• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Elektrosadzarka za 20 złotych!

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#82
Zobacz jaka jest cena NOCH-a, a okazuje się , że nie jest żadnym cudem.
No tak, ale to jest Polska, polskie zarobki i polscy modelarze. Ja np. wolę wydać 170 zł na elementy do dioramy, a za pozostałe 30 zrobić sobie elektrosadzarkę. No ale na pewno są wśród nas bogatsi i zainwestują więcej w sprzęt. :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#84
Znam cenę elektrosadzarki Nocha. Ale ja jej nie kupię. Właśnie ze względu na cenę. Mam też taką butelkę plastikową do sadzenia trawy też Nocha i jak na razie to jestem zadowolony, a kosztowała mnie coś koło 20 zł.

Teraz znalazłem na amazonie taką butelkę i cena jeszcze lepsza. klik
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#85
Rubikus O ile pamiętam to Twoje na alle...o były po 180zeta i to bez kabli , to tanio czy drogo ? , ja podobne miałem po 120-150 zl kompletne podobne do Twoich (cena-moc)
oraz takie po około 95-100zl
SADZARKA1.JPG
SADZARKA2.JPG
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#87
Rubikus
Nie bądź śmieszny , jakość wykonania , moc i cena (niech się na ten temat wypowiedzą te osoby co kupiły i nadal ich używają ) . Kontakt z klientami ! Ja w porównaniu z Tobą nie mam żadnych problemów .Myślę że starczy , ja już Ci dziękuje i życzę powodzenia .

001.JPG
003.JPG
 

Rubikus

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#88
O **** ale czad! Ośmieszyłem się!!!!!!!!!! Mea Culpa. Wybacz Mistrzu!!!!. Błagam.

P.S. Fajny ten minijack stereo do sitka! Dobra koniec tej zabawy, Ty masz swoich odbiorców ja swoich. Niech tak zostanie. Pozdro.
 
Ostatnio edytowane:

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#89
Ja początkowo sypałem trawkę i klepałem młotkiem, potem kupiłem sadzarke od @mattia za ok. 90 zł, była świetna. Obecnie przerzuciłem się na mocniejszą sadzarke kolegi Grzes i znów jest przeskok.
Ale do czego zmierzam, każdemu pasuje inny typ sadzarki, czy przedział cenowy, jeśli komuś to wystarcza, to po co wydawać więcej na jakiegoś nocha. Każdy ma swoje wymagania ;)
 

Rubikus

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#92
Każdy ma swoje preferencje... Jeden za 200 kupuje wagon, drugi za 15 kupuje wagon. Taki cytat z pewnego polskiego filmu:"nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma....". Każdy kupuje to na co go stać ale to nie znaczy, że jest lepszy lub gorszy....Jeden lubi mercedesa drugi tratwę z bambusa, ale to chyba nie w tym temacie. Admina proszę o przeniesienie na "boczek". Zamiast się użalać nad sobą na forum to jest jaszcze takie coś jak konfesjonał albo rzecznik rządu d/s obywatelskich albo nie kupować, z sadzarki albo wagonów się zupy nie ugotuje. Po co te żale? ani miejsce ani czas. Adminom proponuję utworzyć nowy dział "Jaki ja jestem biedny". Może ktoś się ulituje i podaruje im swoją kolekcję?!. W końcu to zapaleni Hobbyści!!!. Mnie nikt nic nie dał i jeszcze mnie tu się oczernia, na wszystko musiałem zapracować sam.
 
Ostatnio edytowane:

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#94
:)
Przepraszam, że się wtrącę ale jeśli chcecie mierzyć wysokie napięcie miernikiem to tylko przez sondę WN. Inaczej można miernikowi powiedzieć "pa, pa...". To tak dla przestrogi. Chyba, że macie jakieś stare LAWO ale to i tak nie pokaże wartości prawdziwej, a tym bardziej skutecznej. Posiejcie łapką (nie wiem czy na muchy czy na myszy) trawę 10 mm. Nobel gwarantowany!
:):):) WoW , to ja mogę już czuć się laureat nagrody, 12 mm Noch łapką na muchy/ myszy ? ;) Tyle,że napięcie z zasilacza trochę wyższe bo, 6 V zamiast 3 V z baterii
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#95
Adminom proponuję utworzyć nowy dział "Jaki ja jestem biedny".
Miałem coś napisać mocniej ale w postanowieniu noworocznym obiecałem sobie nie używać języka kaprala MON. Nie wiem czy to frustracja z nieudanych prób opanowania modelarskiego rynku w Polsce swoimi produktami przez kolegę przemawia ale jedno jest pewne: nie każdy może lub chce przeznaczyć na "zabawki" duże pieniądze. Wcale nie oznacza to, że jest biedny albo niedorozwinięty bo dużych pieniędzy zarobić nie potrafi. Kwestia wyboru i priorytetów.

Moja łapka bezproblemowo stawia do 3mm trawy. Wyższe sieję inaczej, a już sianie z łapy trawy >10mm nie jest konieczne. Taką trawę można na makiecie posiać zupełnie inaczej. Jak zacznę robić makiety na handel to sobie zainwestuje w lepszy sprzęt. W tej chwili wolę kupić innych materiałów niż wydawać na lepszej jakości sadzarkę.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#96
Zaraz bo czegoś nie rozumiem,czy tylko dlatego że nie jestem biedny to muszę wywalić 200zł na coś co mi jest
potrzebne jak psu piąta noga,zamiast 20zł za coś co jest dla mnie użyteczne?
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#97
Panowie...
Prawdę napisawszy, to cała ta dyskusja (jaką przeczytałem - hurra) pod koniec mnie po prostu wkur....a... Może wziąłem ją zbyt do siebie, ale...:

- pisanie o kimś ,że kasy nie umie zarobić to zwykle sku...ństwo,
bo może w jego rejonie cienko jest z robotą / może kupił mieszkanie na kredyt i je spłaca, bo w 1:1 żadna firma modelarska nie sprzedaje (pozostają deweloperzy )?

- a może po prostu ma ważniejsze priorytety niż zabawa w modelarstwo
" markowe " ( ładne, ale czasem za drogie) i dłubie z czego się da ( przykładowe priorytety: rodzina...)?

Jeden z forumowych bywalców ( celowo nie piszę nicka) w innym wątku mi kiedyś napisał, że moja zabawa koło modelarstwa nie leżała ( wklejony był link do relacji na 750mm.pl).
I tu rodzi się pytanie - czy zastanowił się nad tym czy może mnie było wtedy stać na markowe wodotryski czy nie, bo wydaje mi się, że było to typowo polskie równanie innych w dół " bo JA jestem lepszy, więc mi nie fikaj..."

Więc kolega piszący prośby do admina o wątek z cyklu zlitujmy się nad ... niech się trochę zastanowienia co pisze, bo zamiast cementować społeczność forumową, to dorabia jej gębę...

Pozdrawiam z MMz


Ps. Jeśli ktoś poczuł się urażony " kwiatami polskimi " to przepraszam.
Po prostu takie dysputy mnie mocno irytują, a sam wątek dość ciekawy.
 
Ostatnio edytowane:

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#99
Miałem coś napisać mocniej ale w postanowieniu noworocznym obiecałem sobie nie używać języka kaprala MON.
Ostatnio, lepiej posługiwać się językiem kaprala niż ministra MON :sick::cenzura::gwizd:
Mnie nikt nic nie dał i jeszcze mnie tu się oczernia, na wszystko musiałem zapracować sam.
Może zaproponuje kolega administracji założenie wątku - Jaki ja jestem biedny i prześladowany. Albo może zaśpiewa sobie kolega piosenkę, z wiadomego filmu, którą można streścić - Jestem sam, nie mam dziewczyny, jest mi niedobrze.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
A nie prościej wpisać w google "begrasungsgerat" - znajdzie multum różnych konstrukcji sadzarek.
Ja kiedyś skleciłem taką wg niemieckiego opisu, na bazie trafopowielacza z cz-b monitora CRT, wg wskazań iskiernika dawała ok. 15kV, sadziła najlepiej. Pożyczyłem komuś i tyle ją widziałem. Widocznie dobra była...
Obecnie na potrzeby krakowskiego Klubu sklonowałem ESM Rubikusa. Na razie działa. Jej słabym punktem jest trafko TS2/033 pracujące grubo powyżej znamionowych parametrów. Przy problemach ze zbyt małym napięciem radzę zacząć od jego wymiany. A najlepiej kupić od razu kilka.
 

Podobne wątki