• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Elektrosadzarka za 20 złotych!

koleje.com

Użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
26 1 0
Przepraszam, ale chyba zaśmiecamy wątek o sadzarce za 20zł. Jednak padło pytanie o wydajność sprzętu przy wyższych trawach.
Sądzę, że bez modułu generującego naprawdę wysokie napięcie, od 15kV w górę, nie można liczyć na oczekiwane stawianie wysokich traw i takich, nawet niskich, które są wykonane z tworzywa trudnego do elektro-sadzenia. Również stałe źródło zasilania sprzętu jest bardziej pożądane, niż bateria.

Poniżej 2 zdjęcia mojej sadzarki. Moduł wysokiego napięcia 15-20kV z Chin i zasilanie 12V z zasilacza lub 9V z baterii. Trawa 12mm stoi bez problemu.

Pozdrowienia,
Jarek




IMG_20180329_010246.png IMG_20180329_010317.png
 

Martino

Znany użytkownik
Reakcje
490 8 0
Zasilanie bateryjne czy przez zasilacz??
Jakieś szczegóły, z czymś były problemy???
Zasilanie bateryjne, dla mnie nowość w te klocki ale jakoś poszło. Sitko warto wybrać z uchwytem dobrze osadzonym, jedno mi się rozpadło.
Jednak takie małe sitko czasem jest wadą. Obsianie większych powierzchni bywa upierdliwe.
Do pierwszej dioramy prezentacyjnej celowo takie wybrałem.
 

Jacek 83218

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
Moje pytanie brzmi. Jak zwiększyć moc sadzarki z łapki na komary? To co zmontowałem działa, unosi nawet trawkę 6mm. Jednak czuć że jest za słaba. Trzeba jeździć sitkiem niemalże po samej trawce, zasiew jest jakiś taki rzadki. Pod kątem jakoś to wygląda, z góry straszy wyraźnie widoczne podłoże.
Mógłbym prosić o jakieś wskazówki jak przerobić ją na zasilaną ze stałego źródła prądu? Na razie zasila ją wbudowany akumulatorek z własną ładowarką.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
Moje pytanie brzmi. Jak zwiększyć moc sadzarki z łapki na komary?
Łącząc równolegle 2 urządzenia, żeby zmniejszyć wpływ "ulotu" napięcia z części wysokonapięciowej?:niepewny:

zasiew jest jakiś taki rzadki. Pod kątem jakoś to wygląda, z góry straszy wyraźnie widoczne podłoże..
Spróbuj użyć rzadszego kleju do trawy - rozcieńcz go wodą. Pomaga też sianie na 2-3 raty, tzn. siejesz; odsysasz lub strzepujesz to, co się nie przykleiło; siejesz jeszcze raz, żeby zagęścić trawę, itd. Najlepszy efekt uzyskuje się stosując różne długości traw.
 

Jacek 83218

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
Hm jak rzadki ma być ten klej? Czy taki jak jest zalecany przy szutrowaniu? Obecnie już kleję na wikol z wodą.
Czy odsysanie nawet na niskich obrotach zanim klej nie zwiąże nie sprawi że odkurzacz wyssie mi sporą część trawki która już siedzi w kleju?

Co do łączenia urządzeń. Miałbym wmontować do sadzarki "generator" z drugiej łapki?
Myślałem raczej o wmontowaniu wejścia zasilaczowego, niestety mam nieduże pojęcie o elektronice.
 

qsy

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Czy jeśli przypadkowe dotknięcie urządzenia to taki problem i dyskomfort dla użytkownika, to sprawy nie rozwiązałaby praca w gumowych/lateksowych rękawiczkach?
 

kolejTT

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 10 1
Czy odsysanie nawet na niskich obrotach zanim klej nie zwiąże nie sprawi że odkurzacz wyssie mi sporą część trawki która już siedzi w kleju?
Po sadzeniu musisz poczekać, aż klej wyschnie. Dopiero wtedy zaczynasz sprzątać, czyli co najmiej po 24h od wysiania trawy.

Co do łączenia urządzeń. Miałbym wmontować do sadzarki "generator" z drugiej łapki?
Ja, na Twoim miejscu dałbym sobie na wstrzymanie ... zwłaszcza, że się na tym nie znasz.
 

Jacek 83218

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
Po sadzeniu musisz poczekać, aż klej wyschnie. Dopiero wtedy zaczynasz sprzątać, czyli co najmiej po 24h od wysiania trawy.


Ja, na Twoim miejscu dałbym sobie na wstrzymanie ... zwłaszcza, że się na tym nie znasz.
A Ty mnie znasz?

Na dobry początek zbudowałem sobie to ustrojstwo bazując wyłącznie na tym wątku forum i działa. Nawet mnie jeszcze prąd nie popieścił. :D
Nie mniej czuję że jest za słabe szczególnie przy dłuższych źdzbłach.
Spoko. Jak mi się wytłumaczy co i jak jestem w stanie to wykonać.

A odsysanie po wyschnięciu nieco kłóci się z sianiem "na raty" bo ciężko pokryć ponownie klejem podłoże pod już wysianą trawą pod porcję "uzupełniającą".
 

Jacek 83218

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
Z odwróceniem może być problem jak makietka dorobi się wzgórza z tunelem, wtedy z płaszczaka zrobi się garbus. Spróbuję z odkurzaczem.
Czyli jak rozumiem, zasiać, poczekać aż przyschnie, popsiukać i siać ponownie? Aż do uzyskania pożądanych rezultatów.


Co do wzmocnienia łapki. Wpadłem na pewien, nie wiem czy dobry pomysł. Żeby ten szajsowaty chiński akumulatorek zastąpić podłączeniem do zwykłego zasilacza "kolejkowego". Taki akumulatorek ma ze 3 volty, zasilacz więcej i jeszcze da się regulować, żeby osiągnąć pożądaną moc a nie usmażyć bebechów.
 

Podobne wątki