• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Eaglemoss domki

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
348 1 0
#1
Chciałbym pokazać jak pozornie prosty domek można przyzwoicie złożyć.
Na początku pandemi szukałem zabudowy, domki itp. w klimatach Amerykańskich i znalazłem domki z gazetki Eaglemoss. Nabyłem ich trochę za 5 zł za sztukę. Domki te to nic innego jak produkty firmy Model Power, które za oceanem kosztują około 30$. Problem może pojawić się z klejeniem elementów, gdyż zwykły klej do modeli nie sklei poprawnie elementów, domek się rozleci. Ja używam " Mega Sil-Fix" , nie jest to klej modelarski. Będę robił następne, za jakiś czas dodam kolejne budynki po 5zł.:):(
 

Załączniki

OP
OP
Darth Maul

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
348 1 0
#5
Dlaczego domki Eaglemoss ciężko kleją się standardowym klejem do modeli? Tworzywo jest inne niż u Auhagen czy Fallera?
Tworzywo jest inne niż w standardowych modelach Fallera itp. To tworzywo nie nadtapia się od standardowych klei. Nie wiem czemu, pewnie chodzi o skład chemiczny. Może ktoś więcej coś wie na ten temat?
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#7
Skleiłem już 5 domków od tego producenta.Używam standardowego kleju o nazwie :"PLASTIC GLUE".Sklejenie żadnego z nich nie sprawiały mi najmniejszego problemu.
Moja technika sklejania to:nałożenie na sklejane powierzchnie kleju ,usunięcie nadmiaru,odczekanie kilkunastu sekund i mocne dociśnięcie sklejanych powierzchni następnie mała korekta i jest ok.(y);)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Darth Maul

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
348 1 0
#9
Z racji tego, że interesują mnie klimaty Kanady i USA, zamieszczam kolejne zdjęcia domku.
Ze względu na kryzys Koronawirusowy, zamiast kupować domki np Walthersa itp. poszedłem w tanioche i próbuje coś wykrzesać z czegoś na co większość was nawet by nie popatrzyło;)
 

Załączniki

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#10
Przyznam, że niespecjalnie mnie interesowały domki tego producenta, mam gdzieś jeden odkupiony zdekompletowany zestaw, z którego ktoś wygrzebał okna. I tak noszę się z zamiarem dosztukowania ich w kartonie albo z druku...
Patrząc na twoje fotki muszę przyznać, że wyciskasz z tego domku naprawdę dużo, choć na powiększeniach widać niedostatki formy - po taniości poszli, więc nie ma się co dziwić, ale przyjrzyj się krawędziom np. okien - takie "bułowate" są. Chyba bym je próbował spiłować papierem i pilnikiem.
 
OP
OP
Darth Maul

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
348 1 0
#11
ale przyjrzyj się krawędziom np. okien - takie "bułowate" są. Chyba bym je próbował spiłować papierem i pilnikiem.
Masz racje, ale powiem Ci, że i tak je troch głaskałem pilnikiem. Będę robił jeszcze kilka domków, więc spróbuje coś zrobić z tymi oknami. Jak byś poprzykładał np. drzwiczki okienne jedne do drugich, to widać różnice. Po prostu trzeba więcej czasu poświecić na budowę takiego domku;).

Dodam ,że te domki z tej gazetki to są modele firmy z USA;) MODEL POWER
 

Załączniki

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#12
Muszę odszczekać to co powiedziałem o kleju Revell contacta i domkach z eaglemossa, klej złapał i myślałem, że jest ok ale jak domek spadł ze stołu na dywan to rozpadł się na części pierwsze. Wygląda na to, że te domki nie są zrobione ze "standardowego" plastiku, nie wiem co to za materiał. Klej "chwycił" tak, że wszystko się trzymało ale nie nadtopił w miejscu łączenia. Za to modele plastikowe lub domki z PIKO łączy rewelacyjne. W końcu użyłem zwykłego cyjanoakrylu.
 

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#13
Witam też posiadam kilka domków tego producenta i uważam ,że za tą cenę jakość jest całkiem ok i można z tego dużo wycisnąć i zrobić całkiem dobry i ładny model.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Budownictwo i pozostała infrastruktura 1
J
Budownictwo i pozostała infrastruktura 4
Budownictwo i pozostała infrastruktura 52
Budownictwo i pozostała infrastruktura 92

Podobne wątki