• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Elektrosadzarka za 20 złotych!

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#41
Do jakiej chcesz. Przewodnikiem jest klej z wodą, dlatego zawsze dokładnie obsmarowuje gwoździa. Nie przyklei się, sprawdź sam ale nie teraz bo rodzinę pobudzisz ;)
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#42
Wikol musi być świerzy, najlepiej posmaruj pędzelkiem powierzchnie tyko nie za dużą i odrazu sadź,trawke możesz też dosypywać palcami lub pensetą.Jak będziesz widział ,że trawka nie staje to znaczy ,że jesteś za daleko.Musisz potestować wszystko zrozumiesz.Na koniec odkurzacz,-na końcówke(rurke) załóż pończoche damską odkurz,-wyłącz i zbierz z pończochy trawke żeby ją odzyskać.Sitkiem możesz przeciągnąć delikatnie nad trawką tylko nie przyduszaj do wikolu.Delikatnie przesuwaj nad trawką,może nawet strzelić iskra.wykonój delikatne ruchy góra- dół i na boki.
 

rafdol

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#43
2. Co zrobić, żeby trawka chętniej wypadała z sitka?
Ja dorobiłem do sitka przykrycie. Nic wielkiego - okrągły kawałek polistyrenu z dwoma dzyndzlami, które trzymają sitko. Wtedy możesz machać do woli i masz gwarancję, że trawa nie będzie wypadać bokami.

4. Jak zagęścić pole "zasiewu"?
Czy pisząc to klej już wysechł, czy patrzysz na trawę zasianą na mokry wikol? Ja zawsze mam wrażenie, że trawa jest jakaś taka za rzadką jak patrzę na świeżo zasianą. Dopiero jak wyschnie klej wygląda to dobrze. Wydaje mi się, że to takie złudzenie (ta rzadkość) wywołane białym kolorem kleju.
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#44
Wikol musi być świerzy, najlepiej posmaruj pędzelkiem powierzchnie tyko nie za dużą i odrazu sadź,trawke możesz też dosypywać palcami lub pensetą.Jak będziesz widział ,że trawka nie staje to znaczy ,że jesteś za daleko.Musisz potestować wszystko zrozumiesz.Na koniec odkurzacz,-na końcówke(rurke) załóż pończoche damską odkurz,-wyłącz i zbierz z pończochy trawke żeby ją odzyskać.Sitkiem możesz przeciągnąć delikatnie nad trawką tylko nie przyduszaj do wikolu.Delikatnie przesuwaj nad trawką,może nawet strzelić iskra.wykonój delikatne ruchy góra- dół i na boki.
Co do odkurzacza ja nadmiar trawy zbieram dopiero po jakiejś godzinie jak klej złapie, odkurzacz też postawi źdźbła trawy. Ja jeszcze pod czas sadzenia czasami dmucham na sadzoną powierzchnie, mam wtedy wrażenie, że lepiej staje.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#45
Ja bezpośrednio po sadzeniu stukam jeszcze w spód makiety młotkiem. Sporo trawy "odwiesza się" i jest bardziej gęsta po odkurzeniu
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#46
Rafdol - mógłbyś wrzucić jakąś Twojej sadzarki z zatyczką? Chciałbym zobaczyć jak to zrobić :)

Coraz lepiej idzie mi sadzenie. Podzielę się z Wami fotkami jak już będę przekonany co do "jakości" mojej roboty :) Robię 2 mm. Większa trawa wydaje się nienaturalna (może wyjdzie lepiej jak już to wszystko wyschnie i odkurzę)

Kuku - piszesz, żeby smarować cały gwóźdź. Rozumiem, że akurat tej części nie sypiesz trawą, więc trochę kleju zostaje na makiecie do kolejnych prac. Tak? Ja sypałem dookoła gwoździa, ale potem jak go odczepiałem, to odchodził z niewielką kępką trawy

Pytanie do ogółu - jeździłem sobie sitkiem po trawce tak, że część źdźbeł przyklejała się do niego. Dobrze tak robić, żeby to "odkurzyć" czy wręcz odwrotnie, bo niepotrzebnie przerzedzam trawę?
 

rafdol

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#47
Rafdol - mógłbyś wrzucić jakąś Twojej sadzarki z zatyczką? Chciałbym zobaczyć jak to zrobić :)
Fotki robione na szybko z rana. "Przykrywka" ro zwykły kawałek polistyrenu, ale równie dobrze może być coś innego - np. karton. Byle zasłaniało górę sitka. Ja zrobiłem sobie takie 2 wypustki do mocowania, ale z powodzeniem można przyczepiać na taśmę.
 

Załączniki

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
496 7 0
#50
witam
działa 15 minut roboty - dłużej trwało poszukiwanie odpowiedniego sitka w sklepie
 

Załączniki

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#52
A ja sadzę oryginalnym Noch -em kupionym okazyjnie, cztery sita+ lejek do precyzyjnych dosiewek. Ale widzę że zrobiłem głupotę i niepotrzebny wydatek, wasze urządzenia sadzą nawet lepiej...:(
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#53
Ostbahn - klasa robota :) Zwrotniczy, nie smuć się tylko wystaw Nocha na sprzedaż, nawet z lekką stratą, zainwestuj w łapkę i sitko :) a resztę w budowę i będzie git.
 

sosnama

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#56
Może mi umknęło, albo nie doczytałem....
Czy któryś z Kolegów mający elektrosadzarkę zrobioną z łapki, mierzył napięcie pomiędzy sitkiem a klipsem?
Moja, gdy była zasilana z dwóch baterii 1,5 V (3 V), miała napięcie powyżej 1,5 kV (zakres na woltomierzu mi się skończył :) ).
Jednak przerobiłem ją na zasilacz DC ale o napięciu impulsowym i teraz pomiędzy biegunami jest ok 1460 V (1,46 kV).
Mógłby ktoś napisać, jakie ma napięcie między końcówkami??
 

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
496 7 0
#58
mam 3V -
a napięcie jest między-
boli a bardzo boli :)
ważne że działa
pod płytką jest chyba kondensator - można wyliczyć teoretycznie
 

sosnama

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#59
(...)można wyliczyć teoretycznie
Chciałem poznać tylko zmierzoną wartość :) czyli jaką mają Koledzy
Mniejsze napięcie, niż przed przeróbką, spowodowane jest wartością skuteczną z napięcia "szpilkowego" zasilacza impulsowego DC.
Jak załączam 4,5 V z zasilacza DC, to napięcie sitko-zacisk również ucieka poza zakres miernika, ale ustrojstwo zaczyna "piszczeć".
Chyba jeszcze dorobię sobie stabilizator 4,5/3 V nap DC.
(...)
boli a bardzo boli :)
(...)
Fakt - kopie zajebiście - troszkę na obudzenie:D
Ale sie zrobila galeria "siewnikow do trawy" ;)
No cóż - to jest doskonała alternatywa dla firmowych sadzarek za kilka stówek.
A zrobiona własnoręcznie - BEZCENNA:D

P1000332.JPG P1000327.JPG P1000328.JPG P1000329.JPG P1000330.JPG
 

Podobne wątki