• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Elektrosadzarka za 20 złotych!

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#22
Niebieski do zacisku (krokodylka ,srubki ,gwozdzia ,igly ,itp.) zas czerwony kabelek do sitka metalowego. Jak jest wlaczone to niedotykaj czesci metalowych calego zestawu , tak jak napisal kol.rafdol ,bo moze dac niezlego KOPA :D:ROFL:
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Kolory chyba raczej nie mają znaczenia - zwłaszcza, że oba mam żółte :)

Przy okazji zapytam, bo nie mam odpowiedzi z innego wątku - czy warto inwestować w zestaw multimaus z tym dużym, mocniejszym zasilaczem w sytuacji gdy mam 3 lokomotywy i będzie kilka zwrotnic?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#24
Kolory może i nie mają znaczenia, ale, jeżeli dobrze kolegów zrozumiałem, ważna jest biegunowość, tzn. który ma być (+), a który (-). Może koledzy to jeszcze raz dokładnie opiszą?
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#25
Lewy zolty srubka, prawy zolty sitko,tylko pamietaj nie pomyl ! .;) Oczywiscie ze nie, jak napisal Marcin to nie "sila" znajdz tylko bieguny (+) i (-)
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#29
pamiętaj ,że tylko uchwyt może być plastikowy.Kabelek musi być polutowany do metalu, inaczej działać nie będzie.
I uwierz mi ,że i tak nie raz Cie walnie,wystarczy chwila nie uwagi.hehe.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#31
Tych łapek jest sporo na allegro jak nie od tego sprzedającego to od innego.
Co do kopania nie jest tak źle, na pobudkę bardzo dobre. Kawy po kopnięciu nie potrzeba. Ale też nie jest jakieś straszne kopniecie jest jednorazowe i krótkie pobudzające i nic więcej.
Co wy panowie nigdy nie sprawdzaliście iskry w motorowerze. Palca w fajkę i kopnąć starter. Tam to jest faza;)
 

Rumcajs-wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
220 0 0
#32
Tych łapek jest sporo na allegro jak nie od tego sprzedającego to od innego.
Co do kopania nie jest tak źle, na pobudkę bardzo dobre. Kawy po kopnięciu nie potrzeba. Ale też nie jest jakieś straszne kopniecie jest jednorazowe i krótkie pobudzające i nic więcej.
Co wy panowie nigdy nie sprawdzaliście iskry w motorowerze. Palca w fajkę i kopnąć starter. Tam to jest faza;)
Uśmiałem się przy tej "fazie" Sprawdzałem tak swojego Komara :D Kopał całkiem nieźle :p
 

114

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#34
Witam.
A jakie średnice sitek i wymiar oczka sita polecacie?
Czy są to różne wymiary dla traw 2-3 mm i 4-6 mm?
Pozdrawiam.
Jan
 

114

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#36
Witam.
Ponawiam pytanie do Tych co obsiali parę metrów torowiska.
Jakie używacie sita i średnice oczek sita? a długość trawy?
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#38
Panowie,

dzięki Waszej nieocenionej pomocy zmontowałem urządzonko. Coś tam robi. Tyle, że:

1. Trawa jest bardzo rzadka
2. Żeby wypadała z sitka muszę nim trochę potrząsnąć przez co trawa wypada bokami.

Mam zatem pytania:

1. Czy długość śruby/gwoździa ma znaczenie? (może wzrasta pole elektromagnetyczne czy coś)
2. Co zrobić, żeby trawka chętniej wypadała z sitka?
3. Jak potrząsać, żeby nie wysypywało się na boki
4. Jak zagęścić pole "zasiewu"?
5. Jaką gęstość powinien mieć wikol? Prawie woda, czy prawie tak, jak jest sprzedawany
6. Sadzić na świeżo położony wikol czy prawie suchy?

To by było na tyle :) Testowałem na trawce 2 mm oraz mieszanej 2-6 mm
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#39
Uderzaj w sitko tak jakbyś kiepował papierosa, możesz też mieszać czymś w sitku. Ja robię to i to naraz. Ja używam lekko wodnistego Wikolu, zaraz po pomalowaniu powierzchni sadze. Długość gwoździa nie ma znaczenia. Żeby lepiej trawka stała przeciągaj je nad sadzano powierzchnią dotykając trawki.
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#40
Dobre pomysły. Dzięki.
Do jakiej odległości między sitkiem a gwoździem mogę się oddalić, żeby działało?
"Żeby lepiej trawka stała przeciągaj je nad sadzano powierzchnią dotykając trawki." - sitkiem jeździć po trawce?
Jak to jest, że trawa nie przyklei się z powrotem do sitka? :)
 

Podobne wątki