• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[EFC-Loko, SM31-080] Lokomotywa manewrowa SM31-080

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#1
Model manewrowej lokomotywy spalinowej z łódzkiej manufaktury, wykonany z blach fototrawionych. Całkowicie nowa konstrukcja napędu zapewnia doskonałe właściwości jezdne. W standardowym wyposażeniu znalazł się dekoder dźwiękowy DCC, światła PKP, podświetlany pulpit oraz kabina.

Seria pojazdu: SM31
Epoka: IV
Producent: EFC-Loko
Numer katalogowy: SM31080
Rok produkcji: 2014
Zarząd kolei: PKP
Numer inwentarzowy: 080
Stacja macierzysta: Lok. Wrocław Brochów
Dyrekcja: DOKP Dolnośląska
Liczba osi: 6
Rewizja: Nowy Sącz 87.12.06


IMG_7361.JPG IMG_7368.JPG IMG_7370.JPG IMG_7379.JPG IMG_7381.JPG IMG_7390.JPG IMG_7398.JPG

więcej zdjęć

Zalety:
- wierna replika oryginalnej lokomotywy
- mnogość filigranowych detali
- cicha i płynna jazda
- światła manewrowe, do jazdy po torze niewłaściwym, długie/krótkie, wyłączane czerwone, oświtlenie pulpitu i kabiny
- dźwięk naśladujący dźwięki prawdziwej lokomotywy

Wady:
- bardzo delikatne barierki, w zasadzie przychodzą już pogięte od producenta
- wysoka cena
- niezbyt czysty dźwięk (być może to wada konkretnego egzemplarza)
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#3
Mam nadzieję, że kiedyś ujrzymy ten model w wersji wieloseryjnej.
Zawsze mi się podobała ta spalinówka.

Pokaż jeszcze kabinę w środku.
 
OP
OP
karol_mar

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#4
Piękny model ale cena bardzo wysoka. Dla porównania mamy tu podobny konstrukcyjnie model wschodnioeuropejskiego pojazdu, również z dźwiękiem za 274EUR

http://www.roco.cc/en/product/179565-0-0-1-4-0-0-002003/products.html
Ale to plastik i masówka, a SM31 to ręczna robota, stąd różnica w cenie.

Mam nadzieję, że kiedyś ujrzymy ten model w wersji wieloseryjnej.
Zawsze mi się podobała ta spalinówka.

Pokaż jeszcze kabinę w środku.
Postaram się to jeszcze sfotografować.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#7
Trzeba się pogodzić z tym, że są rzeczy trudno dostępne dla maluczkich (o niskich dochodach).
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że w tym kraju (wbrew neoliberalnej propagandzie płynącej z popularnych mediów) połowa osób nie zarabia nawet 3 tys. brutto, więc w tych realiach "byle" stonka Piko czy ryflak od Robo to dla wielu chętnych przedmioty luksusowe i zupełnie nieosiągalne. Chyba, że żyjesz w jakimś matriksie nie dostrzegając powszechnego wyzysku ludzi na śmieciówkach, tyrających na najtańszą margarynę z Biedronki.

Jeśli chodzi o model, to chętnie bym zobaczył w "akcji" na youtube. :)
 
Ostatnio edytowane:

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#9
Karol piekny model, wlasnie na identyczny czekam. Troche przeraziles mnie tym nieczystym dzwiekiem.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#10
może jakiś luźny element rezonuje i wystarczy dokleić taśmą, w sumie to chętnie sobie posłucham jak i do mnie zawita taka kanciata maszynka... :)
 

Podobne wątki