• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Elektromagnes torowy

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
#1
Witam. Czy ktoś posiada rysunke/szkic oraz wymiary, co kol wiek pozwalającego na wykonanie elektromagnesu torowego? Najbardziej zależy mi na urządzeniu produkcji ABB (fot poniżej). Z góry dziękuję za pomoc.
elektromagnesshpd.jpg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#2
Znając szerokość standardowego podkładu oraz rozstaw miedzy tymi, możesz sobie z dużym prawdopodobieństwem policzyć wymiary tego urządzenia.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#3
Znając szerokość standardowego podkładu oraz rozstaw miedzy tymi, możesz sobie z dużym prawdopodobieństwem policzyć wymiary tego urządzenia.
Pawle… Ale to trzeba umieć liczyć. Matematyka się kłania. ;)
Zatem pomogę. Patrząc na to zdjęcie i przyjmując szerokość podkładu 25 cm to długość będzie około 75-80 cm, a szerokość będzie około 20 cm, czyli w skali H0 będzie odpowiednio około 0,86-0,9 cm i około 0,23 cm
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#5
Witam. Czy ktoś posiada rysunke/szkic oraz wymiary, co kol wiek pozwalającego na wykonanie elektromagnesu torowego? Najbardziej zależy mi na urządzeniu produkcji ABB (fot poniżej). Z góry dziękuję za pomoc.
Zobacz załącznik 688162
Nieeee... no... Odpowiedź kolegi jest świetna... :mad:
Albo raczej rezonator torowy ELM (ABB):
Rysunek - niestety bez wymiarow (zgloszenie patentowe firmy KOLSTER):
https://grab.uprp.pl/sites/WynalazkiWzoryUzytkowe/Opisy/Patenty i Wzory uytkowe/058477_Y1.pdf
Piękny rysunek, ale na pytanie o podanie wymiarów to chyba nie za bardzo się nadaje ten wpis... :D:D:D
 
OP
OP
Pantograf

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
#7
@daromaro dzieki za rys. Szukałem, ale coś kiepsko... @Mafo dobre jest i to. Ściągnąć jeden wymiar to już nie problem. Nie chciałem się kręcić w pobliżu rezonatora aby ściągnąć wszystkie wymiary, co by nie być podejrzany o jego rozkręcanie :obcy:
 

Podobne wątki