• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ekskluzywne dioramy firmy MBR_model

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
#21
Ja tylko błagam - nie wysyłajcie cennika "osobą zainteresowanym"! :) Owo "osobo zainteresowane" może nie być wiarygodne i nie dostarczyć cennika zainteresowanym osobom :) Lepiej posłużyć się mailem
 
OP
OP
bartas90

bartas90

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
Święta racja.
Jako narzędnik w liczbie poj. może być. Z mnogą raczej nie:)
A niestety ma to być l. mnoga.
Aż z wrażenia i z pośpiechu wpadł ort:)
 
Reakcje
0 0 0
#23
Jak do tej pory klienci nie mieli problemu z naszą www.
Z tego co nam wiadomo to nasza strona jest dość przejrzysta. (...)
Co do cennika to wysyłamy go osobą zainteresowanym kupnem naszych produktów (dzięki temu możemy prowadzić statystyki potrzebne nam do marketingu).
Zgadzam się, też nie mam problemu z wyszukaniem oferty wraz z opisem poszczególnych drzewek, jednak naprawdę brakuje mi tutaj cen, lub choćby tylko przedziału cenowego. W ten sposób każdy czytelnik z góry by wiedział czy go po prostu stać bez zbędnych zabiegów.
Co do statystyk... poniekąd racja, chociaż nigdy nie ma pewności że osoba zamawiająca cennik jest zainteresowana produktem "bardziej" niż osoba która po prostu kliknęła w zakładkę "cennik" (nieistniejącą), które to kliknięcia równie łatwo można zliczyć. Wiele osób jest dociekliwych, wiele też jest zbyt leniwych aby podjąć wysiłek większy niż samo tylko przejrzenie strony. Internetowe lenistwo zdobywa naprawdę coraz wyższe szczyty.
Może inaczej ma się to w przypadku elitarnego wytwórcy dla elitarnych odbiorców, ale skąd pewność że tych ostatnich nie jest więcej niż tylko ci skupieni wokół tego i sąsiedniego forum?

Słabo sprecyzowana wypowiedź. Chodzi o drzewa czy dioramy?
W zakładce "o nas" widnieje informacja:Nasza firma oferuje także wykonywanie makiet, dioram i modułów w zakresie ukształtowania terenu oraz elementów przyrodniczych.
Jeżeli chodzi o dioramy to są to tylko przykłady naszych prac, które wystawiliśmy na aukcji.
Licytując te aukcje można przy odrobinie szczęścia nabyć ekskluzywną dioramę w przystępnej cenie.
Rozumiem że dioramy nie są stałym elementem oferty a zatem nie mogą podlegać sztywnemu cennikowi. Tutaj się nie dziwię. Chociaż można byłoby także podać jakieś przybliżone koszty wykonania. Tym bardziej że na pewno na takie zapytania (wielkość, skala, itp) firma jest przygotowana.
Martwi mnie tylko nieco ostatni akapit dotyczący licytacji. Raczej jest chyba na odwrót - przy odrobinie szczęścia nabywca wygra aukcję za... zaporową dla innych cenę. Aczkolwiek, co by nie napisać widać kunszt. Jest ładnie, klimatycznie, i... nie wszystkich będzie stać, ale w końcu to zabawa dla elit :cool:

Życzę samych sukcesów.
 
OP
OP
bartas90

bartas90

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować kolejne dioramy wykonane przez modelarzy z MBR_model.

Diorama w skali H0 o wym. 30cm/40cm .Wszystkie zdjęcia przedstawiają naturalny i rzeczywisty stan dioram.

Diorama_góry_H0_6.jpg

Motywem dioramy jest krajobraz górski.

Drzewostan: Modrzew leśny i pełny, świerk leśny i pełny.

Kolejne zdjęcia dioram już wkrótce.

Pozdrawiamy
MBR_model
 

Załączniki

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#26
Chciałbym zobaczyć zdjęcie, na podstawie którego powstała ta dioramka. Problem w tym, że takiego miejsca na tym świecie nie ma.

Piękne drzewa, ale tracicie czas na te dioramy. A juz nazywanie ich "ekskluzywnymi" strasznie zaniża średnią wymaganą dla uzyskania takiego tytułu.
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#27
Kolego Pado i Hugwa latwo sie krytykuje czyjes prace prawda. Ja uwazam ze dioramy sa ladne i takie miejsce widzialem na ksiezycu. I co to takie wazne? A jesli chodzi o tor to widzialem jeszcze bardziej zarosniete.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#29
Kolego Pado i Hugwa latwo sie krytykuje czyjes prace prawda.
Arti55, czy twoim zdaniem,jeśli coś nie zgadza się z moim poglądem,coś co powinno być tak a nie inaczej,widział bym to tak a nie tak, to pomimo tego powinienem strzelać achy echy? No pomyśl!!! Od tego jest forum,by wyrażać swoje za i przeciw,każdy ma prawo do wyrażenia swoich poglądów i wcale krytyka nie jest w takim przypadku czymś złym,wręcz przeciwnie,na krytyce się uczymy.(oczywiście nie mylmy krytyki z chamstwem i złośliwością).
uwazam ze dioramy sa ladne i takie miejsce widzialem na ksiezycu.
Raczej na twoim miejscu bym się zastanowił czy to przypadkiem nie była inna planeta :D, a Alfa tam nie widziałeś?
Cieszą oczy i to najważniejsze bo wzrok to główny narząd na jaki działają i mają działać.
Może i cieszą, ale głównym założeniem jest,aby jak najbardziej w realistyczny w miarę możliwości sposób przenieść 1:1 do 1:87.
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#30
Drogi kolego ja doceniam kazde dzielo? Nie wysmiewam sie ani nie krytykuje czyisprac bo wiem jak duzo pracy to ksztuje. Wedlug waszych wypowiedzi wszystko co pokazujemy na forum musi byc pokazane na zdjeciu w realu? To chwila wymyslony swiatczy miejsce nie brane jest pod uwage?
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#31
Kolego Arti55 nie unoś się. Przecież nie krytukuję tej dioramy. Napisałem że jest piękna. Jedynie wrzuciłem uwage małą że ten tor zabardzo zarośnięty i tyle. Sam wiem ile to rpacy kosztuje bo zbudowałem już parę rzeczy i wiem czym to sie je. Niestety moja zieleń nie była nigdy tak ładna jak na dioramkach Daniela Loko i MBRowców ale mam nadzieje że teraz przejdę sam samego siebie i będe zadowolony ze swoich wypocin. Zapraszam do mego wątku.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#32
Drogi kolego ja doceniam kazde dzielo? Nie wysmiewam sie ani nie krytykuje czyisprac bo wiem jak duzo pracy to ksztuje.
I słusznie,ja jeszcze doceniam tych,którzy próbują cokolwiek robić,nie każdy jest od razu asem w tym co robi,tu wszystkiego trzeba się uczyć i udoskonalać.Wiem to po sobie,patrząc na swój początek i koniec,kosmiczna różnica ;) , ale bez krytyki kolegów i uwag,tkwił bym w swoim błędnym przekonaniu że robię dobrze,choć różnie to bywało.To dzięki takim krytykom i temu forum,wciąż podnoszę poprzeczkę. Dlatego wielkie podziękowania dla tych,którzy w mniejszym lub większym stopniu, przyczynili się do udoskonalenia tego co do tej pory stworzyłem i dziękuję tym co próbują tworzyć,albo już coś stworzyli.

Wedlug waszych wypowiedzi wszystko co pokazujemy na forum musi byc pokazane na zdjeciu w realu? To chwila wymyslony swiatczy miejsce nie brane jest pod uwage?
Źle mnie odebrałeś,chodziło mi o to,żeby to co robimy było bliżej do realu w wykonaniu,nie do konkretnego miejsca, fajne jest to,jak ktoś uwiecznia w miniaturze to co w realu już jest tylko wspomnieniem,ale również budując coś nie opierając się na fotkach czy planach danego zakątku,budują swój własny wymyślony świat.
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#33
No i w koncu sie dogadalismy. Jesli chodzi o MBR i Daniela to fakt chyle czola i wiele mozna sie od nich nauczyc Pozdrawiam i jeszcze wasze prace tez mi sie bardzo podobaja.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#34
Heloł :). Choć już dużo było powiedziane, ja chciałbym też dorzucić coś od siebie. Klimat przedstawiony na dioramie wbrew pozorom jest możliwy w świecie realnym. Przed klikunastoma laty tak wyglądały boznice Zubek Białostockich. Nie pasują tylko drobne detale ale o tym za sekundę. Trawa na torach i typ ich zarośnięcia jest idealnie dobrany dla lasów sosnowych i ogólnie iglastych. Brak rowów odwadniających wzdłuż torów to efekt ekspansji porostów i traw. Sosna prawie w skrajni to drobna siejka z czasów gdy kikanaście lat tmu zawieszono ruch. Jednym słowem diorama idealnie odpowiada obrazkowi z zamkniętej przed kilkunastoma laty linii. Jedyne co nie pasuje to parowóż i ślad eksploatacji na szynach. Te szyny powinny być całe rdzawo-fioletowe. Klimat z dioramki dla mnie jast tak wzruszający, że aż mnie dźgnęło w serce. Brawo!
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#37
I znowu lipa. Las tak nie rośnie.
Drzewka pierwyj sort, ale dioramki o kant dupy potłuc. Serio.
Robicie je chyba tylko po to żeby każde drzewo dało sie obejrzeć a to ma sie nijak do tego, jak powinny być ustawione ww względnie realistycznym otoczeniu. Pisałeś na początku że powstają na podstawie zdjęć - dlatego sie o to zdjęcie upomniałem czego bidulek Arti już nie zakumał.
Krótka lekcja prezentacji modeli drzew na malutkich podstawkodioramkach oraz dioram i makiet na których nie widać pojedynczych drzew tylko las z nich utworzony:
http://www.canyoncreekscenics.com/frm_trees.htm
https://canyoncreekscenics.merchantsecure.com/gallery/bcsjforest/index.html

Jesli ktoś nie widzi różnicy to nawet medycyna będzie bezradna...
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
#38
Ja już na pierwszej zakładce się dopytywałem, co zabierało tym samotnym sosnom słońce w dolnych partiach, że takie gołe u dołu ale otrzymałem odpowiedź, że tak jest na zdjęciach, na podstawie których powstały dioramki. Więc się już nie czepiam, bo dioramki prima sort!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 129
Buduję makietę 39
Buduję makietę 102
Buduję makietę 92
Buduję makietę 26

Podobne wątki