• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EFC-Loko - prośba do właścicieli modeli

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#1
Mam prośbę do wszystkich osób, które stały się właścicielami modeli lokomotyw firmy EFC-Loko, bądź też innych osób, potrafiących pomóc w poniższym problemie.
Otóż chodzi mi o ustalenie ile było edycji wymienionych niżej modeli, oraz (co istotniejsze) kiedy to było?
Informacje te posłużą zaktualizowaniu bazy modeli na stronach gbbkolejka.pl.

Chodzi mi zaś o następujące modele:

SM42 (była jedna lub dwie edycje, nie wiem kiedy)
EP09 (była chyba tylko jedna edycja, nie wiem kiedy)
SM31 (jeśli się nie mylę, to była tylko jedna edycja, w tym roku)
SU46 (ten model jak na razie chyba ukazał się tylko jako prototypy)
SM25 (nie wiem, czy to oprócz prototypów doczekało się produkcji)
WM-10 (wózek motorowy, nie wiem ile edycji i kiedy)

Jeśli potraficie pomóc, jeśli kupiliście te modele i pamiętacie kiedy to było, to proszę piszcie śmiało.

Wiem również, że niektóre z tych lokomotyw, wpierw miały swoje prototypy, niektóre nawet trafiały do handlu. Ale mnie chodzi o ustalenie dat produkcji całych serii modeli, nie zaś ich prototypów. Dlatego proszę, nie piszcie tu o tym, kiedy ukazały się prototypy danych modeli.
 

KAROLeski

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
CoCu napisał(a):
SM31 (jeśli się nie mylę, to była tylko jedna edycja, w tym roku)
Nie prawda. W zeszłym roku wyszła prawdopodobnie pierwsza krótka seria. (była dostępna w Parowoziku na zamówienie). Szczegółów dokładniejszych jednak nie jestem w stanie podać
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#3
Weryfikując: SM31 w formie prototypu (jeszcze bez oświetlenia) była dostępna w "Parowoziku" za mniejszą kwotę. Jednak wtedy chyba powstała ta tylko jedna sztuka. Wątpię, by wtedy powstało ich kilka. A dostępna na zamówienie to była jak przypuszczam w taki sam sposób, jak i inne modele tego producenta. Czyli że jak powstaną, to zamówienie może zostanie zrealizowane. Pewnie wtedy Irek Parowozik przyjmował zamówienia, bo wtedy była planowana produkcja tego modelu.

Jednak to co piszę jest moimi przypuszczeniami, opartymi na tym, co sam o tym wiem. Więc mogę się mylić, a Ty KAROLeski możesz mieć rację.
 

KAROLeski

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
CoCu napisał(a):
Weryfikując: SM31 w formie prototypu (jeszcze bez oświetlenia) była dostępna w "Parowoziku" za mniejszą kwotę. Jednak wtedy chyba powstała ta tylko jedna sztuka. Wątpię, by wtedy powstało ich kilka. A dostępna na zamówienie to była jak przypuszczam w taki sam sposób, jak i inne modele tego producenta. Czyli że jak powstaną, to zamówienie może zostanie zrealizowane. Pewnie wtedy Irek Parowozik przyjmował zamówienia, bo wtedy była planowana produkcja tego modelu.

Jednak to co piszę jest moimi przypuszczeniami, opartymi na tym, co sam o tym wiem. Więc mogę się mylić, a Ty KAROLeski możesz mieć rację.
Widzisz to nie takie proste.
To prawda ze pierwsza sztuka wyszła bez oświetlenia i za (o ile pamiętam 1200zł) ale z tego co pamiętam z rozmowy z Parowozikiem to kilka sztuk opchnął. Czyli według mnie można mówić o początku serii.

Co do EP-09 to Został on opisany w numerze 1/2006 świata kolei a jakiś miesiąc dwa już można było je zamówić u Parowozika. W okolicach wakacji pokazywał mi spakowane EPOKI dla klientów.

Co do SM-42 to na pewno wyszły dwie serie.
Jedna jakoś przed Bożym Narodzeniem 2005 bo kumpel sobie taką sprawił na święta.

Nie wiem na ile wam się to przyda ale piszę co wiem na ten temat.
Sam jestem ciekawy ile "tego" wyszło
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#5
Rozmawiałem z p. Andrzejem wczoraj.
EP-09 druga połowa stycznia, poza tym Pan Andrzej cały czas pracuje nad modelami, chociaż nie jest to jego priorytetowe zajęcie.
CoCu, braub-jc i gbb - możecie dzwonić to Pana Andrzeja w sprawie wydanych modeli. Chociaż na stronie Gbb Wiki raczaej jest wszystko o lokach. Ofertę loków jest mniej więcej na bieżąco wykonanywana i realizowana, i może coś tam z wagonów oraz drezynka.
Fakt, że na e-maile ciężko będzie mu odpowiadać bo musi skończyć jakis remont chyba przed świętami, stąd jego brak odpowiedzi na e-maile.
Na fora z braku czasu nie zagląda, czasem wpada do Łódzkiego Klubu.
Piokar jak bardzo chcesz tego loka to musisz się trochę się poupominać. Ja też zamawiałem SM-41 ale jak była do odbioru to mi się kasa skończyła ;-(.
To tak pokrótce
 

Podobne wątki