• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Elektrosadzarka 15000 - 20000 v za 120 zł

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#41
A mocno kopie? Dużo mocniej niż ta z łapki?
Taka z pojemniczka nie powinna kopać podczas sadzenia, bo nie ma sitka metalowego,tak przynajmniej rozumiem. Ostatno"wyszedłem z progu" jak Kubacki ,więc nie wiem czy dla mnie taka będzie bezpieczna.
 

endriu54

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#42
Nie ma tragedii. Sitko i tak masz obudowane przykrywką od pojemnika na trawkę więc ciężko go dotknąć. Pamiętaj tylko, aby po skończeniu siania zetknąć przewód z sitkiem wtedy rozładujesz pozostałe napięcie.
 

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
#43
@ DemoneQ który pytał czy generator z linku https://www.ebay.co.uk/itm/1-X-Nega...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2060353.m1438.l2649 się nada.

Trudno powiedzieć. Napisy na naklejce nieczytelne.
Jest dużo mniejszy niż te opisywane - także przeze mnie - więc raczej 15 kV nie daje.
Widziałem sadzarkę na takim małym generatorze, na naklejce miał napisane "7 kV" i na oko - sądząc po iskrze - tyle dawał.
Trawkę sadziła, lepiej niż niektóre forumowe konstrukcje sprzedawane zanim pojawiły się chińskie generatory wn.

Te małe generatorki są używane w oczyszczaczach powietrza (tam powodują agregację cząstek pyłu oraz jonizację powietrza) i suszarkach do włosów które mają na etykiecie "ion" czy coś koło tego. A te "pędzelki służą wytwarzaniu większej liczby jonów.
 

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
410 0 0
#45
Przeczytałem cały ten wątek tematyczny i przyznam, że miałem obawy, czy sadzarka, którą zrobię będzie właściwie funkcjonować, bo zastosowałem najprostsze rozwiązanie. Przerobiłem sadzarkę zrobioną wcześniej z łapki na muchy, bo takowa nadawała się jedynie do bardzo niskiej trawy. Zakupiłem na Ali generator 20 kV (z przesyłką koszt ok. 25 zł), wyrzuciłem stare bebechy i na ich miejsce, do plastikowego korpusu łapki, wstawiłem ten generator, bez rezystorów na przewodach wn. Zasiliłem go na próbę baterią R9 i stwierdziłem, że efekt jest bardzo dobry taki, jakiego oczekiwałem. Sitko stawia trawę ponad 10 mm bez żadnego problemu i nie ma też przeszkód by sadzić ją gęsto. Nie wiele luźnych włosków zebrałem po całej operacji. Przyznam, że dla bezpieczeństwa sadzenie wykonuję w rękawiczce gumowej, którą stosuje się np. w medycynie. Dodaję zdjęcie sadzarki i efekt jej działania. Wysokie napięcie, to podstawa dla uzyskania dobrego efektu.
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#46
Cześć!
@cyruss po tym co piszesz wygląda na to, że jesteś dobrym elektrykiem, który zbudował elektrosadzarkę do trawy modelarskiej. Takiego właśnie szukałem. Czy mógłbyś zbudować elektrosadzarkę na zlecenie? Jeśli możesz, to ile kosztowała by? (Nie chodzi o taką z łapki na owady, bo taką sam bym dał radę zrobić.)
Pozdrawiam
 

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
#47
Na ten moment nie zbuduję bo skończyły mi się generatory wysokiego napięcia z Chin.
Nie miałem zamiaru podejmować produkcji, choćby z tego powodu że jest to jednak urządzenie potencjalnie niebezpieczne i nie da się go zrobić tak by spełniało wymagane w RP warunki, przynajmniej w wersji zasilanej z sieci 230V.
Ale mam wiele zapytań więc chyba nie mam wyjścia i zamówię znowu generatory. Tylko jeśli coś oficjalnie zaprezentuję w dziale "giełda" to będzie to wersja na baterie. Koszt elementów jest poniżej 100 zł (o ile ceny u żółtych braci nie podskoczyły), reszta ceny to będzie koszt robocizny (2-3 roboczogodziny).
 
Reakcje
0 0 0
#48
Ja już zamówiłem generator 15-20kv o którym była mowa na początku tego tematu za 50zł. Interesuje mnie bardziej ten właśnie na baterie, bo jest bezpieczniejszy. Możesz oszacować cenę sadzarki, gdybyś nie musiał kupować generatora?
 

DemoneQ

Użytkownik
Reakcje
21 3 1
#49

DemoneQ

Użytkownik
Reakcje
21 3 1
#51
Dokładnie z tego filmiku zrobiłem swoją, z generatorem z pierwszego linku. Działała , ale po próbie zmiany generatora żadna teraz nie działa .
 

rafald

Aktywny użytkownik
Reakcje
369 0 0
#54

DemoneQ

Użytkownik
Reakcje
21 3 1
#55
Jeśli twój genarator ma 10-20kv(10000-20000v), to jak podłączysz go do zasilania (np. Baterii 9v), to będzie słychać, czy działa. Jeśli usłyszysz jakieś "szumy":confused: to znaczy, że jest ok. Jeśli nic nie słychać i nie sądzi trawy, to oznacza, że jest zepsuty:ostrozny:.
Słychać , a jak zbliżam sitko do szpikulca to aż brzęczy, ale trawka nie stale , znaczy staje ale na sitku.
 

SzymonPiotr31327

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#56
Słychać , a jak zbliżam sitko do szpikulca to aż brzęczy, ale trawka nie stale , znaczy staje ale na sitku.
Z generatorami z Chin nigdy nic do końca nie wiadomo. Być może generator po prostu się zepsuł w taki sposób, że trawa nie chce wylatywać z sitka. Może być również tak, że to "wina" trawy. Jeśli używasz trawy polak albo faller, to jest to prawdopodobne. Ja miałem problem z fallerem, który siedział w sitku i nawet nie myślał o jego opuszczeniu. Takie rzeczy dzieją się z trawami zbijającymi się w kulki/kłębki.
 

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#57
Witam, czy takie urządzenia są coś warte ? - LINK , LINK2 , LINK 3
Nie wiem z czego wynikają różnice w cenach, opisami raczej trudno się kierować bo zostały najpewniej wygenerowane przez translator z języka chińskiego.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.903 386 20
#60
Mam taką podobną, zrobioną u nas z takiego samego peryferia jakie jest w tych linkach, tzn "aparatura" od łapki na muchy. I tak szczerze to wolałbym mocniejszą albo chociaż z większym sitkiem (mam takie z 5-6cm średnicy i do obsiewania modułu jest to trochę za mało).
Popieram. Taka sadzarka z łapki nie do końca dobrze sadzi długie trawy.
Poza tym kupowanie sadzarki z łapki na muchy za ceny podane w linkach jest w mojej chore. Nawet początkujący modelarz jest w stanie przerobić łapkę na muchy na taką sadzarkę. Łapka kosztuje kilkanaście złotych, sitko kilka złotych. Dodatkowo potrzeba kawałek przewodu, krokodylek, trochę kleju "na gorąco" i mamy sadzarkę. Koszt około 25-30 zł i jakieś pół godziny pracy.
 

Podobne wątki