• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Elektrosadzarka za 20 złotych!

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
Tak samo bezpieczna jak samoróbka z muchołapki. ;)
Jak ma kopnąć, to i tak kopnie. :)
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
A nie prościej wpisać w google "begrasungsgerat" - znajdzie multum różnych konstrukcji sadzarek.
Ja kiedyś skleciłem taką wg niemieckiego opisu, na bazie trafopowielacza z cz-b monitora CRT, wg wskazań iskiernika dawała ok. 15kV, sadziła najlepiej. Pożyczyłem komuś i tyle ją widziałem. Widocznie dobra była...
Obecnie na potrzeby krakowskiego Klubu sklonowałem ESM Rubikusa. Na razie działa. Jej słabym punktem jest trafko TS2/033 pracujące grubo powyżej znamionowych parametrów. Przy problemach ze zbyt małym napięciem radzę zacząć od jego wymiany. A najlepiej kupić od razu kilka.
Na przetwornicy od świateł xenonowych podane jest ,że wysokie napięcie osiąga tam około 20 kV ,może z tego cuda da radę siać trawkę ? Jak mi wpadnie w ręce to spróbuję tego urządzenia ,może ma ktoś w garażu ? Sam jestem ciekawy ,bo małe kompaktowe urządzenie ,kto wie ?
 

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
Witam Koledzy szukałem na forum ale nie znalazłem tematu może przegapiłem
Jak to wygląda z dekoderami DCC zabudowanymi w rozjazdach geoline przy używaniu tej elektrosadzarki z muchołapki nie będzie ich uszkadzać ?
 

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
Dlaczego nie pasuje do tematu wszak chodzi i elektrosadzarke za 20 zeta ? własnej roboty jestem tu nowy proszę o info :) gdzie mam zapytać ?
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Tobi 111 Musisz się przyzwyczaić ,tu są różne fobie dzieciaków neostrady i mentorów porządku.
 

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
Wielkie Dzięki za link jest tu naprawdę dużo o trawie i elektrosadzarkach ale jakoś nie trafiłem na temat jeszcze raz Dzieki Pozdrawiam. a co do :
Tobi 111 Musisz się przyzwyczaić ,tu są różne fobie dzieciaków neostrady i mentorów porządku.
To już zauważyłem i tak jak mówisz trza się przyzwyczaić o la boga nie wytrzymam :) ....
 

Jacek 83218

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
Przymierzam się to budowy własnej elektro(kopo)(za)sadzarki.
Z jaką najwyższą trawą poradzi sobie taka na bazie łapki z niezmodyfikowanym źródłem zasilania? (ładowana z gniazdka).
Rozumiem że z 3mm posadzi bez problemu. Ale jakbym chciał użyć trawki 6mm?
Jak widzę część użytkowników doposaża łapki w podłączenia dla zasilaczy. Ja niestety nie jestem aż tak zaawansowany.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Mam podobny egzemplarz (kupiłem gotowca). 2-4mm bez problemu posadzi. 6mm nie jestem pewien, ale chyba też dałem radę. Jednak takie małe sitko czasem jest wadą. Obsianie większych powierzchni bywa upierdliwe.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
Ja zbudowałem sobie takie oto cudo z wykorzystaniem generatora wysokiego napięcia zakupionego na E...DE za 9 Euro.

1.jpg
IMG_20171130_230743.jpg
IMG_20171130_230803.jpg


Sadzi całkiem przyawoicie trawki od 2mm do 12mm.


IMG_20171208_161306.jpg
 

Podobne wątki