• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Elektrosadzarka za 20 złotych!

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#1
Witam. Może temat nie jest nowy, ale nie znalazłem. Temat dotyczy produkcji elektrosadzarki do trawy(elektrostatycznej oczywiście:) za przysłowiowe 10 zł. Przepis wygląda tak- kupujemy w jakimkolwiek sklepie "elektryczną łapkę na komary". Następnie w miejsce "paletki" montujemy sitko metalowe. Podłączamy jeden przewód do sitka, drugi do wkręta. Wkręta mocujemy do płyty, włączamy zasilanie i "jedziemy z koksem"! Opis i zdjęcia na stronie: http://www.nproject.org/nl/modelspoor-s ... lbaan.html
Kilka moich prób z trawką Auchagen'a 2 mm
 

Załączniki

Olecki75

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
Ha! Ha!
Też na to wpadliśmy z kolegami. Potwierdzam działa wyśmienicie. Trawka bardzo ładnie stoi. Ciekawe jak długo to podziała zanim ją szlag trafi (bo te bebechy w środku tak na słowo honoru polutowane a z 7m kw. czeka na trawę). My w naszej ze względów bezpieczeństwa dorobiliśmy przycisk do rozładowywania (zaświecający żaróweczkę). Zamiast sitka mamy różne średnice rurek PCV z metalową siatką.
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Cześć,

kupiłem wczoraj łapkę na muchy, ale ta ma tylko dwie metalowe siatki - do każdej z nich podpięty kabelek. Pomiędzy nimi jest plastikowa no i na zewnątrz też plastikowe. Mam rozumieć, że to zła łapka?
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#7
Pierwszy wpis w tym poscie ma linka kliknij i wszystko jasne.Poszukaj też w google znajdziesz opis po Polsku. Też taką mam i jestem bardzo zadowolony.
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Najwyraźniej mam złą łapkę. Bo ta, którą mam ma dwa kabelki puszczone do dwóch siatek. Nie ma trzeciej.
"Podstawa tkwi w tym by zlokalizować który przewód jest połączony z środkową siatką bo to właśnie jest przewodem dodatnim i będzie przylutowany do naszego sitka. A kabel idący do dwóch pozostałych siatek będzie przewodem masowym".

Więc nie jestem w stanie zlokalizować który jest który, bo nie mam środkowej siatki :(
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#11
Potwierdzam. Elektrosadzarka z łapki działa bardzo dobrze sam takową sadzę. Polecam. Stosunek sadzenia do ceny łapki 100/10
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Hehe. No pragnę taką zrobić, tylko mam chyba złą łapkę. Nie trzeba mnie przekonywać do tego, że jest fajna. Tyle, że mam 2 kabelki zamiast trzech
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
W linku "krok po kroku" jest pokazane, że są trzy kabelki - z czego dwa idą do siatek zewnętrznych, jeden do wewnętrznej. Ja mam tylko dwa, więc nie wiem który jest który...
 

rafdol

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
W linku "krok po kroku" jest pokazane, że są trzy kabelki - z czego dwa idą do siatek zewnętrznych, jeden do wewnętrznej. Ja mam tylko dwa, więc nie wiem który jest który...
Skoro masz tylko 2 siatki i dwa kabelki to zapewne każdy jest podłączony do innej siatki. Żeby łapka na muchy mogła działać między siatkami musi być różnica potencjałów (napięcie).

Więc jeden kabelek przylutuj do sitka, a drugi do igły/krokodylka/czegoś innego co będzie wbijane w powierzchnię smarowaną klejem.
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
:) Ok. Kabel, który prowadzi do sitka powinien mieć jakąś określoną grubość, czy wystarczy jakikolwiek? Boję się trochę tego urządzonka :D
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#18
ciamacz - masz dobrą łapkę :)
Jeden kabel lutujesz do sitka, a drogi wyprowadzasz i montujesz krokodylka.
Olecki75 Patent z żarówką wyśmienity (y)

Jeszcze mała dygresja na temat zasilania.
Moja jest zasilana przez wbudowany akumulator, który ładuje się normalnie z gniazdka (jak zauważyliście słabe te bebechy, więc nie łąduję gdy mnie nie ma) Natomiast jest też wersja na baterie... :D W ra,ach rzeczowej dyskusji, jak myślicie która lepsza? ;)
 

rafdol

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
:) Ok. Kabel, który prowadzi do sitka powinien mieć jakąś określoną grubość, czy wystarczy jakikolwiek? Boję się trochę tego urządzonka :D
Jakikolwiek wystarczy. Nie bój się - jak kopnie to boli, ale nie zabije :) - wiem to z autopsji. Najważniejsze to, żebyś nie dotykał jednocześnie sitka i krokodylka.
 

Podobne wątki