólny - stanowi też "podłączenie klipsa" - inaczej minus. Podobnie jest w generatorze TFB-YD1278. W generatorze tym "chińskim", o którym mowa kilka postów wyżej (generator 20kV) są dwa przewody na wejściu i 2 na wyjściu. A sprawę wyjaśnił mi wczoraj kolega koleje.com, za co serdecznie mu dziękuję:D
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
Podzielę się swoimi doświadczeniami. Kupiłem od koleje.com generator wysokiego napięcia. Pierwsze wrażenie: generator bez żadnych oznaczeń oraz cztery kable, trochę niepokojące w kontekście wysokiego napięcia ale nic to, poszukałem na Ali****s, sprzedawane tam generatory też nie mają oznaczeń oraz występują czteroprzewodowe, uff, nadal to "chińszczyzna" ale lęki trochę mniejsze ;) Rzut oka na instrukcję w internecie jak to podłączyć, proste jak budowa cepa. Kupiłem w C****mie zasilacz uniwersalny (z regulacją od 3 - 12 v) za 42 zł, ustawiłem na 12 v, spiąłem z generatorem i sitkiem - na razie prowizorycznie, coby sprawdzić czy działa. Musicie mi na razie uwierzyć na słowo, ale jest MOC! Mityczne doznanie, niemal jak w "Gwiezdnych wojnach" o_O Uzyskałem efekt jak w tym filmie, elektrosadzarka z łapki na muchy się do tego nie umywa. Użyłem trawy 2, 5 mm Nocha i 6 mm Auhagena, sadzenie bajka, nawet nie musiałem się specjalnie starać. Wszystko robiłem "na szybko", jak przygotuję odpowiednio podłoże i zasieję trawę to zrobię zdjęcia. Polecam zakup generatora od koleje.com lub z Alie*****s, warto :)
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
Spróbowałem i ja kupić od chińczyka: przetwornicę, zasilacz 230VAC/12VDC, regulator. Sam zakup bardzo prosty. Czekam na przesyłkę.
Kiedy uda się coś złożyć, będzie nowy temat jak to zrobić.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
@SINYOU Ja zrobiłem swego czasu sam identyczną, do połączenia z dioramą użyłem "krokodylka" i gwoździa. Radzi sobie dobrze ale cena z aukcji trochę wysoka, w kilka minut zrobisz sam za dużo mniejsze pieniądze.
 

SINYOU

Aktywny użytkownik
Reakcje
40 2 1
No raczej sam nie zrobię, bo nie mam dostępu do lutownicy precyzyjnej, po za tym znam wytrzymałość chińskiego badziewia elektronicznego. Tam jak coĆ zbyt pociagniesz to zaraz urwiesz, mogą puścic punkty lutownicze, więc nie bardzo mam ochote grzebać się w takich tandetach. Kiedyś chciałem polutować coś w samochodziku rc, tragedia, wszystko rozlatywało się w rękach, dlatego wyobrażam sobie jak by to się skonczyło.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Moduł WN szlak mi trafił w trakcie budowy sadzarki ( nie wnikam czemu...padł i tyle) więc trzeba sobie jakoś radzić...
Kupiłem łapkę, pogmerałem i wyszło takie coś... (przewód masowy podpinany bananem - co by w razie czego nie wyrwać go z obudowy)
IMG_20190527_163432.jpg
Efekt na 2,5 mm (NOCH 08300) tuż po sadzeniu i z 24 h później...)
IMG_20190527_163401.jpg ... IMG_20190528_151251.jpg

Pozdrawiam,...


ps. koszt łączny to około 18 -20 pln wliczając jeszcze sztyft termogluta... Czas operacyjny niecałe 2 godziny ..
 

Podobne wątki