• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EFC-Loko - modele

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#1
O rany! A co to na tym ostatnim zdjęciu? Wszyscy właściciele "esemek" z EFC-Loko się do Ciebie teraz zwracają z tym samym problemem i Ci przesyłają swoje modele?
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#2
Ci z EFC powinni się z Tobą dogadać i przysyłać surowe SM przed sprzedażą.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#3
CoCu napisał(a):
Wszyscy właściciele "esemek" z EFC-Loko się do Ciebie teraz zwracają z tym samym problemem i Ci przesyłają swoje modele?
No właśnie... EFC powinno zapłacić za tą pracę... :twisted: na razie płaci reputacją... A to dużo kosztuje... Ja usunąłem z listy do kupienia wszystkie ich modele...
 

Rubikus

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
gbbsoft napisał(a):
No właśnie... EFC powinno zapłacić za tą pracę... na razie płaci reputacją... A to dużo kosztuje... Ja usunąłem z listy do kupienia wszystkie ich modele...

Może i napęd w EFC nie jest doskonały ale co do wykonania budy modelu to pokażcie mi lepsze. Model za 2 kółka się raczej kupuje do gabloty, a nie do popierniczania na makiecie. Choć z drugiej strony każdy ma prawo żądać aby model za tyle kaski był dobrze zrobiony także od względem jezdnym.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#5
szyna napisał(a):
Model za 2 kółka się raczej kupuje do gabloty, a nie do popierniczania na makiecie.
A za ile kółek kupuje się model SM42 do jeżdżenia po makiecie?
Jest wybór?
Może Piko?
 

Rubikus

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#6
ciekma napisał(a):
A za ile kółek kupuje się model SM42 do jeżdżenia po makiecie?
Jest wybór?
Może Piko?

Doskonale wiesz o czym pisałem. Zawsze sobie możesz zamówić samą budę czy to do montażu czy też zmontowaną, a napęd dorobić sam.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#7
Problem jest taki, że mam dwa modele od EFC: SM31 i SM42. Do SM31 nie mam żadnych zastrzeżeń (no może poza podłączeniem sprzęgów, ale to wybaczam). Myślałem, że jak tak fajnie jest z SM31, to SM42 będzie lepsza. A tu Zong...
 

Rubikus

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#9
szyna napisał(a):
To Twoje zdanie. Ja np. kupiłem ten model do jazd po makiecie modułowej.
dla tego czytaj post do końca:


szyna napisał:
(Choć z drugiej strony każdy ma prawo żądać aby model za tyle kaski był dobrze zrobiony także od względem jezdnym.)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#10
szyna napisał(a):
Zawsze sobie możesz zamówić samą budę czy to do montażu czy też zmontowaną, a napęd dorobić sam.
Jak można kupić samą budę z EFC dorobić napęd z jakiejś BR290 to super -
chociaż czy nie lepiej gdyby gotowa SM42 miała porządny napęd robiony od razu przez Tomka?
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#12
wiecie co sledze temat od początku i wiem ze na polskim rynku wyroby PKP sa deficytowym towarem ale mi do glowy przychodzi jedna mysl: płacąc tyle piniedzy co dla niejednej rodziny jest polowa wpływów msc albo i nie, to modelu za 2 tys złotych mozna wymagac juz wodotrysków i prawie perfekcji a nie szarpania zacinania sie dla mnie to jest niedopomyslenia i wizja EFC jako wytwórcy z Hi-End padla]

to taka moja mała dygresja
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#13
LUKASZdiy, wiemy to, wiemy od dawna.
Ale w przypadku takich zapaleńców jak ja, liczy się że to maszyna PKP, więc wykładamy kasę. A wady tych modeli to już jakby inna historia.
Swoją drogą, SM42 wciąż jeszcze nie udało mi się zdobyć. :sad:
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#14
CoCu napisał(a):
LUKASZdiy, wiemy to, wiemy od dawna.
Ale w przypadku takich zapaleńców jak ja, liczy się że to maszyna PKP, więc wykładamy kasę. A wady tych modeli to już jakby inna historia.
Swoją drogą, SM42 wciąż jeszcze nie udało mi się zdobyć. :sad:
Moim zdaniem to raczej chodzi o to, że jak po wydaniu SM31 można było tak spaść z jakością wydając SM42. Zresztą wczoraj przyjrzałem się jeździe mojej SM31. Nie jest idealna, trochę szarpie, ale mało jest to zauważalne i ładnie jeździ nawet na prędkości 1, czego o SM42 nie dało się w ogóle powiedzieć. Myślałem, że będę miał fajnego loka do manewrów, a nią się nie dało w ogóle jeździć na małych prędkościach...
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#15
Ale gbbsoft, SM42 została wydana już kilkakrotnie, również przed serią SM31. A zatem, modele z wcześniejszych serii mogły również mieć te same wady. Ja nie uważam, że SM42 to spadek jakości, tylko takie po prostu niezbyt szczęśliwe wykonanie napędu w tymże modelu.
Piszesz o tym, że SM31 ma dobry napęd. A ja się spytam: gdzie są obręcze przyczepnościowe? Byle jaki model jest w stanie przepchnąć nawet jadący model SM31, właśnie z powodu braku obręczy, a co za tym idzie ślizgania się modelu po torach.
Ja myślę, że to wygląda tak, że wobec braku innych modeli, oraz wobec chęci powiększania kolekcji (i konkurencyjne modele nic nie muszą tu mieć do rzeczy) kupujemy wszelkie modele, nawet takie które są drogie, a nie koniecznie idealne. Przykładów jest więcej.
To kolekcjonerstwo. Jeśli ktoś, na przykład Ty, ma zamiar puszczać swoje modele po torach i w związku z tym ceni sobie ich walory jezdne, to może nie chcieć kupować modeli o słabym napędzie. I to będzie oczywiste. Ale na przykład dla mnie, napęd to drugorzędna sprawa, bo moje modele i tak raczej nigdzie nie śmigają, a za to liczy się dla mnie wierność odwzorowania. Mało tego. Wolę nie mieć napędu na jeden wózek, byle mieć kabinę realistyczniejszą, a nie wypełnioną napędem. A skoro jak na razie mnie stać na takie modele, to kupuję. Znam ich wady, ale jestem kolekcjonerem co kupuje by powiększać kolekcję. Wady znam, ale nie wpływają one na zakup.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#16
CoCu napisał(a):
kupujemy wszelkie modele, nawet takie które są drogie, a nie koniecznie idealne.
No to te czasu już się skończyły... Przynajmniej wg mnie...
Po prostu po zakupach u Draculi myślałem, że EFC robi podobne rzeczy - i się pomyliłem. Na szczęście jest jeszcze Jan-Kol, u który kupiłem fajny model i jestem z niego zadowolony.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#17
No wyboru to za wielkiego to my nie mamy, to trzeba przyznać.
A to tylko potęguje rzucanie się na to co jest, lub co się pojawia w końcu.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#18
gbbsoft napisał(a):
Nie jest idealna, trochę szarpie,
Widziałem na MTP w Poznaniu jak jeździ SM31. No ideał to na pewno nie jest, ROCO'ulce jeżdżą znacznie lepiej. W SM31 to problem, ale do SM42 to wpakować napęd od BR290 skoro nie potrafią własnego opracować i byłoby OK.

CoCu napisał(a):
Swoją drogą, SM42 wciąż jeszcze nie udało mi się zdobyć.
Tu masz modelik poskładany z zestawu EFC.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#19
krzychu12231 napisał(a):
Tu masz modelik poskładany z zestawu EFC.
Tu, czyli gdzie? Chyba miałeś jakiś link wkleić. :grin:
Swoją drogą, domyślam się, że do aukcji z Allegro, którą już znam. Ale dawaj - popatrzę co ciekawego dla mnie masz.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 45
Tabor 15
Tabor 35
Tabor 109
Tabor 32

Podobne wątki